Rowery elektryczne z napędem elektrycznym

Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Producenci elektryków oferują swoim klientom zróżnicowane modele, dopasowane do współczesnych potrzeb i preferencji. E-pojazd o ekologicznym charakterze bardzo dobrze sprawdza się podczas jazdy miejskiej, jak i poruszania się po nieco bardziej wymagającym terenie.

Silnik spalinowy vs. silnik elektryczny

Tradycyjne środki transportu nie zawsze zdają egzamin, szczególnie w dużych miastach. Na pewno niejednokrotnie przekonał się o tym każdy kierowca, który musiał w godzinach szczytu dotrzeć w określone miejsce. Duża ilość aut sprawia, że poranny dojazd do pracy bądź popołudniowy powrót do domu trwają znacznie dłużej niż wymaga tego sytuacja. Problem narasta wraz z zakupem coraz większej ilości pojazdów. Niestety skutki zatłoczonych ulic odczuwają nie tylko poddenerwowani kierowcy, ale także środowisko naturalne. Głównym problemem jest emisja przez silnik spalinowy szkodliwych substancji do atmosfery. Toksyczne związki unoszą się w powietrzu, osadzając na roślinności czy budynkach. Rowery elektryczne są zatem nie tylko idealnym rozwiązaniem na ominięcie korków, ale także są bezpieczną alternatywą dla naszej planety. Budowa elektryka opiera się na zastosowaniu silnika elektrycznego, który nie wydziela szkodliwych substancji. Aby móc poruszać się e-rowerem wystarczy naładować akumulator przy pomocy energii elektrycznej.

Rower elektryczny czy e-hulajnoga?

W zależności od modelu silnik elektryczny dysponuje określoną mocą. Wartość ta odpowiada za osiągnięcie danej prędkości. Bardzo ważne jest jednak stosowanie się do obowiązujących przepisów prawnych, które dokładnie określają maksymalną prędkość pojazdów elektrycznych na drogach publicznych. Poza obszarami objętymi normami prawnymi możemy się rozpędzić do wybranej odległości. Zazwyczaj na rower trekkingowy decydują się miłośnicy górskich wycieczek. Solidny model o stabilnej konstrukcji jest w pełni bezpieczny w podróżowaniu, bowiem konstrukcja opon cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

Nieco tańszym rozwiązaniem są hulajnogi elektryczne, które także coraz częściej spotkać możemy na miejskich ścieżkach rowerowych. Wystarczy odwiedzić profesjonalny sklep z rowerami elektrycznymi i e-hulajnogami, a doświadczona obsługa dobierze model względem indywidualnych potrzeb. Zakup e-pojazdu warto dobrze przemyśleć, bowiem elektryk służyć nam będzie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo