Rozpoczął studia w wieku 8 lat! Takich dzieci jest więcej…

Większość rodziców z dumą chwali się kolejnymi osiągnięciami dzieci, razem z nimi przeżywając kolejne stopnie edukacji. Przy tym zdarzają się dzieci, które zamiast podwórkiem fascynują się nauką do tego stopnia, że zamiast egzaminu szóstoklasisty, zdają pierwszą sesję na studiach.

Rozpoczął studia w wieku 8 lat! Takich dzieci jest więcej…
depositphotos.com

Cudowne dziecko

Raz po raz internet obiega wiadomość o dziecku, które w wieku 10 lat poszło na studia, stworzyło innowacyjną maszynę, czy zna wiele języków, jak na przykład Bella Devyatkina. 4-latka zachwyciła jurorów rosyjskiego show “Niezwykli Ludzie”, gdzie udowodniła, że mówi płynnie w siedmiu językach.

Victoria Cowie w wieku 11 lat uzyskała 162 punkty w testach na iloraz inteligencji, a tym samym znalazła się wśród 1% najinteligentniejszych ludzi na świecie. Dla porównania IQ Alberta Einsteina wynosiło 160, Zygmunta Freuda – 156 a Hilary Clinton 140. Przeciętny wynik w społęczeńśtwie oscyluje w okolicach 100.

Byłam naprawdę zaskoczona, kiedy poznałam rezultaty testu. To trochę zniechęcające być porównywaną do największych umysłów. Z drugiej strony, miło jest być uznawaną za aż tak mądrą osobę. – słowa Victorii cytuje portal kobieta.wp.pl.

Już w wieku 11-stu lat dziewczynce swoje stypendia zaoferowały cztery najbardziej prestiżowe szkoły w USA.

Kamil z Polski zaczął studia w wieku 8 lat

Nie trzeba jednak szukać przykładów genialnych dzieci za granicą. Polska też ma czym się pochwalić. 11- letni Kamil Wroński nadal uczęszcza do szkoły podstawowej, ale jednocześnie studiuje na Politechnice Lubelskiej, gdzie studia rozpoczął  mając zaledwie 8 lat.

Jak przyznają jego rodzice, chłopiec zawsze wykazywał zdolności naukowe. Nie przepadał za bieganiem na placu zabaw z rówieśnikami. Zamiast tego rozkładał zabawki na części i składał je z powrotem. Rodzice zapewniają również, że najważniejsza mimo wszystko jest równowaga w wychowaniu genialnego dziecka.

Z jednej strony szukaliśmy osób, z którymi Kamil mógłby rozmawiać o swoich zainteresowaniach w zakresie elektroniki, budowy i konstruowania różnych urządzeń. Po drugie, szukaliśmy wsparcia w zakresie jego rozwoju społeczno-emocjonalnego. Kamil uczestniczył w wielu różnych formach zajęć indywidualnych i grupowych oraz w treningu umiejętności społecznych. Dzięki temu jego świadomość w zakresie tego, jak ważne są kontakty z innymi ludźmi, systematycznie wzrastała.- mówią rodzice Kamila, Joanna i Patryk Wrońscy, dla portalu mamadu.pl.

Najważniejsze jest wsparcie

Wychowanie wybitnie inteligentnych dzieci nie jest proste. Trzeba więc pamiętać by dziecko wspierać w jego wyborach. Jeśli się nie zgadzamy lub obawiamy drogi, którą obiera nasza pociecha warto umiejętnie i otwarcie o tym rozmawiać. Niezależnie od tego, czy maluch jest małym geniuszem czy nie, zapewnienie dziecku nie tylko bezpieczeństwa, ale też i wsparcia, da mu poczucie akceptacji. Dzięki temu dziecko będzie pewniejsze siebie i bardziej asertywne. Kamilowi i wszystkim innych małym naukowcom życzymy pomyślności na dalszej drodze rozwoju.

Zobacz też:

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Newsy Zdrowie dziecka
Dziecko wypisano ze szpitala bez wiedzy matki. Czy szpital w Zaborze zasługuje na złe opinie rodziców?
Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, choć powinno być miejscem przyjaznym dzieciom i im pomagać, coraz częściej jest pokazywane w złym świetle. W zeszłym tygodniu ojciec jednej z pacjentek,
Czytaj dalej
Rozrywka
Rollercoaster HYPERION [video POV] – Nowość 2018 #Energyladia
HYPERION to największy i prawie najszybszy rollercoaster w Europie. Porusza się z prędkością do 142 km/h, a jego trasa mierzy niemal 1,5 km długości. Właśnie zakończył się przedpremierowy przejazd
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Rozrywka
Drzewo genealogiczne: Jak narysować drzewo genealogiczne?
Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia są świetnym pretekstem, by wspólnie narysować drzewo genealogiczne rodziny. Zamiast po raz setny oglądać świąteczną ramówkę telewizji, chwyćmy rodzinny album ze zdjęciami i
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia
Co to są głoski? Ile głosek ma wyraz …
Głoski to najmniejsze części mowy, które wymawia się i słyszy, ale nie zapisuje się ich. Nauka podziału wyrazów na głoski jest niezwykle ważna w rozwoju malucha i zazwyczaj stanowi pierwszy
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie pomorskie 2020: terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe 2019/2020 w województwie pomorskim?
Kiedy wypadają ferie 2020? Pomorskie zacznie je jako ostatnie. Sprawdź terminy ferii zimowych 2019/2020 i zaplanuj wyjazd na zimowisko. Ferie pomorskie 2020 i przerwa świąteczna 2019 Po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie łódzkie 2020. Terminy ferii w Łodzi. Kiedy wypadają łódzkie ferie zimowe 2020?
Ferie łódzkie 2020 zaczną się w pierwszej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na połowę stycznia. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?
Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie lubelskie 2020. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź terminy ferii 2019/2020 w Lubelskiem!
Kiedy zaczynają się ferie? Jak wiadomo terminy ferii zimowych zmieniają się cyklicznie. Lubelskie to województwo, w którym dzieci będą odpoczywały jako pierwsze, zaraz po przerwie świątecznej i noworocznej. Ferie lubelskie 2020:
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?
Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej