Scenariusz na Dzień Nauczyciela. Jak kreatywnie obchodzić święto w szkole?

Święto Edukacji Narodowej obchodzone w całej Polsce w połowie października to jedna z najważniejszych uroczystości w ciągu całego roku szkolnego. Świętują nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy oświaty oraz sami uczniowie. Jest to więc dobra okazja do wspólnego uczczenia ciężkiej pracy i spędzenia wspólnie czasu w przyjemniej atmosferze. Jak więc obchodzić to święto w sposób kreatywny i ciekawy dla wszystkich? Jaki scenariusz na Dzień Nauczyciela przygotować?

Z okazji Dnia Nauczyciela na bohaterów tego dnia czeka zazwyczaj kilkadziesiąt miłych minut poświęconych akademii szkolnej. Maluchy wkładają w jej przygotowanie wiele serca, a z pewnością będzie ona bardziej dopracowana, gdy pomogą im ich rodzice. Jeśli szukasz pomysłu na obchody, przedstawienie na Dzień Nauczyciela czy też na inny ciekawy program artystyczny na Dzień Nauczyciela to podpowiadamy, jak przygotować tę uroczystość!

Zobacz: Dni wolne 2022/2023. Przed nami sporo długich weekendów. Uczniowie mogą być zadowoleni

Scenariusz na Dzień Nauczyciela

Tradycją z okazji Dnia Nauczyciela jest przygotowanie szkolnej akademii lub nawet niedługiego apelu, który upamiętni to święto. Warto przygotować scenariusz, który pomoże Wam utrzymać porządek podczas występów oraz zarysować całościowy plan, który poszczególne z nich zepnie w zgrabną całość mającą wspólne elementy.

Akademia powinna rozpocząć się od wprowadzenia. Wybierzcie dziecko, które otworzy uroczystość i przywita zgromadzonych kolegów i koleżanki, grono pedagogiczne i inne osoby pracujące w szkole. Tekst tego powitania może brzmieć następująco:

„Drogie koleżanki i szanowni koledzy! Zebraliśmy się wszyscy dzisiaj, by powiedzieć wiele miłych słów tym, którzy przez wiele godzin każdego dnia wspierają nas w naszym dążeniu do dorosłości. Kochani nauczyciele! Chcielibyśmy dzisiejszą akademią podziękować Wam za ten codzienny trud, który wkładacie w wychowanie nas, za to, że staracie się przekazać nam cenną wiedzę, byśmy stali się mądrymi ludźmi. Budujecie z nami naszą przyszłość, żebyśmy w dniu ukończenia tej szkoły mogli witać ją z uśmiechem na twarzy i rozpostartymi ramionami. Wiemy, że nie zawsze jest łatwo, wiemy, że czasami jest trudno. Dzisiaj chcielibyśmy Wam powiedzieć, jak bardzo Was cenimy i jak bardzo jesteśmy wdzięczni!”.

Po takim niedługim wstępie idealnym jego dopełnieniem będzie recytacja dwóch lub trzech wierszyków o tematyce szkolnej. Warto cała impreza, a więc również scenariusz na Dzień Nauczyciela przygotować na wesoło – wtedy świetnie sprawdzą się zabawne rymowanki dotyczące każdego ze szkolnych przedmiotów.

Zobacz: Wierszyki na Dzień Nauczyciela [krótkie, zabawne, rymowane]. Ciekawe propozycje na 14 października!

Dzień Edukacji Narodowej – scenariusz: przedstawienie

Szkolną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej warto wzbogacić o szkolne przedstawienie. Im bardziej będzie ono spersonalizowane, tym lepiej będą bawili się wszyscy zgromadzeni. Możecie się nawet pokusić i przygotowanie skeczu czy kabaretu opartego na przedstawianiu zabawnych wydarzeń szkolnych czy na delikatnym parodiowaniu poszczególnych uczniów czy nauczycieli.

Zobacz: Kartka okolicznościowa: Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela?

Piosenka dla nauczyciela

W ramach szkolnego przedstawienia można pokusić się również o ułożenie piosenki o każdym z nauczycieli lub jednego wspólnego utworu, w którym poszczególne zwrotki poświęcone są innym pedagogom. Z całą pewnością wypadnie to bardzo wesoło!

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

2 komentarzy: Scenariusz na Dzień Nauczyciela. Jak kreatywnie obchodzić święto w szkole?

 1. Dzień Nauczyciela jest ważny – sama byłam nauczycielką przez kilka lat i nie ukrywam, że było mi miło, kiedy dostawałam kwiaty a czasami np. czekoladki. Dziś już nie pracuję w szkole, sama jestem matką i staram się, aby wszystkie takie okazje były jakoś godnie uczczone. Dlatego moja córka zwykle wręcza wychowawczyni jakiś bukiet.

  • Moj syn ma 9 lat ma wspaniala wychowawczynie mówi mi ze dzieki Pani Agnieszce chce mu się chodzić do szkoły jak jest dzien nauczyciela z mila chęcią sam pisze kartkę

   Niemowlę, Karmienie niemowląt

   Ile mleka dla noworodka?

   Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

   Czytaj dalej →
   Suknie Ślubne

   Suknia ślubna

   Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

   Czytaj dalej →
   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo