Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem przed spotkaniem niedojrzałej osoby, która przysporzy nam problemów. Inne znaczenie mają sny, w których pojawiają się dzieci osoby śniącej. Co mówi sennik o tym, że śni nam się dziecko?

Co mówi nam sen o dziecku?

Osoby, które mają w rzeczywistości dzieci, często śnią o swoich własnych pociechach. W takich przypadkach sny o dzieciach często są odzwierciedleniem lęków, obaw czy smutków związanych z dziećmi. Jeśli ktoś na jawie martwi się o swoje dzieci, sny o takiej tematyce są po prostu wyrazem odczuwanych silnych emocji. Marzenia senne mogą również przedstawiać pewne wspomnienia związane z dziećmi albo odzwierciedlać wspólne relacje. Pary, które starają się o dziecko i mają pewien problem z zajściem w ciążę miewają sny o dzieciach, które wyrażają pragnienia posiadania potomstwa, ale również związane z tym niepewność i niepokój.

Sennik:

Kobieta w ciąży widzi we śnie dziecko

W przypadku kobiet w ciąży, sny o ciąży lub dziecku oznaczają obawy związane z rozpoczęciem nowego etapu życia. U przyszłych rodziców sny o dzieciach zdarzają się wyjątkowo często i są zazwyczaj związane z okresem oczekiwania na nowego członka rodziny oraz przygotowaniami na jego przyjście na świat. W rzeczywistym życiu dziecko jeszcze zanim pojawi się na świecie, wypełnia większość czasu i myśli rodziców, którzy przygotowują się do porodu, kupują wyprawkę, urządzają pokoik, tak więc w naturalny sposób dziecko pojawia się również w snach. Niektóre senniki podają, że ze snu o nienarodzonym dziecku można wywnioskować jego płeć – jeśli we śnie dziecko jest widziane na ramieniu kobiety, urodzi się dziewczynka, natomiast jeśli na ramieniu mężczyzny, na świat przyjdzie prawdopodobnie chłopiec.

Sny o dzieciach pojawiają się również często u osób, które straciły dziecko, czy to jeszcze zanim przyszło na świat, czy w późniejszym czasie. Takie sny są wyrazem tragicznych przeżyć, żałoby i cierpienia. Sny, w których widziane jest zmarłe dziecko pojawiają się najczęściej niedługo po tragedii, w czasie, gdy trzeba pogodzić się ze stratą dziecka, jednak mogą występować nawet wiele lat po tragicznych wydarzeniach.

Znaczenie snów o dziecku

Sny, w których widziane jest dziecko w przypadku osób bezdzietnych nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji, w związku z czym nie można ich odczytywać tak dosłownie. Dziecko we śnie może być wyrazem dziecka, które drzemie w każdym z nas, niezależnie od wieku. Jak podaje sennik takie marzenia senne mogą być również oznaką głębokiej, ukrytej tęsknoty za czasami dzieciństwa, wczesnej młodości, uczucia beztroski i radosnych zabaw. Jeśli takie sny zdarzają się często, należy przemyśleć, czy jest się w życiu szczęśliwym. Być może obecna praca lub sytuacja towarzyska nie jest dla nas satysfakcjonująca, jest zbyt męcząca lub uciążliwa i należałoby wprowadzić jakieś zmiany. Sny, w których odczuwana jest tęsknota za dzieciństwem mogą oznaczać znużenie obecną sytuacją życiową i silną potrzebę odpoczynku i wytchnienia od codziennych problemów dorosłego życia.

Sennik – dziecko oznaczać różne rzeczy

W większości przypadków sny o dzieciach należy interpretować jako dobry zwiastun. Najczęściej sny, w których widziane są dzieci lub dziecko można traktować jako zapowiedź nadchodzącej radości i szczęścia.

Inne znaczenie mają sny, w których widziane jest martwe dziecko lub takie, w których bijemy albo zabijamy dziecko. Takie fantazje senne oznaczają słabość, utratę nadziei albo poważne kłopoty. Szczegółowe znaczenie snów o dzieciach jest różne w zależności od dokładnej treści snu:

Narodziny dziecka we śnie

Oznaczają rozpoczęcie nowego etapu w życiu, pojawienie się w życiu nowych możliwości zawodowych albo w życiu prywatnym. Dla osoby ubogiej sen o narodzinach dziecka będzie oznaczał pojawienie się możliwości zarobku albo niespodziewany przypływ pieniędzy, ale dla bogacza taki sen może zapowiadać koniec dobrej passy i kłopoty finansowe. Jeśli we śnie jedziemy do szpitala na narodziny dziecka, oznacza to, że w życiu brakuje nam oparcia, potrzebujemy opieki i wsparcia bliskich osób.

Znaczenie snu o chrzcie dziecka

Sen o chrzcinach dziecka jest zwiastunem radości i szczęścia, natomiast dla osób niewierzących sen o tym, że niosą dziecko do chrztu oznacza, że wkrótce ich życie się odmieni i wejdą na drogę chrześcijańskich wartości i zasad.

Sny o pięknych i brzydkich dzieciach

Sen o pięknym dziecku zapowiada nowe, wspaniałe znajomości, które przyniosą wiele możliwości. Z kolei zobaczenie we śnie brzydkiego dziecka oznaczać może napotkanie na swojej drodze wrogiej osoby, która będzie starała się nam zaszkodzić. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości i nie darzyć zbytnim zaufaniem osób, których dobrze nie poznaliśmy. Sen o brzydkim dziecku może również zapowiadać zdradę bliskiej nam osoby, na przykład przyjaciela lub partnera.

Dziecko bawiące się w Twoim śnie

Sny o dzieciach podczas zabawy zapowiadają czas beztroski i niezakłóconego szczęścia. Zwykle jedno dziecko oznacza takie szczęście i sukces na polu zawodowym, natomiast ujrzenie grupki bawiących się dzieci zwiastuje powodzenie w wielu obszarach życia.

Znaczenie snów o chorym dziecku

Chore dziecko widziane we śnie jest zapowiedzią ciężkich czasów, kłopotów finansowych lub problemów rodzinnych. Podobne znaczenie ma sen o dziecku wychudzonym, zabiedzonym i głodnym. Jeśli dziecko we śnie ma gorączkę, sen może oznaczać problemy w sferze emocjonalnej. Być może bierzesz na swoje barki zbyt wiele i codzienne obowiązki Cię przytłaczają. Jeśli tak jest, pozwól sobie pomóc i pamiętaj, że nie musisz być we wszystkim idealna. Utrata dziecka zapowiada porażkę na polu prywatnym albo zawodowym.

Sen o umierającym dziecku

Niepokojącym i nieprzyjemnym snem jest sen, w którym widziane jest umierające dziecko. Mogłoby się wydawać, że taki sen to bardzo zły znak, jednak w rzeczywistości można go interpretować jako zapowiedź niespodziewanego sukcesu i poprawy sytuacji życiowej. Inaczej należy interpretować sen, w którym dziecko umiera z naszej winy – z powodu zaniedbania albo gdy robimy mu we śnie krzywdę. W takiej sytuacji należy mieć się na baczności, ponieważ sen taki zwiastuje kłopoty.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo