Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem przed spotkaniem niedojrzałej osoby, która przysporzy nam problemów. Inne znaczenie mają sny, w których pojawiają się dzieci osoby śniącej. Co mówi sennik o tym, że śni nam się dziecko?

Co mówi nam sen o dziecku?

Osoby, które mają w rzeczywistości dzieci, często śnią o swoich własnych pociechach. W takich przypadkach sny o dzieciach często są odzwierciedleniem lęków, obaw czy smutków związanych z dziećmi. Jeśli ktoś na jawie martwi się o swoje dzieci, sny o takiej tematyce są po prostu wyrazem odczuwanych silnych emocji. Marzenia senne mogą również przedstawiać pewne wspomnienia związane z dziećmi albo odzwierciedlać wspólne relacje. Pary, które starają się o dziecko i mają pewien problem z zajściem w ciążę miewają sny o dzieciach, które wyrażają pragnienia posiadania potomstwa, ale również związane z tym niepewność i niepokój.

Sennik:

Kobieta w ciąży widzi we śnie dziecko

W przypadku kobiet w ciąży, sny o ciąży lub dziecku oznaczają obawy związane z rozpoczęciem nowego etapu życia. U przyszłych rodziców sny o dzieciach zdarzają się wyjątkowo często i są zazwyczaj związane z okresem oczekiwania na nowego członka rodziny oraz przygotowaniami na jego przyjście na świat. W rzeczywistym życiu dziecko jeszcze zanim pojawi się na świecie, wypełnia większość czasu i myśli rodziców, którzy przygotowują się do porodu, kupują wyprawkę, urządzają pokoik, tak więc w naturalny sposób dziecko pojawia się również w snach. Niektóre senniki podają, że ze snu o nienarodzonym dziecku można wywnioskować jego płeć – jeśli we śnie dziecko jest widziane na ramieniu kobiety, urodzi się dziewczynka, natomiast jeśli na ramieniu mężczyzny, na świat przyjdzie prawdopodobnie chłopiec.

Sny o dzieciach pojawiają się również często u osób, które straciły dziecko, czy to jeszcze zanim przyszło na świat, czy w późniejszym czasie. Takie sny są wyrazem tragicznych przeżyć, żałoby i cierpienia. Sny, w których widziane jest zmarłe dziecko pojawiają się najczęściej niedługo po tragedii, w czasie, gdy trzeba pogodzić się ze stratą dziecka, jednak mogą występować nawet wiele lat po tragicznych wydarzeniach.

Znaczenie snów o dziecku

Sny, w których widziane jest dziecko w przypadku osób bezdzietnych nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji, w związku z czym nie można ich odczytywać tak dosłownie. Dziecko we śnie może być wyrazem dziecka, które drzemie w każdym z nas, niezależnie od wieku. Jak podaje sennik takie marzenia senne mogą być również oznaką głębokiej, ukrytej tęsknoty za czasami dzieciństwa, wczesnej młodości, uczucia beztroski i radosnych zabaw. Jeśli takie sny zdarzają się często, należy przemyśleć, czy jest się w życiu szczęśliwym. Być może obecna praca lub sytuacja towarzyska nie jest dla nas satysfakcjonująca, jest zbyt męcząca lub uciążliwa i należałoby wprowadzić jakieś zmiany. Sny, w których odczuwana jest tęsknota za dzieciństwem mogą oznaczać znużenie obecną sytuacją życiową i silną potrzebę odpoczynku i wytchnienia od codziennych problemów dorosłego życia.

Sennik – dziecko oznaczać różne rzeczy

W większości przypadków sny o dzieciach należy interpretować jako dobry zwiastun. Najczęściej sny, w których widziane są dzieci lub dziecko można traktować jako zapowiedź nadchodzącej radości i szczęścia.

Inne znaczenie mają sny, w których widziane jest martwe dziecko lub takie, w których bijemy albo zabijamy dziecko. Takie fantazje senne oznaczają słabość, utratę nadziei albo poważne kłopoty. Szczegółowe znaczenie snów o dzieciach jest różne w zależności od dokładnej treści snu:

Narodziny dziecka we śnie

Oznaczają rozpoczęcie nowego etapu w życiu, pojawienie się w życiu nowych możliwości zawodowych albo w życiu prywatnym. Dla osoby ubogiej sen o narodzinach dziecka będzie oznaczał pojawienie się możliwości zarobku albo niespodziewany przypływ pieniędzy, ale dla bogacza taki sen może zapowiadać koniec dobrej passy i kłopoty finansowe. Jeśli we śnie jedziemy do szpitala na narodziny dziecka, oznacza to, że w życiu brakuje nam oparcia, potrzebujemy opieki i wsparcia bliskich osób.

Znaczenie snu o chrzcie dziecka

Sen o chrzcinach dziecka jest zwiastunem radości i szczęścia, natomiast dla osób niewierzących sen o tym, że niosą dziecko do chrztu oznacza, że wkrótce ich życie się odmieni i wejdą na drogę chrześcijańskich wartości i zasad.

Sny o pięknych i brzydkich dzieciach

Sen o pięknym dziecku zapowiada nowe, wspaniałe znajomości, które przyniosą wiele możliwości. Z kolei zobaczenie we śnie brzydkiego dziecka oznaczać może napotkanie na swojej drodze wrogiej osoby, która będzie starała się nam zaszkodzić. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości i nie darzyć zbytnim zaufaniem osób, których dobrze nie poznaliśmy. Sen o brzydkim dziecku może również zapowiadać zdradę bliskiej nam osoby, na przykład przyjaciela lub partnera.

Dziecko bawiące się w Twoim śnie

Sny o dzieciach podczas zabawy zapowiadają czas beztroski i niezakłóconego szczęścia. Zwykle jedno dziecko oznacza takie szczęście i sukces na polu zawodowym, natomiast ujrzenie grupki bawiących się dzieci zwiastuje powodzenie w wielu obszarach życia.

Znaczenie snów o chorym dziecku

Chore dziecko widziane we śnie jest zapowiedzią ciężkich czasów, kłopotów finansowych lub problemów rodzinnych. Podobne znaczenie ma sen o dziecku wychudzonym, zabiedzonym i głodnym. Jeśli dziecko we śnie ma gorączkę, sen może oznaczać problemy w sferze emocjonalnej. Być może bierzesz na swoje barki zbyt wiele i codzienne obowiązki Cię przytłaczają. Jeśli tak jest, pozwól sobie pomóc i pamiętaj, że nie musisz być we wszystkim idealna. Utrata dziecka zapowiada porażkę na polu prywatnym albo zawodowym.

Sen o umierającym dziecku

Niepokojącym i nieprzyjemnym snem jest sen, w którym widziane jest umierające dziecko. Mogłoby się wydawać, że taki sen to bardzo zły znak, jednak w rzeczywistości można go interpretować jako zapowiedź niespodziewanego sukcesu i poprawy sytuacji życiowej. Inaczej należy interpretować sen, w którym dziecko umiera z naszej winy – z powodu zaniedbania albo gdy robimy mu we śnie krzywdę. W takiej sytuacji należy mieć się na baczności, ponieważ sen taki zwiastuje kłopoty.

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść w ciąży?, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kiwi w ciąży i podczas karmienia piersią

Kiwi to niepozornie wyglądający owoc, który ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim oczywiście zastosowanie w kuchni, ale również w kosmetyce. Ma zbawienny wpływ na cerę i bardzo często jest dodawany jako...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general