Sennik – kot. Co oznacza sen o kocie?

Koty to obok psów najpopularniejsze zwierzęta domowe, w związku z czym często pojawiają się w snach. Zwierzęta te mają złożoną naturę – potrafią być przymilne, a niekiedy stają się drapieżne i groźne. Ludziom towarzyszą już od dawna, w związku z czym często pojawiają się w snach. Według sennika w zależności od kontekstu, sny o kotach można interpretować na różne sposoby.

Sennik: sen o kocie

W przeszłości koty były obiektem uwielbienia, a wręcz kultu. Od zawsze jednak doszukiwano się w tych zwierzętach takich cech, jak spryt i przebiegłość. W związku z tym, koty kojarzy się z czarownicami, nieszczęściem i czarnymi interesami. Jako że kot budzi tak skrajne emocje i skojarzenia, sny, w których się pojawia naprawdę trudno jednoznacznie zinterpretować. Najczęściej pojawienie się kota we śnie jest odczytywane jako zapowiedź kłopotów z fałszywymi przyjaciółmi, pecha i nieszczęść czyhających na śniącego. W tej negatywnej interpretacji snów o kotach zwraca się uwagę szczególnie na ich cechy związane z życiem na wolności, takie jak drapieżność, spryt i zagrożenie, jakie przynoszą.

Znaczenie snów o kotach

Sny o kotach należy interpretować na różne sposoby, w zależności od tego w jakim kontekście i w jaki dokładnie sposób śni się to zwierzę.

Niekiedy sny o kocie są przyjemne i relaksujące. Do takich snów z pewnością należy zaliczyć marzenia senne, w których głaszcze się kota. Mimo, że jest to przyjemny sen, należy traktować go jako przestrogę. W Twoim otoczeniu jest ktoś, kogo traktujesz zbyt dobrze, jesteś dla niego zbyt pobłażliwy i wspaniałomyślny. Ta osoba wcale tego nie docenia, a co więcej, wykorzystuje Twoją dobroć do swoich celów. Zastanów się, czy ta osoba zasługuje na Twoją przyjaźń i specjalne traktowanie, czy nie lepiej zakończyć tę znajomość. Z kolei sen o kocie, który przymila się, chce, aby go głaskać, jest ostrzeżeniem przed osobami, które prawiąc nam komplementy i pochlebstwa próbują uśpić naszą czujność i zyskać przychylność. Uważaj na takie osoby, ponieważ mogą Ci zaszkodzić.

Co znaczy sen o kocie?

Jeśli kot we śnie miauczy, osoba śniąca zostanie mimowolnie wciągnięta w jakąś nieczystą grę, intrygę. Sny, w których pojawia się wiele kotów świadczą o tym, że jesteśmy otoczeni przez nieuczciwych, fałszywych ludzi. Jeżeli natomiast wiele kotów jest widzianych w domu, prawdopodobnie żyjemy w oderwaniu od rzeczywistości, stale bujamy w obłokach.

Według sennika atakujący kot ujrzany we śnie jest ostrzeżeniem przed spotkaniem na swojej drodze kogoś niebezpiecznego, kto może nam poważnie zaszkodzić. Być może będzie to ktoś całkiem nam nieznany albo ktoś z bliskiego kręgu znajomych lub rodziny. Jeżeli we śnie obronimy się przed kotem i wyjdziemy z pojedynku obronną ręką, w rzeczywistości nie mamy się czego obawiać – uda nam się szybko pokonać problemy i wszystko ułoży się po naszej myśli. Walka z kotem ujrzana we śnie często jest interpretowana jako ostrzeżenie przed kradzieżą. Pilnuj bardziej swoich rzeczy, nie zostawiaj ich bez opieki, a jeśli wychodzisz z domu, zawsze upewnij się, że zamknęłaś wszystkie okna i drzwi.

Sen o kocie, który drapie lub gryzie zapowiada, iż należy spodziewać się, że w naszym otoczeniu znajduje się ktoś nieszczery, kto chce nam zaszkodzić. Ukryci wrogowie często tylko wyczekują na okazję, żeby nas pogrążyć, dlatego należy być szczególnie czujnym. Nie dawaj nikomu powodu do obmawiania Cię albo wątpienia w Twoje umiejętności czy dobre intencje. Lepiej zachowaj dystans, ponieważ w przeciwnym razie możesz się zawieść.

Sennik: co znaczy martwy kot?

Gdy we śnie pojawia się martwy kot, oznacza to, że niezależność i swoboda w życiu śniącego została zabita. Takie sny są wyrazem poczucia spętania, ograniczenia. Być może ogranicza Cię życiowy partner, a związek nie daje Ci pełnej satysfakcji. Możliwe również, że masz za mało swobody w sferze zawodowej, nie możesz się wykazać inwencją i kreatywnością i w pełni wykorzystać swoich umiejętności. Postaraj się znaleźć przyczynę swojego poczucia braku swobody i jak najszybciej ją wyeliminuj. Nie ma sensu tkwić w toksycznej relacji albo wykonywać pracy, która nie przynosi satysfakcji. Im szybciej wprowadzisz zmiany, tym lepiej dla Ciebie. Zobaczysz, że zaczniesz wtedy nowe życie, odzyskasz siłę i chęci do działania. Z kolei sny, w których zabija się kota są zapowiedzią pokonania wroga, obronienia się w trudnej życiowej sytuacji.

Zobaczyć we śnie kota

Ujrzenie kota we śnie bardzo często jest ostrzeżeniem dla osoby śniącej. Jeżeli śnią Ci się koty powinieneś uważać na swoich współpracowników. Być może wśród nich jest ktoś, kto podaje się za Twojego dobrego kolegę, a w rzeczywistości źle Ci życzy i tylko czeka na okazję, żeby Ci zaszkodzić. Pamiętaj, żeby nikomu nie ufać i nie powierzać swoich sekretów. Bądź ostrożny również w życiu prywatnym i uczuciowym. Przyjrzyj się zachowaniu swojego partnera, ponieważ może nie jest on względem Ciebie całkowicie szczery. Uważaj szczególnie przy nawiązywaniu nowych kontaktów.

Z kolei w mitologii egipskiej kot był stworzeniem świętym i był towarzyszem bogini Bastet. Kot był symbolem zmysłowej radości i patronem małżeństwa. W związku z tym, kot, a szczególnie kotka pojawiająca się w snach jest przez egipski sennik odczytywana jako symbol kobiecości, seksualnej siły, płodności, uwodzicielstwa i kobiecej emocjonalności. Sny, w których pojawia się kotka należy jednak interpretować różnie, w zależności od tego, czy śnią się kobiecie czy mężczyźnie. Dla kobiet kotka widziana we śnie odzwierciedla skrywane żądze, pragnienia seksualne, popęd płciowy. Z kolei dla mężczyzn sny o kotce będą ukazywały obraz ich kobiety marzeń, której pragną i którą chcą zdobyć.

Z kotem kojarzy się również niezależność i wolność. Jest to zwierzę, które chodzi własnymi ścieżkami, nie lubi się podporządkowywać i zawsze ma swoje zdanie. W związku z tym, w wielu przypadkach sny o kotach odczytuje się jako odzwierciedlenie samodzielności i niezależności osoby śniącej. Z drugiej strony, takie sny mogą być wyrazem głębokiej samotności i smutku, które osoba śniąca odczuwa, ale być może nie chce się do tych uczuć przyznać przed samą sobą.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo