Sennik – pająk

Większość z nas boi się pająków i za wszelką cenę unika kontaktu z nimi. Pająki kojarzą się negatywnie, budzą odrazę i lęk i to właśnie te uczucia towarzyszą najczęściej snom, w których widziane są pająki. Jednak czy słusznie interpretujemy sny o pająkach jako zły znak? Według sennika niekoniecznie…

Sennik – pająk

Wbrew pozorom, pająk ujrzany we śnie to dobry znak, który zwiastuje szczęście, dostatek i radość. W prawidłowym zinterpretowaniu snów o pająku ważny jest jednak kontekst, w którym widziany jest ten nielubiany pajęczak.

Mimo tego, że wiele osób odczuwa paniczny lęk przed pająkami, sny o tych pajęczakach w wielu przypadkach należy odbierać jako dobry znak. Według wielu wierzeń ludowych pająk jest symbolem szczęścia, a rodziny, które żyły w domach pełnych pająków miały być wyjątkowo zgodne i żyć w dostatku. Pająków nie można było zabijać, ponieważ sprowadzało to na człowieka nieszczęście. Sieć tkana przez pająka i spadająca z góry przez wiele osób jest kojarzona z łaskami, jakie spadają na nas z nieba. Z drugiej strony, pajęcza sieć, jako symbol tego, że pająk łapie w nią swe ofiary, może zapowiadać zgubę. Sieć może symbolizować sidła szatana zastawiane na człowieka oraz grzech. Poza tym, pajęcza sieć kojarzy się z jadem, który oznacza truciznę i śmierć.

Sen o pająku

W interpretacji snów, w których pojawiają się pająki, ważny jest ich kolor. Mimo tego, że w rzeczywistości pająki są zazwyczaj czarne, pająki widziane w snach mogą przybierać różne kolory, nawet biały. Sny o białych pająkach są zazwyczaj dobrą wróżbą. Nawet jeśli biały pająk tka sieć, nie należy spodziewać się nieszczęścia. Kłopoty mogą być przejściowe i uda się je łatwo przezwyciężyć. Czarny pająk oznacza z kolei spore problemy i wyzwania, przed jakimi postawi nas los. Kłopoty te przysporzą dużo nerwów, a ich pokonanie będzie wymagało dużo siły, wytrwałości i samozaparcia.

Ważny jest także rozmiar pająka. Z reguły im większy pająk, tym większe problemy zwiastuje jego pojawienie się we śnie. Jeśli we śnie odczuwamy lęk przed wielkim pająkiem, możemy podejrzewać, że w naszym życiu często boimy się podejmować wyzwań i odważnych decyzji, co hamuje nasze możliwości rozwoju. Gdy miewasz sny, w których panicznie boisz się pająka, przemyśl czy w rzeczywistości nie ma czegoś, przed czym uciekasz i czego unikasz. Może nie jesteś tego świadomy, ale te ukryte lęki mogą sprawiać, że nie możesz zrealizować postawionego sobie celu. Powinieneś być bardziej odważny i nie obawiać się konsekwencji swoich działań. Z drugiej strony, wielki pająk, którego się we śnie nie boimy, zapowiada nadejście wielkiego szczęścia. Ogromny pająk może symbolizować powodzenie zarówno w sferze zawodowej, jak i emocjonalnej. Zostaniesz doceniony w pracy, a przełożony nareszcie zauważy Twoje starania oraz umiejętności. Osoby samotne być może spotkają na swojej drodze kogoś wyjątkowego, a osoby, które są w związku zaznają spokoju i wyjątkowego szczęścia.

Sprawdź: Co oznacza sen o śmierci?

Znaczenie snów o pająku

Interpretacja snu, w którym pojawia się pająk zależy od tego, w jakiej sytuacji widziany jest pajęczak. Jeżeli tylko oglądasz pająka sen zapowiada nadejście dobrych czasów. Szczególnie, jeśli pająków jest więcej niż jeden, możesz spodziewać się przypływu sporej ilości pieniędzy. Szczęście będzie Ci sprzyjać również w sprawach uczuciowych, więc to dobry czas, żeby postawić wszystko na jedną kartę. Ujrzenie we śnie pająka chodzącego po ciele należy traktować jako ostrzeżenie przed byciem opuszczonym w kłopocie. Prawdopodobnie ktoś, na kogo liczysz zawiedzie Twoje zaufanie. Gryzący pająk oznacza, że ktoś bliski zdradzi nas, oszuka albo rozpuści plotkę, która może bardzo zaszkodzić.

Często w snach widuje się pająka, który tka pajęczynę. Sny o takiej tematyce zwiastują poważne zmiany w życiu. Mogą to być zmiany na lepsze lub na gorsze, w zależności od tego, czy odpowiednio wykorzystasz przytrafiające się okazje. Jeżeli we śnie zaplączesz się w pajęczynę, być może na jawie czujesz się osaczony, coś Cię ogranicza. Zastanów się czy czujesz się dobrze w związku, bo być może Twój partner zbytnio Cię kontroluje i nie pozwala realizować marzeń. Być może nie jesteś zadowolony z pracy albo od pewnego czasu utrzymujesz niepotrzebnie jakąś znajomość. Sen o zaplątaniu w pajęczynę powinien być zachętą do zerwania toksycznych znajomości bądź podjęcia odważnych decyzji o zmianach.

Jaki pająk pojawił się w Twoim śnie?

W snach możemy widywać różne rodzaje pająków. Tarantula, jako jeden z większych pająków, jest symbolem ogromnej siły i potęgi. Jeżeli we śnie boimy się tarantuli albo pająk nas atakuje, należy spodziewać się nadchodzących zagrożeń. Być może czekają Cię trudności w pracy, niedopowiedzenia lub kłótnie w związku albo choroba bliskiej osoby. Sny, w których nie boimy się tarantuli albo wręcz sami nią jesteśmy są dobrym znakiem. Jeśli miewamy takie marzenia senne, możemy być pewni, że w przyszłości czeka nas dobrobyt i szczęście. Osoby, które w snach są tarantulą mają zmysł przywódczy i dobrze radzą sobie na kierowniczych stanowiskach. Jeżeli masz takie sny, dzięki swojej charyzmie osiągniesz sukces, zostaniesz doceniony.

Sny, w których widzi się ptasznika, czyli jadowitego pająka o włochatych odnóżach, zwiastują zagrożenie. Bądź czujny, ponieważ być może w Twoim otoczeniu masz fałszywego przyjaciela, który udaje, że chce dla Ciebie jak najlepiej, a tak naprawdę tylko czeka na moment, w którym będzie mógł Cię upokorzyć. Jeśli zachowasz ostrożność, unikniesz niebezpieczeństwa i wszystko ułoży się po Twojej myśli.

Dobrym znakiem są sny o pająku krzyżaku. Zobaczenie w snach pająka tego rodzaju zwiastuje szczęście i pomyślność. Czekają Cię zawodowe sukcesy, a jeżeli się postarasz i dasz z siebie wszystko, możesz liczyć nawet na awans. Sny o krzyżakach powinny być mobilizacją do wytężonej pracy, a także odwagi w realizowaniu swoich marzeń. Sny, w których pojawia się czarna wdowa, mimo, że pająk ten kojarzy się ze śmiercią, również są dobrym znakiem. Zapowiada się sukces, jednak o osiągnięciu jednego celu nie powinieneś osiadać na laurach, a pracować jeszcze ciężej.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo