Najlepsze seriale podobne do Rodu smoka. Te produkcje przypadną do gustu wszystkim fanom!

“Ród smoka” bije kolejne rekordy popularności. Najnowsza produkcja HBO, będąca prequelem “Gry o tron”, podbiła serca również polskich widzów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki. Wraz z premierą wzrosło również zainteresowanie innymi podobnymi serialami, a fani poszukują fabuł utrzymanych w zbliżonych klimatach. Które seriale podobne do Rodu smoka są warte uwagi? Poznaj propozycje, które mogą przypaść Ci do gustu!

Ród smoka – serialowy hit 2022 roku. W czym tkwi jego fenomen?

Gdy tylko HBO ogłosiło pracę nad najnowszą produkcją, będącą prequelem “Gry o tron”, widzowie byli podzieleni – zdecydowana część z nich zareagowała bardzo entuzjastycznie, ale nie brakowało również osób, które obawiały się, że serial może nie dorównać poziomem hitowemu poprzednikowi. Niezależnie jednak od nastawienia “Ród smoka” szybko został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną serialową premierą 2022 roku. I rzeczywiście, pierwszy odcinek serialu już w dniu jego udostępnienia obejrzało niemal 10 mln osób w samych Stanach Zjednoczonych, co stanowi absolutny rekord dla nowych tytułów na platformie HBO. Wiadomo też, że na pierwszym sezonie się nie skończy – twórcy już oficjalnie zapowiedzieli kontynuację.

Pierwsze odcinki “Rodu smoka” zostały ciepło przyjęte i od razu zyskały rzesze fanów na całym świecie. Kolejne epizody pojawiają się na platformie co tydzień i każdy z nich jest wyczekiwany z niecierpliwością. Produkcja przenosi nas (ponownie) do Westeros, Essos i pozostałych niezwykłych krain stworzonych przez George’a R.R. Martina. Główne wątki toczą się wokół panującej wówczas rodziny Targaryenów. Nazwisko to nie jest obce wszystkim fanom “Gry o tron”. Już w pierwszym odcinku tego serialu poznajemy bowiem Viserysa Targaryena oraz jego młodszą siostrę, Daenerys Zrodzoną w Burzy. Główni bohaterowie “Rodu smoka” to ich dalecy przodkowie – m.in. Król Viserys Targaryen, Książę Daemon Targaryen oraz Księżniczka Rhaenyra Targaryen. Z pomocą przy zorientowaniu się rodzinnych koneksjach i relacjach przychodzi przygotowane przez blog ExpressVPN drzewo genealogiczne całego rodu.

“Ród smoka” opowiada historię dynastii Targaryenów 200 lat wcześniej, gdy byli u szczytu swojej potęgi. Nikt i nic nie było w stanie zagrozić temu znakomitemu rodowi, ponieważ wciąż mają pod swoim władaniem smoki. W końcu jednak potęga zaczyna powoli się kruszyć – pierwsze problemy rozpoczynają się, gdy król Viserys wbrew tradycji ogłasza córkę, księżniczkę Rhaenyrę, swoją następczynią. Decyzja stanie się przyczyną głębokiego konfliktu wewnątrz rodu, a rywalizacja o władzę szybko zmieni się w wojnę domową.

Produkcja stworzona jest z prawdziwym rozmachem, a fani “Gry o tron” i gatunku fantasy nie powinni być zawiedzeni – w całym pierwszym sezonie nie zabraknie smoków, fascynujących intryg oraz scen walki.

Najlepsze seriale podobne do Rodu smoka. Co warto obejrzeć?

Premiera najnowszej produkcji HBO rozbudziła w widzach zainteresowanie tego typu produkcjami. Seriale stworzone w podobnym klimacie, z gatunku fatasy lub z elementami fantastycznymi, cieszą się coraz większą popularnością. Które z nich są szczególnie warte uwagi? Jeśli czas oczekiwania na nowy odcinek “Rodu smoka” dłuży Ci się w nieskończoność i chcesz znaleźć serial o równie mocno trzymającej w napięciu akcji, zajrzyj do poniższego zestawienia.

“Brytania”

W 43 roku n.e. Imperium Rzymskie planuje kolejną inwazję na terytorium dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Zamieszkujący Wyspy Celtowie muszą się bronić – w tym celu Kerra – córka króla Cantii – musi zjednoczyć siły ze swoją rywalką królową Antedią. Rzymianom przyjdzie się jednak zmierzyć nie tylko ze zwykłymi wojskami, ale także dużo bardziej niezwykłymi żołnierzami. Armia imperium stanie do walki z druidami, którzy przypominają bardziej czarnoksiężników – mają kontakt ze światem podziemnym, potrafią przewidywać przyszłość, wpływają na ludzkie umysły i emocje. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

“Cień i kość”

Akcja serialu dzieje się w świecie owładniętym przez wojnę. Główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov. Dziewczyna jest żołnierką, ale z czasem odkrywa, że w niczym nie przypomina kolegów po fachu – drzemie w niej niezwykła moc, która może pomóc ocalić i wyzwolić jej ojczyznę. Alina trafia do elitarnej armii władających magią Griszów. Wkrótce odkrywa, że rzeczywistość i całe jej otoczenie skrywa więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać i nic nie jest takim, na jakie wygląda.

“Wikingowie”

Serial opowiada o młodym wojowniku Ragnarze Lodbroku i jego synach. Ragnar ma już dość decyzji swojego władcy, który za każdym razem nakazuje wojsku wyprawy na wschód. Zdaniem głównego bohatera to zachodnie tereny powinny być ich celem, ponieważ są znacznie zamożniejsze. Konflikt z wodzem stopniowo narasta, ale rośnie również determinacja Ragnara, który według legendy jest bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.

“Koło czasu”

Serial jest adaptacją literackiej serii fantasy autorstwa Roberta Jordana. Przedstawia klasyczną historię dobra walki ze złem, ale osadzoną w zupełnie niesamowitych realiach. Miejsce akcji to pełna magii kraina, w której jednak czyha sporo zagrożeń. Nie ominą one głównej bohaterki Moiraine,  która posiada umiejętność przewidywania niebezpieczeństw i uzdrawiania. Dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu Smoka Odrodzonego – potężny człowiek, który pojawił się na ziemi i ma do wyboru dwie możliwości – przejść na stronę dobra i zbawić ludzkość lub wybrać zło i zgładzić świat. Nie wiadomo jednak kim jest ów tajemniczy Smok – może to być każdy napotkany człowiek.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo