Spódnica ołówkowa na wesele?

Czy spódnica ołówkowa na wesele to dobry pomysł? Sprawdzamy!

Spódnica ołówkowa

Spódnica ołówkowa w zestawieniu z odpowiednią bluzką może być ciekawą propozycją na wesele. Jeśli dobrze dobierzesz elementy zestawu nikt nawet się nie domyśli, że nie przyszłaś w sukience. Ołówkowa spódnica może też być elementem garsonki, która będzie odpowiednia na obiady bądź mniejsze przyjęcia organizowane w ciągu dnia po ślubie.

Spódnice ołówkowe

Spódnice ołówkowe występują w wielu odmianach. Część z nich z powodzeniem założysz do sportowych butów i topu. Czarne spódnice ołówkowe to najczęściej dobra propozycja jako element zestawu ubrań do pracy. Możesz na niej zbudować wiele różnorodnych stylizacji. Aby odmienić jej oblicze wystarczy zmienić górę. Spróbuj do ołówkowej spódnicy włożyć żakiet, kardigan lub ramoneskę i zobacz, jak zmieni się charakter ołówkowej spódnicy.

Jeśli wybierasz się na przyjęcie lub na wesele, wybierz jeden z bardzo eleganckich modeli spódnic ołówkowych. Mogą być w niej zastosowane prześwity, koronka, tłoczenia materiału lub ciekawy wzór.

Spódnica na wesele

Spódnica na wesele powinna być utrzymana w jasnej kolorystyce. Pamiętajmy, że w tym dniu raczej rezygnujemy z czerni, a biel pozostawiamy jako kolor zarezerwowany dla Panny Młodej. To samo tyczy się spódnic. Bez problemu jednak znajdziesz spódnice ołówkowe, które spełnią te wymagania.

Materiały partnerów

Spódnica ołówkowa dla kogo?

Jeśli planujesz włożenie spódnicy ołówkowej powinnaś najpierw dość krytycznie przyjrzeć się swojej figurze. Niestety jest to fason przeznaczony dla kobiet o dość proporcjonalnej figurze. Spódnica ołówkowa w bezwzględny sposób uwidoczni wystający brzuszek i podkreśli krągłości pupy lub ud. Zwróćmy uwagę na to, że spódnice ołówkowe mogą być bardzo opięte z lekko rozciągającym się materiałem lub nieco luźniejsze. W tym drugim wypadku tkanina jedynie w niewielkim stopniu się rozciąga.

Bardzo ciekawą propozycją jest spódnica ołówkowa 3/4. Nawiązuje do stylistyki retro i jest niesamowicie elegancka. Niestety w większości wypadków bezwzględnie wymaga założenia wysokiego obcasa, który wysmukli łydkę i wydłuży optycznie nogi.

Materiały partnerów

Spódnice ołówkowe możesz nosić na każdą okazję. Wszystko zależy od tego, jakie pozostałe elementy garderoby do niej dobierzesz. Spódnica na wesele powinna być zestawiona z gładką bluzką. Możesz też wybrać górę uszytą z materiału podobnego do tego, z którego wykonano spódnicę ołówkową. Ten fason spódnic najlepiej wygląda w połączeniu z wysokim obcasem. Warto pamiętać, że nogi wyglądają znacznie smuklej, gdy włożysz czółenka z czubem w szpic.

Dodaj komentarz

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo