Sposób na wychodzący puch z kurtki

Puchowa kurtka to prawdziwe błogosławieństwo w mroźny dzień. Jest niezastąpiona, gdy temperatura spadnie sporo poniżej zera. Naturalny puch zapewnia świetną izolację termalną. Dzięki swojej trójwymiarowej strukturze zatrzymuje powietrze, przez co doskonale izoluje od zimna i zatrzymuje ciepło od wewnątrz. Pomimo postępu technicznego nie udało się dotąd wyprodukować konkurencji dla puchu. Jego sztuczne zamienniki nie są w stanie osiągnąć tak dobrych parametrów. Z tego względu kurtki z naturalnym wypełnieniem nie należą do tanich, niemniej jednak są dobrą inwestycją.

Niestety, kurtki puchowe wypełnione naturalnym materiałem, mają wadę, która drażni niemal wszystkich ich posiadaczy. Wychodzący z kurtki puch jest prawdziwym utrapieniem.

via GIPHY

Sposób na wychodzący puch z kurtki

Naturalne pierze jest zakończone ostrymi dudkami, które z łatwością przebijają materiał wierzchni, jeśli jest on niewłaściwie dobrany. Często wiąże się to z uporczywym wydostawaniem się białych piór z kurtki. Wygląda to niezbyt estetycznie, zwłaszcza przy ciemnej odzieży. Producenci do kurtek puchowych powinni wybierać materiały, których splot uniemożliwi przedostawanie się pierza na zewnątrz, jednakże ze względu na oszczędności wybiera są tańsze i gorsze. Dodatkowo wychodzenie puchu ma miejsce w przypadku niedokładnego wykończenia szwów, które przepuszczają wypełnienie.

Co zatem zrobić, żeby puch nie wychodził z kurtki? Niestety, jeśli puch wychodzi na wierzch, to w tej sytuacji niewiele można poradzić. Nieco łatwiej jest w przypadku puchu przedostającego się od strony spodniej. Wymiana podszewki lub naszycie nowej powinno rozwiązać problem.

Dodaj komentarz

2 komentarzy: Sposób na wychodzący puch z kurtki

 1. Co zatem zrobić, żeby puch nie wychodził z kurtki? Niestety, jeśli puch wychodzi na wierzch, to w tej sytuacji niewiele można poradzić.

  i po co ten artykuł, skoro nic nie wnosi?

  • Podszewkę możesz wszyć lub wymienić.

   Mama, Moda, Zakupy

   Sukienki na wesele: duże rozmiary

   Sukienki na wesele to jeden z najczęściej szukanych przez panie elementów garderoby. Sezon letni jest zazwyczaj wysypem ślubów, nierzadko nawet dwóch-trzech przyjęć w ciągu lata. Z uwagi na zmieniające się...

   Czytaj dalej →
   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo
   Enable registration in settings - general