Strajk nauczycieli 2019: czy się odbędzie? Negocjacje zakończone!

  • Wicepremier Beata Szydło zapowiadała, że rząd chce dojść do porozumienia i przygotował propozycje dla ZNP.
  • Sławomir Broniarz z ZNP poinformował jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji, że związek nie przyjmie propozycji, jeśli będą tożsame z piątkowymi.
  • Ostatecznie związkowcy zdecydowali, że strajk nauczycieli się odbędzie.
  • Protest nauczycieli rozpocznie się w poniedziałek 8 kwietnia 2019 i potrwa do odwołania.

Czy strajk nauczycieli się odbędzie? Negocjacje przedstawicieli pedagogów z rządem właśnie się zakończyły. Rodzice i uczniowie z niecierpliwością czekali na informację, czy jutro dzieci idą do szkoły. Na poniedziałek 8 kwietnia 2019 zapowiedziano bowiem strajk nauczycieli. Czy się odbędzie? Już wiadomo, że tak!

Strajk nauczycieli: czy się odbędzie?

Jak podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego 15,5 tys szkół popiera strajk nauczycieli. Czy się odbędzie? To zależało od wyniku dzisiejszych rozmów w przedstawicielami rządu, które rozpoczęły się o godzinie 19:00. Dotychczasowe propozycje rządu nie spotkały się z aprobatą przedstawicieli nauczycieli. Wchodząc na rozmowy wicepremier Beata Szydło wyraziła gotowość podpisania porozumienia z przedstawicielami ZNP.  Jej propozycje zostały jednak odrzucone przez dwa z trzech negocjujących związków.

W odpowiedzi na pytanie o to, jak długo może potrwać strajk nauczycieli Sławomir Broniarz odpowiedział: “Tak długo, jak będą chcieli nauczyciele”. “Strajk to szansa dla uczniów, by mieli lepszą edukację i lepszych nauczycieli” – lidera ZNP cytuje portal wp.pl.

Czy odbędzie się strajk nauczycieli? Decyzja zapadła!

W niedziele tuż przed 22:00 zapadła ostateczna decyzja odnośnie tego, czy strajk nauczycieli się odbędzie. Jak napisał na swoim Twitterze Sławomir Broniarz, od 8 kwietnia 2019 nauczyciele i pedagodzy rozpoczną protest nauczycieli.

Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ . Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!! – czytamy na Twitterze.

Zdaniem Sławomira Broniarza z ZNP propozycje rządu są nie do przyjęcia. Odrzuciły je dwie centrale związkowe, ale przyjął związek “Solidarność”.

Rząd podpisał z „Solidarnością” porozumienie, zakładające wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli. To wyraz odpowiedzialności za polską szkołę. Pozostałe centrale. w tym ZNP, porozumienie odrzuciły. Jeżeli zechcą dołączyć do porozumienia – zapraszamy. – pisze Beata Szydło na Twitterze.

Jedno jest pewne: Beata Szydło zdobyła sympatię niejednego z polskich uczniów!

Oczywiście poza tymi, którzy w najbliższych dniach mieli pisać egzaminy. Czy egzaminy się odbędą? Które szkoły wezmą udział w proteście nauczycieli?

Czy szkoła weźmie udział w strajku?

Udział w strajku zapowiedziało ponad 15 tys. placówek. Czy szkoła Twojego dziecka weźmie udział w strajku? Informacje na ten temat będą na bieżąco przekazywane przez dyrektorów szkół poprzez Librusa. W razie wątpliwości pytania można również kierować do gmin.

Sprawdź: Matura 2019 – czy egzamin dojrzałości się odbędzie?

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo