Sukienka ołówkowa – kobiecość i styl

Sukienka o ciekawie brzmiącej nazwie – ołówkowa, znajduje dziś coraz większe zainteresowanie ze strony pań chcących prezentować się modnie i ładnie, odrobinę elegancko, a zarazem lekko kokieteryjnie. Istotnie, sukienka ołówkowa spełnia wszystkie te cechy, aczkolwiek charakteryzuje się krojem, który niestety nie leży idealnie na każdej figurze.

Sukienka ołówkowa – dla kogo i na jakie okazje?

Sukienki ołówkowe mają jedną wspaniałą zaletę – idealnie potrafią podkreślić największe walory kobiecej sylwetki – zaokrąglone biodra, wcięcie w talii, smukłe uda, zgrabne pośladki. Sukienki tego typu są z gatunku tych bardzo dopasowanych do ciała, idealnie odzwierciedlają jego linię. Góra sukienek ołówkowych bywa różna, spotkamy modele bez ramiączek, na ramiączkach, z krótkim i długim rękawem, z dekoltem w kształcie łódki, w kształcie karo, itp. Najbardziej charakterystyczny jest jednak dół sukienki – zwężający się fason w miarę zwężania się linii ud. Taki krój sprawia, że ołówkowa sukienka potrafi dać jej właścicielce niezwykle kobiecy look.

Niestety, ze względu na mocne dopasowanie do figury, ten typ sukienki przeznaczony jest raczej dla kobiet szczupłych albo posiadających odrobinę ciała, ale jednocześnie bardzo proporcjonalną sylwetkę. Jeśli zaś chodzi o okazje, na które możemy nosić sukienki ołówkowe, ze względu na liczne dostępne warianty, sprawdzą się niemal w każdych okolicznościach. Znajdziemy modele zarówno codzienne, jak i wieczorowe, a także eleganckie, pasujące na formalne okazje.

Sukienki ołówkowe – grunt do dobre dopasowanie!

Zbyt pełne biodra, pulchne uda, duży brzuch, masywne ramiona albo prosta, chłopięca sylwetka bez wcięcia w talli – panie posiadające tego typu mankamenty figury raczej sukienek ołówkowych powinny unikać. Jeśli zaś nasza sylwetka ma niezachwiane proporcje, taka garderoba jest zdecydowanie dla nas! Jednak warunkiem, aby sukienka ołówkowa prezentowała się na nas wyśmienicie, jest idealne dopasowanie rozmiaru. Sukienka nie powinna krępować ruchów i nigdzie nas obciskać, z drugiej strony, nie może też być zbyt luźna.

Materiały partnerów

Sukienki ołówkowe – do kolan czy za kolano?

Drugą ważną kwestią, obok perfekcyjnego dopasowania rozmiaru, jest dopasowanie długości sukienki. Najbardziej uniwersalna i zarazem najbardziej bezpieczna jest sukienka ołówkowa midi, czyli do kolan, aczkolwiek panie mogące pochwalić się pięknymi udami mogą sobie pozwolić na krótsze modele. Jednakże długość mini nie będzie odpowiednia na niektóre okazje, w tym na bardzo oficjalne. Na takie pasować będzie sukienka ołówkowa za kolano, która w połączeniu z żakietem, stylową torebką i stonowanymi czółenkami nada nam bardzo eleganckiego looku.

Sukienki ołówkowe na wesele

Poszukując kreacji na wesele, warto zwrócić uwagę na sukienki ołówkowe o bardziej strojnym charakterze. Sprawdzi się sukienka bez ramion albo na ramiączkach z efektownymi marszczeniami, aplikacjami lub wycięciami. Ciekawą opcję może też stanowić sukienka ołówkowa na wesele z rękawem krótkim lub trzy czwarte, ozdobiona wstawkami z koronek lub przezroczystego tiulu czy szyfonu. Odświętnego szlifu doda nam również sukienka ołówkowa utrzymana w mocnej, niebanalnej kolorystyce, wykonana z szykownego materiału, np. satyny.

Partner – materiał

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo