Suknie na poprawiny

Suknie na poprawiny: czy musi być elegancko?

Suknie na poprawiny zazwyczaj podkreślają wyjątkowy charakter tego dnia. Poprawiny  są znacznie mniej formalną uroczystością niż sam ślub, ale podobnie jak on zdarzają się raz w życiu. Przyjmuje się, że suknie na poprawiny raczej mają jasne kolory i nie są zbyt krzykliwe. Wiele panien młodych decyduje się na długie sukienki, choć nie jest to konieczne.

Warto też dostosować charakter sukienki na poprawiny dla panny młodej do miejsca i czasu imprezy. Coraz częściej państwo młodzi rezygnują z urządzania poprawin w miejscu, gdzie był ślub. Zamiast tego zapraszają gości na mniej formalnego grilla na świeżym powietrzu. Już samo to określa rodzaj sukni na poprawiny.

Mocne trendy

Suknie na poprawiny, jak wszystkie inne podlegają zmieniającym się trendom. Ostatnio na czasie są przede wszystkim zwiewne sukienki wykonane z lekkich tkanin. W sukienkach koktajlowych najczęściej wykorzystuje się kilka warstw tiulu. W długich do ziemi kreacjach raczej stawia się na bardziej miękki szyfon. Na topie są również suknie na poprawiny w stylu boho.

Można nawet zaryzykować twierdzenie, że ten trend opanował rynek ślubny! Dlaczego? Koronkowe sukienki o prostej formie są jednocześnie piękne, dziewczęce i efektowne. Wystarczy jeden detal, jak długi rozporek czy odkryte plecy, który sprawia, że spojrzenia wszystkich gości skupiają się na kreacji. Będą też idealne w roli sukienki na poprawiny dla panny młodej. Zamiast bieli czy beżu warto jednak pomyśleć o innych pastelowych kolorach.

Suknie na poprawiny: nie każdy może wszystko

Choć świat mody w ostatnich sezonach czerpie inspiracje z wielu różnych epok, niestety nie ze wszystkich fasonów i kolorów powinnaś korzystać. Przeglądając suknie na poprawiny pamiętaj o dobraniu ich odcienia do swojego typu urody, ale też figury. Na szczęście jest kilka fasonów, które doskonale radzą sobie z ukryciem niedostatków figury. Świetnie poradzą sobie z tym suknie na poprawiny odcinane pod biustem oraz o kroju litery A. Koniecznie przymierz oba modele i dopiero zdecyduj, w którym wyglądasz lepiej!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo