Tablice matematyczne 2022 – Poznaj wzory matematyczne, których nie ma w tablicach

Część uczniów już od pierwszych lekcji matematyki w liceach i technikach mogła korzystać z tablic w celu dokładnego zapoznania się z nimi. Obycie się z rozmieszczeniem poszczególnych wzorów zaoszczędzi cenny czas na egzaminie. Dowiedz się więcej jakie dają możliwości i co zawierają tablice matematyczne.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Tablice matematyczne udostępniane na maturze z matematyki podstawowej i rozszerzonej zawierają najważniejsze wzory i informacje, które pomagają w zdaniu egzaminu dojrzałości.
 • Części wzorów niestety nie ma na takich tablicach. Jest to wiedza, która jest wymagana od uczniów. Nie jest ich wiele, dlatego z łatwością nauczysz się ich na pamięć.
 • Tablice matematyczne 2022 znajdziesz gotowe do pobrania na oficjalnej stronie CKE.

Tablice matematyczne 2022

Tablice matematyczne to niezbędna pomoc podczas egzaminu maturalnego. Prawie wszystkie wzory matematyczne matura 2022 znajdziesz właśnie tam. Matura 2022 organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną sprawdzi poziom wiedzy uczniów z wybranych przedmiotów, z zakresu podstawowego oraz rozszerzonego. Znajdą się na niej nie tylko wiedza i informacje, które uczniowie poznali w liceach i technikach, mogą się pojawić również wiadomości z wcześniejszych lat edukacji. Tablice matematyczne matura 2022 to uporządkowane wzory i informacje, które uczniowie mogą wykorzystać na egzaminie z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Warto pamiętać, że nie każdy uczeń szkoły średniej musi zdawać egzamin dojrzałości. Jest to jednak przepustka na uczelnie wyższe w Polsce. Część z nich ma dodatkowe egzaminy wewnętrzne, jednak są to nieliczne szkoły.

Zobacz także: LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Tablice matematyczne CKE

Tablice matematyczne maturalne są dostępne w niezmienionej wersji od lat. Znajdziesz je na oficjalnej stronie CEK. Nauczyciele ze szkół średnich często doradzają młodzieży zakup lub wydrukowanie ich, aby jak najbardziej obyć się z dostępnymi w nich informacjami i wzorami. W ten sposób uczniowie znacznie szybciej znajdą potrzebne im dane, a jak wiadomo, egzamin maturalny należy ukończyć w określonym czasie. W roku 2022 matura będzie przeprowadzona wyłącznie w części pisemnej, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Jeżeli zależy Ci na zdaniu języka ustnie, ponieważ potrzebujesz tego, aby dostać się na jedną z uczelni poza granicami naszego kraju, możesz to zrobić. Wzory maturalne matematyka 2022 znajdziesz na licznych stronach internetowych w wersji PDF oraz w sklepach papierniczych lub księgarniach. Jeżeli drukujesz je samodzielnie w domu, nie zapomnij o odpowiednim połączeniu kartek. W ten sposób żadna się nie zgubi, a odnalezienie potrzebnych informacji będzie znacznie wygodniejsze.

Karta wzorów – matematyka

Wybrane wzory matematyczne znajdziesz na dostępnych kartach, które uczniowie piszący maturę dostają od komisji, wraz z arkuszami. To, co musi mieć przy sobie każdy uczeń to długopis z czarnym tuszem, linijkę, cyrkiel oraz najprostszy kalkulator. Wszystkie te przedmioty przed wejściem na salę musi zobaczyć komisja. Tablice z wzorami matematycznymi to wygodne w użyciu i praktycznie spięte ze sobą broszury, które pozwolą maturzystom szybko znaleźć informacje, niezbędne do wykonywania poszczególnych zadań. Warto pamiętać, że tablice nie zmieniają się, niezależnie czy dana osoba pisze egzamin z matematyki podstawowej, czy rozszerzonej. To oznacza, że nie musisz znać wszystkich informacji tam zawartych. Część z nich jest potrzebna wyłącznie na matematyce rozszerzonej, która jest znacznie trudniejsza.

Zobacz także: Obliczanie obwodu koła – jak obliczyć obwód koła?

Tablice maturalne – matematyka

To Centralna Komisja Egzaminacyjna odpowiada za udostępnienie arkuszy z poprzednich lat. Tablice matematyczne do wydrukowania również tam są. Wszystkie te informacje znajdziesz na oficjalnej stronie CKE. Są to gotowe do pobrania pliki, które wystarczy wydrukować i spiąć w formie książki, aby wygodnie korzystać z nich w czasie przygotowań do matury. Wybrane wzory matematyczne warto zakreślić kolorowym mazakiem, aby lepiej zapamiętać ich położenie i znaczenie. W ten sposób poznasz, na której stronie znajduje się wzór, niezbędny przy wykonaniu konkretnego zadania i szybciej znajdziesz stronę, na której się znajduje. Pisząc maturę z matematyki, która jest problematyczna dla wielu zdających, łatwo wpaść w panikę, szukając informacji w kartach. Jeżeli nie możesz znaleźć wzoru, weź głęboki wdech i poszukaj jeszcze raz. Bardzo możliwe, że przegapiłeś go z nerwów.

Tablice matematyczne -trygonometria

Tablice z wzorami matematycznymi to podstawa. Bez nich zdanie matury przez wiele osób byłoby niemożliwe. To ułatwienie, które pomaga wielu uczniom. Matura to stresujący czas, a matematyka to najbardziej nielubiany przedmiot. Tablice trygonometryczne możesz kupić lub wydrukować osobno, lub razem z innymi niezbędnymi informacjami. Trygonometria to jeden z powszechnych na maturze tematów, wzory trygonometryczne znajdują się na udostępnionych na egzaminie kartach.

Tablica pierwiastków matematycznych

Tabela matematyczna, wzory i wartości. To wszystko znajdziesz w udostępnionych na maturze z matematyki tablicach. Co tam znajdziesz? Informacje z działów:

 • potęgi
 • pierwiastki
 • wartość bezwzględna
 • logarytmy
 • współczynnik dwumianowy
 • ciągi
 • wzory skróconego mnożenia
 • silnia
 • funkcja kwadratowa
 • geometria analityczna
 • kombinatoryka
 • rachunek prawdopodobieństwa
 • pochodna funkcji
 • planimetria
 • stereometria
 • trygonometria
 • parametry danych statystycznych

Zobacz także: Dramat uczniów! Na nauce spędzają więcej czasu niż rodzice na pracy. To nawet 50 godzin tygodniowo!

Wzory matematyczne, których nie ma w tablicach

Tablica matematyczna 2022 nie zawiera wszystkich przydatnych wzorów matematycznych. Części z nich, uczniowie zmuszeni są nauczyć się na pamięć. Niestety, nie można mieć wszystkiego, a egzamin dojrzałości wymaga wykazania się nabytą przez lata edukacji wiedzą. Chodź tablice matematyczne na maturze to ogromne ułatwienie, przede wszystkim trzeba umieć z nich skorzystać. Samo znalezienie wzoru na niewiele się zda, jeżeli egzaminowany nie będzie umiał z niego skorzystać. Przydatne wzory, które nie znajdują się w kartach to na przykład te, na błąd bezwzględny i względny. Warto przypomnieć sobie dział o różnych własnościach liczb. Chociaż jest to coś, co dzieci przerabiają w podstawówce, w sytuacji stresowej łatwo zapomnieć o cechach podzielności liczb. Koniecznie naucz się zapisywać liczny parzyste 2n oraz te nieparzyste 2n+1, przy czym n to dowolna liczba całkowita. Niezbędna wiedza to funkcje i funkcje kwadratowe, które bardzo często pojawiają się na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Przypomnij sobie ciągi arytmetyczne i geometryczne!

Wydrukuj lub zapisz tablice matematyczne i zacznij przerabiać zadania z egzaminów z poprzednich lat już dziś!

Zobacz także: Lektury z gwiazdką na maturze 2022. Które lektury są obowiązkowe?

Rodzice pytają o tablice matematyczne:

Czy na maturze dostaje się wzory?

Tak, wszyscy uczniowie oprócz arkusza egzaminacyjnego, zarówno na maturze z matematyki podstawowej, jak i rozszerzonej dostają kartę z wzorami. To, co muszą mieć ze sobą to długopis z czarnym tuszem, linijka, cyrkiel oraz prosty kalkulator.

Tablice matematyczne CKE – gdzie kupić?

Wybierz się do księgarni, sklepu papierniczego, lub zamów gotowe tablice przez internet. Możesz wydrukować je, pobierając plik ze strony CKE.

Wybrane wzory matematyczne – gdzie kupić?

Karty z wybranymi wzorami matematycznymi kupisz w sklepach internetowych, jak i stacjonarnie w papierniczych lub księgarniach.

Dodaj komentarz

Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo