Tapety idealne do pokoju dziecięcego

Satysfakcjonujące urządzenie pokoju dziecięcego nie zawsze jest prostą sprawą. Wybrana przez nas aranżacja musi bowiem zostać zaakceptowana przez małego lokatora, a sam pokój powinien być nie tylko atrakcyjny, ale także urządzony z pomysłem i funkcjonalnie. Kluczową rolę odgrywają więc ozdoby, po które sięgniemy. W przestrzeni przeznaczonej dla malucha najlepiej sprawdzą się duże dekoracje ścienne, takie jak na przykład tapety dziecięce – dostosowane tematem oraz estetyką do gustu najmłodszych. O kilka porad dotyczących tych wzorów poprosiliśmy specjalistę z firmy Muralo, który zdradził nam jakie ozdoby poleca swoim klientom.

Uniwersalna tapeta dla chłopca i dziewczynki

Istnieje wiele wzorów, które swoją tematyką świetnie pasują do pokoju malucha i sprawdzą się niemal w każdej takiej aranżacji. Dlatego kiedy brakuje nam pomysłów, lub nie potrafimy zdecydować się na jedną konkretną tapetę, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, wpisujące się w aktualne trendy. O to, które tapety uważa za najbardziej uniwersalne i ponadczasowe zapytaliśmy zaproszonego specjalistę z firmy Muralo.

Jeżeli miałbym wybrać tapety dla dzieci, które pasować będą niemal do dowolnego otoczenia, na pierwszym miejscu wskazałbym wszelkie wzory florystyczne. Wizerunki liści – bez względu na to czy leśnych paproci czy egzotycznych roślin pochodzących z amazońskiej dżungli – są zawsze dobrym wyborem. Warto też pamiętać, że zielony kolor uspokaja i pozytywnie wpływa na nasz nastrój, co wydaje mi się szczególnie ważne w przypadku urządzenia otoczenia malucha. Innym chętnie wybieranymi przeze mnie tapetami są wzory ukazujące lasy oraz drzewa. Tego typu ozdoby pięknie prezentują się zwłaszcza w tych aranżacjach, które jako dodatki wykorzystują dekoracje z naturalnego drewna i świetlne girlandy. Moi klienci często pytają też o wzory przedstawiające chmury lub baloniki. Każda z tych opcji to bardzo popularny, a poza tym pogodny i delikatny motyw. Tapety takie idealnie pasować będą więc do pokoju małego dziecka.

Najpiękniejsze tapety dziecięce ze zwierzętami

https://muralo.pl/tapety/tematyka/dzieciece

Rodzice z pewnością potwierdzą, że niektóre maluchy wprost uwielbiają zwierzęta. Dzieci kochają wszystkie gatunki świata, niemal bez wyjątku! Część fascynuje się życiem dzikich zwierząt, inne wolą domowe “pieszczochy” – psy, koty, chomiki, świnki morskie… Każdy maluch ma z pewnością swoich faworytów. Wizerunki rozmaitych zwierzątek są więc bardzo popularnym i chętnie wybieranym tematem ściennych tapet przeznaczonych do pokoju dziecięcego. Są to też wzory bardzo cenione przez naszego specjalistę.

Tapety przedstawiające zwierzęta są prawdziwym hitem. To jedna z najczęściej wybieranych opcji podczas urządzania pokoju dla malucha. Do moich osobistych faworytów należą wzory inspirowane wyglądem leśnych zwierząt. Regularnie polecam je swoim klientom! Ozdoby te utrzymane są najczęściej w ciepłych i naturalnych kolorach – różnych odcieniach brązu, rudego lub zieleni. Zwykle przedstawiają charakterystycznych mieszkańców lasu – wiewiórki, sowy, lisy, niedźwiedzie. Pośród tapet ze zwierzętami pod względem popularności na drugim miejscu są dekoracje, na których widnieją domowi pupile – koty lub psy. Dzieciaki uwielbiają też egzotyczne zwierzęta z różnych zakątków świata. Pośród inspirowanych nimi tapet królują te przedstawiające lwy, słonie i tygrysy, choć zdarzało mi się również polecać wzory z pandami, kangurami czy nawet lamami. Opowiadając o motywach zwierzęcych nie możemy też pominąć… dinozaurów. Choć te wielkie gady wymarły tysiące lat temu, wciąż fascynują i rozpalają wyobraźnię najmłodszych.

Edukacyjne tapety dziecięce

https://muralo.pl/tapety/


Wielu rodziców doświadczyło zapewne sytuacji, gdy kartka papieru okazała się niewystarczająca dla małego artysty i ze swoją twórczością przeniósł się on na ściany. Jeśli chcemy wspierać twórczość oraz kreatywność naszego malucha, a równocześnie nie narażać się na remont i malowanie, warto rozważyć tapety, które będą nie tylko ozdobą, ale też płótnem malarskim.

Obecnie nie ma większego problemu z zakupem tapet zmywalnych, po których bez problemu można malować. Osobiście polecałbym wzory z gotowym nadrukiem, które dzieciaki mogą pokolorować, lub ewentualnie dorysować jakieś nowe elementy. Dla bardziej zaawansowanych artystów można też wybrać zupełnie gładką tapetę, którą nasza pociecha ozdobi wedle własnego gustu. Bardzo cenię również tapety, oferujące walory edukacyjne. Mam tu na myśli wzory przedstawiające na przykład mapę świata, z zaznaczonymi konturami krajów, albo flagami państw. Świetną pomocą w nauce może być natomiast dekoracja przedstawiająca cyfry i litery, albo angielskie słówka wraz z rysunkami. Mamy naprawdę wiele możliwości – wszystko zależy więc od naszej kreatywności i zainteresowań małego lokatora.

Dodaj komentarz

Dom i ogród, Pokój dziecięcy

Pokój 2 latka i 2 latki – Inspiracje

Pokój 2-latka to miejsce szczególne: nasze dziecko właśnie przestaje być nieświadomym niczego bobasem i powoli wchodzi w okres bardziej ukierunkowanych aktywności. Takiej przemianie powinna oczywiście towarzyszyć odpowiednio dopasowana przestrzeń. Jak...

Czytaj dalej →
Dom i ogród, Dom bezpieczny dla dziecka

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi to wyzwanie stojące przed każdym rodzicem dysponującym piętrowym domem lub mieszkaniem. Jak sprawić, aby przestrzeń stała się bezpieczna dla naszych ciekawskich pociech, a przy tym estetyczna?...

Czytaj dalej →
Dom i ogród

Jak usunąć plamy z długopisu?

Plamy z długopisu potrafią być uciążliwe, o czym przekonał się prawie każdy. Przy wypełnianiu dokumentów lub podczas pracy często zdarza się, że takowe zabrudzenia powstają. Usuwanie takiej plamy wydaje się...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo