Tarte buraki w nowej zalewie. Zero octu, a smak jeszcze lepszy

Kto nie lubi tartych buraczków jako dodatek do domowego obiadu. Mielone czy zrazy nie byłyby już takie same. Jednak nie każdy może je jeść ze względu na ocet w zalewie. Zobacz jak zrobić je bez łyżeczki octu, by każdy mógł zachwycać się ich smakiem.

Jesień jest idealnym momentem na przygotowywanie buraczków. Niedawne zbiory pewnie dostarczyły wam dużej ilości tego warzywa. Teraz co z nim zrobić? Jednym ze sposobów wykorzystania buraków jest włożenie ich w słoiki i zawekowanie na zimę.
Buraki mają w sobie dużą zawartość witaminy B1. Pozytywnie wpływają na układ krwionośny, poprawę pamięci i pracę mięśni. Codzienna dieta wzbogacona o jednego buraka przyniesie nam sporo korzyści, dlatego warto byłoby przygotować je tak, aby każdy mógł z nich korzystać.

Tarte buraczki bez octu. Dla każdego coś smacznego

Tarte buraczki są doskonałym dodatkiem do dań mięsnych – kurczaka, kaczki czy dziczyzny. Sprawdzą się zarówno podane na ciepło jak i na zimno. Możesz podsmażyć je z cebulką lub gruszką i równie dobrze podać na zimno bez żadnych dodatków. W każdym wariancie będą doskonałe.
Wiele osób nie może spożywać octu, który zazwyczaj gra główną rolę w zalewie do tartych buraczków. Jak wiec przygotować zalewę, aby każdy mógł zjeść buraczaną surówkę?

Przygotuj składniki (ilość podana jest na 6 słoików o pojemności 1 litra):

  • 6 kg buraków
  • 6 l przegotowanej, gorącej wody
  • 15 łyżek soli niejodowanej
  • liście laurowe (po 1 liściu na słoik)
  • ziele angielskie (po 2-3 kulki na słoik)

Buraki bez octu krok po kroku. Wyjdą pyszniejsze niż zwykle

  1. Dokładnie umyj buraki i ugotuj je do miękkości. Wystudź je i obierz ze skórki.
  2. Każdego buraka zetrzyj na tarce. W alternatywie możesz je również pokroić w cienkie plastry, tutaj jest dowolność wykonania.
  3. Tak przygotowane buraki przełóż do słoików, dociśnij je dłonią lub łyżką.
  4. Wsyp do każdego słoika 2-3 kuleczki ziela angielskiego i 1 liść laurowy
  5. W gorącej wodzie rozpuść sól niejodowaną i zalej buraczki wrzącą jeszcze zalewą. Pamiętaj o zostawieniu około 3-4 centymetrów wolnego miejsca od góry słoika.
  6. Zakręć szczelnie słoiki i pasteryzuj je około 25 minut.
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo