1.5 roczny alergik…

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy

kaktus

mam kolezanke z takim własnie małym alergikiem… na poczatku było mleko i ogólnie białko krowie, potem metal, a teraz jeszcze nie wiadomo co, albo materacyk, albo to jej specjalistyczne mleko, albo jeszcze cos innego. Jest w kazdym bądź razie tak, że małą wieczorem wszystko swędzi.
    Mam pytanie co mozna z takim maluszkiem poczac? bo ich pediatra twierdzi, ze to nawet za wczesnie na wizytę u alergologa:/
    przez jakis czas Olka przyjmowała jakieś leki przeciwhistaminowe, cos ala zyrtek ale była po tym jak lalka nie dziecko… podpowiedzcie cos jak możecie…

mata-hari

Re: 1.5 roczny alergik…

1,5 roczne dziecko jak najbardziej jest już w wieku, gdy może być pod opieką alergologa. Mój Michał jest odkąd skończył 3 m-ce. Jeśli jedna antyhistamina się nie sprawdziła, to lekarz powinien zalecić inny lek.

Co do wykrycia alergenu, to już wszystko, a na pewno bardzo wiele zależy od obserwacji rodziców. Gdyby nie udało im się stwierdzić, co szkodzi, zawsze można zrobić testy.

Michaś – 09.05.04

bep

Dlaczego za małe do alergologa My właśnie w 18/19 m-cu dostaliśmy skierowanie… Więc nie rozumiem.
    A jeżeli z Małą jest tak źle to niech idzie prywatnie. Żeby chociaż doraźnie pomóc…

Mój Czarodziej

dorotka1

cos antyhistaminowego jest w tej sytuacji nieodzowne zyrtec na noc chociazby a nie rano – jesli dziecko po tym jest senne
    w tym wieku szymon bral moze ketotifen, albo juz zyrtec nie pamietam

no smarowac czyms przeciwswiadowym skoro swedzi – fenistilem moze….

na temat wizyt u alergologa w tym wieku sa rozne teorie, jesli to powazne objawy ja bym poszla

a ma do tego jakies dolegliwosci inne skorne oprocz swiadu? moze w takiej sytuacji warto tez odwiedzic dermatologa

ahimsa

Za wcześnie???? Mat był u alergologa jak miał 5 mies! I od tego czasu brał Zyrtec.

A na co tu czekać? Aż alergia się rozwinie w astmę np.?
    To trzeba leczyć.

iMat2,7l

mata-hari

Nie no, 5 m-cy to na Zyrtec trochę za wcześnie, ale jest wiele innych antyhistamin.

Michaś – 09.05.04

ahimsa

Albo wtedy Cleratine dostał? Już nie pamiętamn. Ale coś na pewno.

iMat2,7l

mata-hari

To może Cleratine, bo Zyrtec to się przeważnie po 1 roku daje.

Michaś – 09.05.04

kaktus

dzięki przekażę, narazie wszystko co wiedza o jej alergiach wynika z obserwacji…

kaktus

tez jej to powiedziałam… dzis juz jest lepiej ale sie wwybiorą

kaktus

moze dermatolog… wiesz Ola co chwilę ma jakies zmiany na skórze, ale o tym nikt nie pomyslał – o dermatologu znaczy

kaktus

myślisz że skórna taka tez moze sie w astme rozwinąc? myslałam , że tylko taka wziewna z katarem siennym i innymi przebojami górnych dróg oddechowych…

kaktus

Cleratine własnie po tym Ola niczym lala byyła…

mata-hari

Każda alergia może przejść w astmę.

Michaś – 09.05.04

ahimsa

Alergia niestety łatwo przechodzi jedna w drugą. Po prostu trzeba ją leczyć! Bo może się rozwinąć w jakimś bardzo niefajnym kierunku.

iMat2,7l

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 18)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close