1.5 roczny alergik…

mam kolezanke z takim własnie małym alergikiem… na poczatku było mleko i ogólnie białko krowie, potem metal, a teraz jeszcze nie wiadomo co, albo materacyk, albo to jej specjalistyczne mleko, albo jeszcze cos innego. Jest w kazdym bądź razie tak, że małą wieczorem wszystko swędzi.
Mam pytanie co mozna z takim maluszkiem poczac? bo ich pediatra twierdzi, ze to nawet za wczesnie na wizytę u alergologa:/
przez jakis czas Olka przyjmowała jakieś leki przeciwhistaminowe, cos ala zyrtek ale była po tym jak lalka nie dziecko… podpowiedzcie cos jak możecie…

17 odpowiedzi na pytanie: 1.5 roczny alergik…

  1. Re: 1.5 roczny alergik…

    1,5 roczne dziecko jak najbardziej jest już w wieku, gdy może być pod opieką alergologa. Mój Michał jest odkąd skończył 3 m-ce. Jeśli jedna antyhistamina się nie sprawdziła, to lekarz powinien zalecić inny lek.

    Co do wykrycia alergenu, to już wszystko, a na pewno bardzo wiele zależy od obserwacji rodziców. Gdyby nie udało im się stwierdzić, co szkodzi, zawsze można zrobić testy.

    Michaś – 09.05.04

    • Re: 1.5 roczny alergik…

      Dlaczego za małe do alergologa My właśnie w 18/19 m-cu dostaliśmy skierowanie… Więc nie rozumiem.
      A jeżeli z Małą jest tak źle to niech idzie prywatnie. Żeby chociaż doraźnie pomóc…

      Mój Czarodziej

      • Re: 1.5 roczny alergik…

        cos antyhistaminowego jest w tej sytuacji nieodzowne zyrtec na noc chociazby a nie rano – jesli dziecko po tym jest senne
        w tym wieku szymon bral moze ketotifen, albo juz zyrtec nie pamietam

        no smarowac czyms przeciwswiadowym skoro swedzi – fenistilem moze….

        na temat wizyt u alergologa w tym wieku sa rozne teorie, jesli to powazne objawy ja bym poszla

        a ma do tego jakies dolegliwosci inne skorne oprocz swiadu? moze w takiej sytuacji warto tez odwiedzic dermatologa

        • Re: 1.5 roczny alergik…

          Za wcześnie???? Mat był u alergologa jak miał 5 mies! I od tego czasu brał Zyrtec.

          A na co tu czekać? Aż alergia się rozwinie w astmę np.?
          To trzeba leczyć.


          iMat2,7l

          • Re: 1.5 roczny alergik…

            Nie no, 5 m-cy to na Zyrtec trochę za wcześnie, ale jest wiele innych antyhistamin.

            Michaś – 09.05.04

            • Re: 1.5 roczny alergik…

              Albo wtedy Cleratine dostał? Już nie pamiętamn. Ale coś na pewno.


              iMat2,7l

              • Re: 1.5 roczny alergik…

                To może Cleratine, bo Zyrtec to się przeważnie po 1 roku daje.

                Michaś – 09.05.04

                • Re: 1.5 roczny alergik…

                  dzięki przekażę, narazie wszystko co wiedza o jej alergiach wynika z obserwacji…

                  • Re: 1.5 roczny alergik…

                    tez jej to powiedziałam… dzis juz jest lepiej ale sie wwybiorą

                    • Re: 1.5 roczny alergik…

                      moze dermatolog… wiesz Ola co chwilę ma jakies zmiany na skórze, ale o tym nikt nie pomyslał – o dermatologu znaczy

                      • Re: 1.5 roczny alergik…

                        myślisz że skórna taka tez moze sie w astme rozwinąc? myslałam, że tylko taka wziewna z katarem siennym i innymi przebojami górnych dróg oddechowych…

                        • Re: 1.5 roczny alergik…

                          Cleratine własnie po tym Ola niczym lala byyła…

                          • Re: 1.5 roczny alergik…

                            Każda alergia może przejść w astmę.

                            Michaś – 09.05.04

                            • Re: 1.5 roczny alergik…

                              Alergia niestety łatwo przechodzi jedna w drugą. Po prostu trzeba ją leczyć! Bo może się rozwinąć w jakimś bardzo niefajnym kierunku.


                              iMat2,7l

                              • Re: 1.5 roczny alergik…

                                On już wszystko przerobił;) Pewnie tak…


                                iMat2,7l

                                • Re: 1.5 roczny alergik…

                                  Pytasz o mojego? Jeśli tak, to akurat mamy marsz w kierunku nasilającej się wziewnej (nie zaliczyliśmy jeszcze tylko astmy, tfu, tfu). Pokarmówka nadal trzyma, ale już nie tak, jak kiedyś. Teraz prym u nas wiodą pyłki

                                  Michaś – 09.05.04

                                  • Re: 1.5 roczny alergik…

                                    Mamy identycznie!


                                    iMat2,7l

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: 1.5 roczny alergik…

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general