1,5 roku – bunt dwulatka?

chciałam spytać, w jaki sposób objawia się u waszych dzieci agresja i czy wogóle się objawia?

Generalnie Marysia jest grzecznym i pogodnym dzieckiem, oczywiscie według naszych standardow…tzn jest dosc glosna i rozbrykana, ale nie wrzaskliwa i marudna

Marysia nie robi scen w sklepach i słucha kiedy mówimy “nie wolno”, ale…
no własnie….
potem jest tak wsciekla, ze posłuchala, ze rzuca się na nas z pięściami, szczypie i drapie…
trochę mnie to przeraża… Nie bardzo wiem jak reagować… Na razie staram się nie dac za bardzo uszkodzić i mówię, ze nie wolno bic i to wszystko…
coraz czesciej mam ochote dac jej klapa… Najgorsze jest to, ze ona najwyrażniej uznaje to za zabawne…wcale nie wyglada jakby sie przejmowała tym, ze nam sie to nie podoba i tego nie akceptujemy…

Czy to juz bunt dwulatka?

Gaba i Marysia + Fasola! (21 tyg.)

3 odpowiedzi na pytanie: 1,5 roku – bunt dwulatka?

  1. Re: 1,5 roku – bunt dwulatka?

    Chyba tak…….

    Czarna mowi ze Ewa ma juz bunt dwulatka za soba a wlasnie skonczyla 2 lata

    smoki i Dawidek (15 miesięcy)

    • Re: 1,5 roku – bunt dwulatka?

      Aha, no to się zaczyna 🙂 U nas też (chociaż Marta troszkę młodsza). Nasza dzidzia potrafi wrzeszczeć, rzucać się, położyć się na ziemi a całkiem ostanio- zaczyna nas bić. Na pierwsze trzy reaguję tak, że wychodzę z pokoju, a jeżeli się to zdarza na spacerze -wkładam do wózka, zapinam i jadę do domu głucha na dzikie wrzaski (zrobiłam tak dwa razy i teraz już szybko mija jej wściekłość).
      Natomiast też mam problem z tym biciem. Na razie staram się, tak jak Ty, zejść z pola rażenia, przytrzymuję jej rączkę i baaardzo poważnym tonem tłumaczę, że nie wolno tak się zachowywać. Chyba skutkuje na tyle, że zaprzestaje bicia… Aż do następnego razu. Natomiast wiem, że należy unikać nawet klapsów- zdarzyło mi się ją raz pacnąć po łapkach- nie zastanowiłam się i jakoś tak wyszło. Bardzo tego żałuję. Nie dość, że było nam obu potem bardzo przykro, także nie nauczyło niczego Marty. A właściwie nauczyło- następnego dnia pacnęła mnie po ręku, jak jej czegoś zabroniłam czy nie dałam 🙁

      Ania, Martusia (10.09.02)

      • Re: 1,5 roku – bunt dwulatka?

        juz myslalam ze tylko ja mam ten problem
        uff, troche mi lepiej
        moze dzieki temu jej nie trzepne…
        ale to naprawde jest szok kiedy taki aniolek z usmiechem na okraglutkiej buzi nagle podchodzi i z calej sily sprzedaje ci porzadnego szczypa w policzek…

        Gaba i Marysia + Fasola! (21 tyg.)

        Znasz odpowiedź na pytanie: 1,5 roku – bunt dwulatka?

        Dodaj komentarz

        Angina u dwulatka

        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

        Czytaj dalej →

        Mozarella w ciąży

        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

        Czytaj dalej →

        Ile kosztuje żłobek?

        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

        Czytaj dalej →

        Dziewczyny po cc – dreny

        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

        Czytaj dalej →

        Meskie imie miedzynarodowe.

        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

        Czytaj dalej →

        Wielotorbielowatość nerek

        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

        Czytaj dalej →

        Ruchome kolano

        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

        Czytaj dalej →
        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo
        Enable registration in settings - general