1,5 synek i próchnica ?

Od miesiaca zaobserwowalam u swojego 1,5 rocznego synka zmiany na zabku trzonowym, nie wiem moze to jest poczatek próchnicy.
Na dzień dzisiejszy bez zmian na tamtym zabku jednak na jego gornej jedynce jest widoczny brak szkliwa.
Moge jedynie dodac ze Igorek straszie duzo pije i to z butli, kiedys pochłaniał litry soków teraz ma ograniczone ma napoje typu Kubus, Pysio – popija wode Zywca, ale jednak cos sie tam zaczelo dziac.
We wtorek wybieram sie do pediatry i mam nadzije ze wyjasni mi moje obawy i reszte zabkow da sie uratowac(aby prochnica ich nie zaatakowała).
Nie wyobrazam sobie tylko ze bede musiala isc z nim do dentysty, pewnie nie obejdzie sie bez lakowania, mam “schize” na punkcie zebow a tu taka bieda z zabkami mojego dziecka.
Dodam jeszcze ze Igor od 10 miesiaca zycia nie je mleka- to moze jest powodem braku wapnia w organizmie bo i jego paznokcie sie rozdwajaja.
Codzinna higiena zabkow zachowana, na tyle ile pozwoli mi synus.
Jak sobie z tym poradzic…..

4 odpowiedzi na pytanie: 1,5 synek i próchnica ?

  1. Re: 1,5 synek i próchnica?

    Współczuję. Już dawno powinnać iść do pedodonty. Powinien przyjmować w każdej przychodni.
    Piszesz, że nie Twój synek nie pije mleka. Dlaczego??? Jak ma skazę to powinien pić mieszanki mlekozastępcze. Alka Nutramigen piła do końca 2 rż.
    Mycie zębów z pastą np Elmex dla dzieci jest obowiązkowe od 2 roku życia, więc już pół roku powinniście. Rano, po słodyczach i po gęstych sokach, ponieważ jak nam dentysta powiedział na kontroli soki gęste są najgorsze, bo oblepiają zęby.
    Śmigaj do pededonty, bo całe życie Twoje dziecko będzie miało problemy. Przecież pruchnica rozchodzi sią na sąsiednie zęby szybciutko. A to, że Twoje dziecko nie daje sobie myć zębów, to chyba nie jest dla Ciebie problem. Trochę się popłacze, pozłości ale to jest naprawdę mało ważne.
    Przepraszam, że tak z grubej rury, ale szkoda mi cierpienia Twojego maluszka, Mycie zębów jest niczym w porównaniu do bólu i strachu u dentysty.

    Powodzenia, jutro stawcie się w gabinecie. Może jeszcze nie jest za późno.

    Beata i Ala 3.11.2002

    • Re: 1,5 synek i próchnica?

      A skąd pomysł na sok Pysio u tak małego dziecka???
      Beata

      • Re: 1,5 synek i próchnica?

        dziekuje…. no i dobrze ze tak z grubej rury….Igorek wlasnie popijał Nutramigen do roku czasu, ale od czasu kiedy roczek minal nie chce mleka ani z butli ani lyzeczka, probowalam wszelkoch sposobow na tzw. spiocha tez jest beeeee, kaszki mleczno- ryzowe ( ryzowe) – nie,
        o pedodoncie – szczerze mowiac nie sluszalam i ciekawa jestem czy u mnie w przychodni przyjmuje, ale wszytkiego dowiem sie we wtorek, ale wstepnie umowie wizyte u dentysty- bo inaczej dostane “swira”
        Mycie zebow oczywiscie nie jest dla mnie problemem- myjemy i wyjemy……
        pozdrawiamy

        etiza i igor

        • Re: 1,5 synek i próchnica?

          elmex z fluorem jest dla dzieci powyżej drugiego roku zycia.

          Znasz odpowiedź na pytanie: 1,5 synek i próchnica ?

          Dodaj komentarz

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →

          Wielotorbielowatość nerek

          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

          Czytaj dalej →

          Ruchome kolano

          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general