1 % może być darowizną

[Zobacz stronę]

13 odpowiedzi na pytanie: 1 % może być darowizną

  1. I badz tu madry – kazdy interpretuje jak chce…

    • Zamieszczone przez aniast

      😮 Kiedy ktos sie wezmie za Urzedy SKarbowe do cholery. To jakas paranoja zeby pieniadze,ktore sa podatkiem opodatkowywac po raz kolejny. Juz pomijam ze nie sa to pieniadze ktorymi osoba obrarowana dysponuje swobodnie. Ech,smutne, Az chcialoby sie zyczyc panu ktory taki mial pomysl, zeby musial sam takie “dochody” posiadac 😡

      • nie bedzie na pewno
        w koncu to nie twoje pieniadze tylko panstwowe
        czyli nie dajemy swoich
        a darowizna musi miec te ceche

        bija piane
        jak ja tego nie cierpie

        oczywiscie bezmozgowcow w US-ach tez nie znosze a tych zatrzesienie

        • Zamieszczone przez dorotka1
          nie bedzie na pewno
          w koncu to nie twoje pieniadze tylko panstwowe
          czyli nie dajemy swoich
          a darowizna musi miec te ceche

          bija piane
          jak ja tego nie cierpie

          oczywiscie bezmozgowcow w US-ach tez nie znosze a tych zatrzesienie

          ale zabiorą te pieniądze fundacjom !

          “Według niego, przysporzenie dokonane na rzecz podatnika przez fundację stanowi darowiznę z poleceniem, od której trzeba zapłacić podatek. Najczęściej płaci go osoba otrzymująca środki”

          porąbało ich; kopią leżacego…

          tak czy inaczej przekazuję 1% ze wskazaniem konkretnej osoby

          • Zamieszczone przez EwkaM
            ale zabiorą te pieniądze fundacjom !

            “Według niego, przysporzenie dokonane na rzecz podatnika przez fundację stanowi darowiznę z poleceniem, od której trzeba zapłacić podatek. Najczęściej płaci go osoba otrzymująca środki”

            porąbało ich; kopią leżacego…

            tak czy inaczej przekazuję 1% ze wskazaniem konkretnej osoby

            adze ze nie bo osoba otrzymujaca srodki to placi od darowizny
            a 1% nie jest darowizna
            bo darowizne mozesz zrobic ze swoich pieniedzy

            sadze ze ta opinia bedzie wiazaca

            • Zamieszczone przez dorotka1
              adze ze nie bo osoba otrzymujaca srodki to placi od darowizny
              a 1% nie jest darowizna
              bo darowizne mozesz zrobic ze swoich pieniedzy

              sadze ze ta opinia bedzie wiazaca

              oby

              • Zamieszczone przez EwkaM
                oby

                jak zrobia inaczej to sa kretynami
                nie mowie tu nawet o niesprawiedliwosci ale o konflikcie przepisow
                u nas wszystko jest mozeliwe
                ale moze nie tym razem

                • Zamieszczone przez dorotka1
                  adze ze nie bo osoba otrzymujaca srodki to placi od darowizny
                  a 1% nie jest darowizna
                  bo darowizne mozesz zrobic ze swoich pieniedzy

                  sadze ze ta opinia bedzie wiazaca

                  I ja na to liczę

                  • To nieprawda, tylko kaczka dziennikarska (b. wkurzająca – zwłaszcza mnie, która zbieram na 1%)

                    Oto jak odniosło się Ministerstwo Finansów do opodatkowania 1%:

                    Cytat:
                    Jednocześnie resort zaprzecza poniedziałkowym doniesieniom medialnym, jakoby osoby przekazujące 1 proc. swojego podatku na rzecz tych organizacji, musiały z tego powodu płacić dodatkowy podatek od darowizn.

                    “Nie będzie dodatkowego opodatkowania, ponieważ 1 proc. sam jest częścią podatku należnego budżetowi” – zapewniła wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

                    Termin składania deklaracji podatkowych za 2007 rok upływa w środę 30 kwietnia. Podatnik, który chce wesprzeć wybraną organizację, musi obliczyć kwotę (nie wyższą niż 1 proc. podatku) oraz podać w deklaracji nazwę organizacji i jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

                    W poprzednich latach podatnik musiał przed złożeniem PIT-u wpłacić pieniądze na konto organizacji. Od tego roku pieniądze będzie wpłacał za nas urząd skarbowy. Dzięki temu przekazywanie pomocy ma się stać łatwiejsze.

                    Można wybrać tylko jedną organizację z zamieszczonych w wykazie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.

                    Urząd ma czas na przekazanie zebranych kwot organizacjom pożytku publicznego do końca lipca. Wyjątkiem jest 1 proc. w zeznaniach PIT-28 (składanych do końca stycznia). Kwoty te powinny być przekazane do końca kwietnia.

                    • w ogole nie wiem jak powazna gazeta mogla cos takiego napisac
                      a ja akurat czytalam to nie w wyborczej tylko w serwisie internetowym gazety prawnej chyba
                      kretyni

                      • No to ma to sens co Ola podajesz – bo to z gazeety to tez mi sie bzdurne wydalo..

                        • Zamieszczone przez aniast

                          podatek od podatku???
                          bzdura jakas

                          od odsetek, odsetek sie juz nie nalicza
                          podatku od podatku tez nie – tak na logike
                          no ale u nas… cholera wie… wszystkiego sie mozna spodziewac

                          chociaz mysle, ze to nie przejdzie
                          za duza skala…

                          • Olesia, ufff
                            teraz doczytałam

                            i faktycznie aż dziw bierze, ze GP taki bzdurny artykuł wydała

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 1 % może być darowizną

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general