1% na zakup pompy insulinowej

Jakiś czas temu zwracałam się do Was o pomoc w zakupie pompy insulinowej i osprzętu (nie podaję linku, bo w większej części kopiuję to, co wtedy napisałam).
Temat nadal aktualny, bo -pomimo pomocy- nie mam zebranej potrzebnej kwoty. Zdaję sobie sprawę, że pomoc dla dzieci ma pierwszeństwo, jednak tak sobie myślę, że pomoc dla mnie, to także pomoc dla dzieci, ponieważ mamy z mężem możliwość utworzenia rodzinnego domu dziecka. Do tego jak wiadomo potrzebne jest “końskie zdrowie” (przepraszam za ten kolokwializm), a bez pompy i osprzętu nie mam na to szans.

Oto moja historia:
od 28 lat choruję na cukrzycę I typu. Od ponad trzech lat mam pompę insulinową (pieniądze na nią dostałam od fundacji z mojego miasta). Od dwóch lat staram się o dziecko. Przeszłam różne leki, było bardzo nerwowo, zwichrowałam sobie cukry. W maju udało mi się wypożyczyć sprzęt monitorujący poziom glikemii. Dość ładnie unormowałam cukry (3 miesiące przed ciążą i w samej ciąży dąży się do “normoglikemii”, która u mnie jest naprawdę trudna do osiągnięcia).

Teraz oprócz starań o biologiczne dziecko, zdecydowaliśmy się z mężem na utworzenie rodzinnego domu dziecka. Wcześniej myśleliśmy o rodzinie zastępczej, ale dostaliśmy propozycję utworzenia rodzinnego domu dziecka (mamy też dostać w dzierżawę dom na ten cel).

Muszę mieć idealnie wyrównaną cukrzycę. Nie mogę pozwolić sobie na spadki cukru (i groźne utraty przytomności), które niestety dość często się zdarzają bez monitoringu glikemii. W związku z tym postanowiłam kupić nową pompę insulinową – Paradigm Veo. Pompa kosztuje 14.300 zł (NFZ oczywiście nie refunduje pomp dla osób dorosłych). Problemem jest też osprzęt do tej pompy:
– 360zł – wkłucia do pompy do podawania insuliny
– 600zł – sensory do monitorowania glikemii
– 100-150zł – baterie, ampułki i insulina.

To wszystko są kwoty miesięczne. Zarabiamy z mężem niewiele. Nie porywałabym się na to wszystko, gdyby nie wizja rodzinnego domu dziecka i nadzieja na ciążę.

Mam w moim mieście fundację, która obiecała mi pomoc. Fundacja ta nie posiada subkont, dlatego prosiłabym osoby, które zdecydują się na wpłatę 1%, o imię i nazwisko na priw.

KRS: 0000220748
Fundacja BETA
ul. Barlickiego 15 lok. 2,3
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

PKO Bank Polski: 31 1020 1390 0000 6102 0139 7520

A to strona fundacji:

Na podane dane można także dokonywać wpłat indywidualnych, w tytule przelewu wpisując “darowizna” (i także proszę o informację na priw).

Z góry Wam dziękuję! Ciągle wierzę, że uda się zebrać potrzebną kwotę.

Polecam
Kosmetyki Sylveco- balsam do ciała
Mam okropną wodę w kranie- wysusza mi skórę :( Pojawiły się na niej takie suche placki, plamki. Smarowałam balsamem 100 razy dziennie i miałam serdecznie dosyć. Wypróbowałam już chyba
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Jak założyć klub malucha?
witam, może ktoś z forumowiczów orientuje się w kwestiach związanych z założeniem klubu malucha? Może ktoś prowadzi taką działalność? Dzisiaj sejm przyjął ustawę, która ma ułatwiać prowadzenie takich klubów. Ponoć
Czytaj dalej