1% podatku dla Tymka!!

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy

pyza76

DZiewczyny! Wiem, że to już właściwie ostatni gwizdek, ale może jeszcze któraś z was nie rozliczyła się ze skarbówką. Nie pomyślałam, żeby wcześniej zamieścić tego mejla, którego dostałam od koleżanki. Przeczytajcie proszę…

Szanowni Państwo !
    Nasz syn jest bardzo chory. Nie będzie zdrowy ani jutro, ani za miesiąc, ani nawet za dziesięć lat. Zawsze będzie chory, bo urodził się z genetycznym zaburzeniem glikozylacji glikoprotein, czyli z zespołem Jaekena (CDGS). To czwarty przypadek w Polsce. Co to znaczy? To znaczy, że lekarze nie potrafią mu pomóc. Nie da się cofnąć zmian w mózgu, poprawić mu wzroku, nauczyć go jeść tak, jak jedzą inne dzieci- otrzymuje jedzenie przez rurkę do brzucha, nie da się wyleczyć go z epilepsji, uniezależnić go od leków nasercowych i jeszcze paru innych rzeczy nie da się w nim ? naprawić?. Jest tylko jedna rzecz, którą można dla niego zrobić, bardzo ważna. Można nauczyć go chodzić i żyć samodzielnie. Tymon może nawet kiedyś pracować i żyć tak, jak inni ludzie. Oczywiście ścigamy się z czasem, dopóki jest mały może się wiele nauczyć. Niestety rehabilitacja Tymona jest droga. Ale dzięki niej nauczył się brać do ręki zabawki, przewracać się na brzuszek, nawet potrafi siedzieć z podparciem. Bardzo się stara i kiedy nauczy się czegoś nowego, bardzo się z tego cieszy. Jest niezwykle pogodnym chłopcem. Kochamy go, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.
    Nawet najmniejsza kwota, którą zechcecie Państwo przekazać na konto Fundacji przybliża nas do celu. Czy również dzięki Wam Tymon postawi swój pierwszy krok?
    Fundacja, która pomaga nam zebrać pieniądze na rehabilitację syna ma status organizacji pożytku publicznego.
    Pieniądze prosimy wpłacać na konto:
    Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
    PKO BP XV O/Warszawa
    50 1020 1156 0000 7902 0007 7248 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Tymona Galosa
    Dziękujemy.
    Rodzice Tymona

Ania, Tytus (21.08.2001) i Celinka (19.10.2004)

Anonim

ważne !

w drodze wyjaśnienia:

dzwoniłam dziś do fundacji z pytaniem, czy 1% podatku można przekazać imiennie (też byłam zainteresowana przekazaniem jej na rzecz konkretnego dziecka): otóż aby urząd skarbowy nie przyczepił się tytuł przelewu powinien brzmieć: „Dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, 1% podatku zgodnie z art. 27d Ustawy”.
    lub „Przelew na instytucje pożytku publicznego”;
    Jeśli chcemy, aby nasze pieniążki trafiły na leczeni konkretnego dziecka ksero dowodu wpłaty przesyłamy do fundacji z dopiskiem, na czyje konto mają zostać ”zaksięgowane” pieniądze

[i]Ewa i Krzyś (2 lata i 3 mies.)

pyza76

Re: ważne !

dzięki! zastanawiałam sie właśnie jak to zrobić, żeby wszystko było w porządku.

Ania, Tytus (21.08.2001) i Celinka (19.10.2004)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close