1-sze karmienie zupką

jestem załamana, od 6 dni daję mojej 6 miesiecznej niuni zupki, na początku nawet nam to szło, zagadałam i dałam jej nawet ok 50-60 ml zupki, ale wczoraj i dzis to masakra, niechce otwierać buziaczka, jak już jej włożę podstępem to prawie że wymiotuje, i aż rzuca ją więc udaje nam sie tylko zjeść 2-4 łyżeczki. Dzisiaj spróbowałam deserek – jabłko, ale to samo nie chce zjadła moze 2 łyżeczki. Czy to normalne? jak mam ją zachęcić do jedzenia zupek, czy to poprostu z czasem samo przyjdzie.

6 odpowiedzi na pytanie: 1-sze karmienie zupką

  1. Re: 1-sze karmienie zupką

    Kochana – oczywiście ze to normalne – a co myślisz ze jedzenie zupy to taka prosta sprawa???
    dziecko po pierwsze musi się nauczyć jeść łyżeczką, przyzwyczaić do nowej konsystenci a poza tym poznaje nowe smaki i nie wszystko musi mu smakować.
    Moja Ania np. nienawidziła jabłka ani marchewki!
    Noo i do dziś nie wypije Żadnego soku.
    Jeśli Cię to pocieszy to powiem Ci ze moje dziecię tak naprawdę zaczęło zjadać ładnie zupki od jakichś 2-3 tygodni a ma 9 m-cy. Do tej pory bywało u nas czasem tak jak opisujesz – ja się nie poddawałam i codziennie próbowalam dawać – ale też nie zmuszałam do jedzenia – nie chcesz – nie jedz – i już.
    I tak był cyc (i jest nadal) więc się nie martwiłam że się zagłodzi
    Nic się nie martw – początki zawsze są trudne – cierpliwości – dużo pracy przed Wami TO NORMALNE!

    Agata i Ania (7.09.2004)

    • Re: 1-sze karmienie zupką

      U nas bylo tak bardzo dlugo, nic nie dzialalo. Pytalam tutaj na forum, dziewczyny radzily probowac, probowac i jeszcze raz probowac. Z cierpliwoscia. tak robilam i w koncu, po kilku miesiacach, sa efekty. Marta sama otwiera buzie, a wczoraj zjadla ten wielki sloik deserku (190g). Bylam w szoku !

      Nie zrazaj sie, tylko probuj. Nic na sile. Na pewno za jkis czas polubi zupki i inne smaki. I nie martw sie – mleko na razie na pewno jej wystarcza, a dodatkowe jedzenie to raczej urozmaicenie niz koniecznosc. Trzymaj sie i zycze Tobie cieroliwosci, a malutkiej – apetytu !

      Magda & Marcia 07.09.04

      • Re: 1-sze karmienie zupką

        Hihi, Shibaa napisala Ci to samo co ja, bo nasze dziewczyny tak samo “walczyly” z zupkami. I obie do dzis nie uznaja zadnych soczkow. A to wszytsko dlatego, ze one sa z 7 wrzesnia !

        Magda & Marcia 07.09.04

        • Re: 1-sze karmienie zupką

          dzięki pocieszyłyście mnie i jeżeli to normalka to jestem spokojniejsza

          • Re: 1-sze karmienie zupką

            Wicia zaakceptowała zupke w listopadzie czyli miała skończone 8 miesiecy. Wczęsniej był cyrk – żyła na nutramigenie i chrupkach kukurydzianych 🙂

            madzia i Wicia (14 miesiecy)

            • Re: 1-sze karmienie zupką

              ja skapitulowałam po 2 tygodniach :wszystko wokół w zupce a w buzi nic.zaczęłam podawac małemu zupkę z butelki.kupiłam smoczek do papek i kilka tygodni pił z butli zmiksowana i płynniejsza zupke.potrafił wytrąbic 200 ml na jedno posiedzenie.jak juz zaznajomił się z kilkoma smakami zupek to zaczęłam podawac łyżeczką i wtedy poszło bez problemów.do teraz jest zupkożercą niesamowitym.tak samo zaczynalismy kaszki -z łyżeczki nie chciał tylko z butelki az nie przyzwyczaił się do nowego smaku.może warto w ten sposób spróbowac???

              Monika i Marcinek (15.01.04)

              Znasz odpowiedź na pytanie: 1-sze karmienie zupką

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general