10 m-c-za duzy na karmienie piersią

Wybrałam się z młodym do przychodni. Po wizycie dałam mu cyca, bo był głodny. Obok siedzi mama z (tak na oko )miesięcznym dzieckiem. Siedze sobie i karmie i nagle słyszę:” a on nie za duży już na karmie????!!!!!!!” Zatkało mnie, szczęka mi opadła, nic się nie odezwałam…. Teraz żałuję że nie zapytałam się, a jakie dziecko jest dobre do karminia??? 5 miesięcy? 3 miesiące? Dawno tak nikt mnie nie zaskoczył…

Gunka i 15.12.03

18 odpowiedzi na pytanie: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

  1. Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

    Lej na babsko, co ją to obchodzi????
    Karm tak długo, jak Ty i Synek macie na to ochotę.
    Że też ludzie tak bez ogródek komentują cudze życie….

    • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

      to Twoja sprawa ile karmisz….

      Ja nie karmie niny od baaaardzo dawna i szczerze mowiac trudno mi sobie wyobrazic karmienie jej teraz….taka jest ruchliwa i zainteresowana wszystkim, swiadoma…. Nie wiem jak to nazwac….

      Ale skoro Wam z tym dobrze to nie przejmuj sie glupia baba 🙂

      • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

        Ja karmiłam 20 miesięcy…dziewczyna spadłaby chyba z krzesła…

        ewka i Weronika 06.10.02

        • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

          Jeszcze karmie – Konrad ma 18 miesiecy i nie wydaje mi sie “za duzy” na karmienie piersia. Wiele mam karmi dwa lata i dluzej. Najwyrazniej ta pani nie miala o tym pojecia. Karm Synka jesli tylko mozesz i ile on zechce – mleko mamy to wspanialy dar dla dziecka niezaleznie od jego wieku (bez popadania w skrajnosci oczywiscie).

          • totalna bzdura

            po pierwsze to irytuje mnie, jak ktoś obcy udziela mi np. na ulicy, czy np. właśnie w przychodni tego typu rad i uwag, każde dziecko jest inne, i chyba matka najlepiej czuje czego i kiedy potrzebujee…
            no to była taka dygresja (kiedyś prawie się pokłóciłam, ja i mój mąż, jak szliśmy z małym i jakaaś baba czepiała się, że mały trochę płacze i leży w wózku, a ja (wyrodna matka) nie chcę go wziąć na ręcę. A to właśnie byłą próba odzwyczajenia go od noszenia na dworze na rękach, a przyzwyczajenia do leżenia/siedzenia w wózku…….w końcu to nie ona będzie później terroryzowana tylko ja, prawda???
            no, ale do rzeczy, mój Mikołaj właśnie wczoraj zaczął 10 miesiąc (jest z 07.01.04) i do tej pory karmię go piersią, i wiem że jest to dla niego dobre, zdrowe i ważne. Nic nie zastąpi mu cyca……. Mam zamiar karmić go co najmniej do roku, a uwaga tej paniusi do ciebie była co najmniej nie na miejscu… najlepiej nie zwracać uwagi na takie głupie gadaniae
            pozdr

            Joanna mama Mikołaja 🙂

            • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

              Mnie teściowa co jakiś czas karmi historyjką, że później to mleko matki jest nie zdrowe dla dziecka bo, hormony matki inaczej działają i to źle tak długo karmić, juz nawet nie protrstuję, bo nie wiem co mam jej powiedzieć to takie mądrosci sprzed 30 lat.
              Na pewno będę karmić do roku czasu, później zobaczymy jak będzie z mleczkiem, fajnie by było jakieś 18 m-cy

              Ania i Bartuś (26.04.2004)

              • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                A ja mysle podobnie jak owa mama. Tyle, ze nie wyrazilabym swojeglo zdania w poczekalni w przyxhodni, ani nigdzie indziej…
                Nigdy nie wlaczam sie w dyskusje z innymi mamami, a te potrafia byc niezle i stanowia dla mnie duzy ubaw.

                Igor(14 m.) i Hubert (17.8.04)

                • Nie na temat, do Moniki!

                  Moniko, nie wiem, czy jeszcze tu zajrzysz, ale mam nadzieję, że tak. Chciałam sprawić Ci komplement. Uważam Cię za bardzo mądrą osobę. Jeszcze nigdy żadną wypowiedzią mnie nie rozczarowałaś. Pełna taktu, a jednocześnie, jak trzeba i można, potrafisz nie owijać w bawełnę. Ostatnio mało bywam na forum, ale jak już zajrzę do jakiegoś wątku, zawsze czytam Twoją odpowiedź.
                  Pozdrowienia!

                  Bozka i Amelia 14.03.04

                  • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                    No chyba mamusia na jakiejś prowincji się wychowywała, albo jeszcze z lat 70-tych książki czyta (albo starsze ). A może to jakiś nowy trend, a my nic nie wiemy? I po jasną cholerkę ja karmię moje 21 miesięczne dziecię?

                    • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                      no to rzeczywiście…Domi sama się odstawiła od mojego cyca-z dnia na dzień-w dniu swoich pierwszych urodzin… A mnie tak było szkoda,że tak wcześnie ;o)

                      pozdrawiam i się nie przejmuj :o)

                      Aga Domi 2 l.+10 m.

                      • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                        Moja żaba ma 14 m-cy i ani myśli zrezygnować z cyca.

                        Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

                        • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                          Pewnie uslyszalabys ze 6 meisiecy to najlepszy czas by odstawic ;-)))
                          Niestety matki dziela sie na te ktore karmia dzieci z potrzeby serca i te ktore karmia bo dziecko musi jesc….. i najczesciej krotko, matki karmiace dlugo swoje dzieci to temat tabu, nie na forach internetowych, ale wlasnie w zyciu (chociaz i tutaj rozpetalaby sie pewnie niezla dyskusja) ;-))) Mnie tez sie dziwia dlaczego karmie swojego 10-miesieczniaka, uslyszalam nawet stwierdzenie ze robie z siebie niewolnice najlepiej jednym uchem wpuscic drugim wypuscic, ja tak robie jesli chodzi o rodzine i znajomych, ludzi z ktorymi mam czeste kontakty… no bo po co sie wdawac w dyskusje skoro i tak onii zawsze wiedza lepiej (przeciez ciotki wszelkiego typu i sasiadki to maja juz dzieci odchowane i tak ma byc jak mowia ;-)))
                          Ale jesli zupelnie przypadkowa, obca osoba zwrocilaby mi uwage tego typu, to na pewnoe powiedzialabym jej co mysle 😉 tak troche dosanie moze nawet… ;-)) Jakas zadziorna jestem ostatnio
                          Pozdrowienia dla matek karmiacych dlugo :-))

                          • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                            wiesz, ja kiedys uslyszalam od znajomej mamy, ze najlepiej karmic dziecko do 6 miesiaca zycia – potem mleko z piersi juz tylko szkodzi. ale spotkalam sie tez z opinia ze karmienie dziecka starszego niz 3 miesiace jest…obrzydliwe. tylko czy to kazda matka karmiaca swoje (koniecznie starsze niz 3 miesiace) dziecko miala budzic odraze w autorce tego stwierdzenia czy tez uczucie to towarzyszylo jej podczas karmienia swojego wlasnego dziecka (oczywiscie starszego niz 3 miesiace)??? NIE WIEM…

                            15/05/04

                            Eric’s mommy

                            • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                              Witaj moj synus ma skonczone 10 miesiecy i wiem ze czas karmienia się konczy teraz tylko zostały nocki od trzech dni w dzien juz nie karmie mam mniej pokarmu w nocy synek budzi sie od urodzenia co 2i pół godzinki i ja zaraz cycusia daje ale teraz to sie konczy i w nocy około 6rano no to wsumie juz nie noc niemam pokarmu i dała tej nocy troszeczkę wody i zasnał oczywiscie na wieczór daje juz kaszke mleczno ryzową faktem jest też ze przez ostatnie dni pogryzał i były ranki dlatego tez podswiadomie w dzień zmniejszyłam przystawianie do piersi w dzień się lecza a w nocy karmie wiem ze tym sposobem karmienie się konczy a szkoda mi strasznie i tak mysle zeby jkeszcze chociaz do tego roczku w nocy ale wątpię sama nie wiem jak to bedzie przezywam wszystko i zaraz łzy cisna się do oczu choć i tak trudno zacząc nowy i etap koncze napisz co Tam u Ciebie i jak u WAS z karmieniem i co mały jeszcze je? okI pozdr paaaaaaaaaaaaaaaa

                              • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                                Gratuluję napisz jak CI się udało tak długo karmić mi juz brakuje mleka karmie noką ale od 7ej rano juz kryzys a tak bym chciala jeszcze troche acha moj synek ma 10miesięcy i połtora tygodnia pozdr. odpisz w miare możliwości paaaaaaaaaaa

                                • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                                  Ja moją Marysię karmię już 19 miesięcy. Nie obchodzi mnie co ktoś o tym myśli. Sama wiem, że to najlepsze mleczko na świecie dla mojego dziecka. Zwłaszcza, że jest niejadkiem i nie znosi żadnego nabiału.
                                  To indywidualna sprawa każdej mamy ile chce karmić swojego malucha. A jaśli chodzi o ilość pokarmu to mnie go nie brakuje. Najważniejsze aby dużo pić. Ilość pokarmu w piersiach zależy od ilości wypijanych płynów, no i ochywiście od chęci. Wiem że kobiety, które adoptowałyu niemowle i bardzo chciały je karmić dostawały laktacji.
                                  Powodzenia!

                                  • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                                    Nati też w tym wieku była ruchliwa nad wyraz, ale przy karmieniu odpływała w niebyt 🙂

                                    Kaśka z Natusią 2,5 roku 🙂

                                    • Re: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                                      Wlasciwie to ja nie wiem… Po prostu karmie, nigdy sie nie zastanawialam czy mam malo czy duzo pokarmu. Przez pierwsze pol roku Konrad jadl wylacznie moj pokarm i przybieral bardzo szybko na wadze. W pierwszych tygodniach ssal praktycznie bez przerwy. Pozniej po wprowadzeniu innych pokarmow nadal karmilam i tez przybieral, ale duzo wolniej. To naturalne. Nigdy nie odciagalam mleka, wiec nawet nie wiem ile go tam bylo (jest). Nigdy nie wypilam zadnych ziolek, piwa Karmi ani zadnej innej mikstury, ktora mialaby wspomoc laktacje. Nie mialam nigdy zastoju pokarmu, zapalenia piersi ani bolacych brodawek. Nie robilam nic szegolnego. Od kiedy Konrad sie urodzil to moim zadaniem jest byc dla Niego – nawet cala dobe na okraglo. Karmienie naturalne bylo i jest wpisane w moja filozofie zyciowa. Po prostu.
                                      Napisz co sie dzieje o tej nieszczesnej siodmej? Konrad tez jeszcze budzi sie w nocy i ssie – czasem nawet kilka razy. To tez pomaga w utrzymaniu laktacji – nocne karmienia. A Twoj Maluszek placze mimo przystawiania go do piersi?

                                      Pozdrawiam
                                      Magda

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 10 m-c-za duzy na karmienie piersią

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general