10 – miesięczniaki

Ile mają ząbków, postępy, jedzonko, itp…..

I jeszcze jedno pytanko: Jak złagodzić ból przy ząbkowaniu? Kacper strasznie się męczy, tak ciężko jeszcze nigdy nie było! – biegunka, temperatura, wszystko pakuje do buzi, płacze, słabiutko śpi. Stosuję Viburkol i Dentinoks, ale to prawoe nie działa. Poradźcie co zrobić żeby dziecku ulżyć. Mamy już 8 ząbków – 4 na górze i 4 na dole. Teraz idzie któraś szóstka.

Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

16 odpowiedzi na pytanie: 10 – miesięczniaki

  1. Re: 10 – miesięczniaki

    tych zębów to my Wam zazdrościmy z jednej strony….. bo Stefek ma nadal tylko DWA:((
    nie wiem zatem jak ulżyć takiemu maluszkowi….
    co do jkedzonka to też u nas rewelacji nie ma – mamy zakaz żółtka do skończenia roku, chlebek też pod wydziałem, musimy bardzo uwżać na gluten….. co raz to bowiem pojawiają się na buzi niezidentyfikowanego źródła krostki, które znikają na jakiś cazs po podaniu wapna. Wolno mu zatem to wszystko co w słoiczkach do 9 miesiąca, owoce mleko naturalnie i kaszki + szynkę i kurczaka – troche mi tego Stefka żal, bo najchetniej zjadałby nam z talerza rzeczy zakazane, a “swojego” jedzonka nie chce jeść….

    pozdrawiam efik i Stefek (14 lipca)

    • Re: 10 – miesięczniaki

      hihi oj duzo by pisac.u nas 4 zabki,maly je wlasciwe wszystko,a jesli chodzi o rozwoj no to standartowo,wszystko robi ,niedlugo pewnie zacznie chodzic. Boze jak ten czas leci moj maluch z nieruszajacej sie istotki zmienil sie w malego rozrabiake co raczkuje po domu i sie rzadzi hihi.
      A tych trzonowych zebow to Ci nie zazdroszcze,u nas to pewnie bedzie jazda bez trzymanki bo co chwile maly ma okresy marudzace zwiazane z zabkowaniem a to dopiero 2ki idaMy stosujemy zele na zabkowanie,viburcol[rewelacja] i paracetamol. Pozdrowionka

      Monia i Tymonek (08.08.03)

      • Re: 10 – miesięczniaki

        Jagoda jest mlodsza (troszke). Ma dopiero 4 zebiska 2 gorne i dolne jedynki

        pozdrowionka


        Jagoda01.08.03

        • Re: 10 – miesięczniaki

          Jak Jagoda sie bardzo meczyla przy gornych jedynkach to dawalam czopa na noc i spala ladnie. Ja zawsze tak robie jak cos boli to daje przeciwbolowy czopek a nam doroslym tablete.


          Jagoda01.08.03

          • Re: 10 – miesięczniaki

            U nas podobnie jak u Was… Alergia coraz bardziej daje o sobie znać. Nie wolno jajka, chleba, biszkoptow, masla, czyli tego za czym moje dziecko przepada wrecz… To co może niezbyt przypadlo i Igorowi do gustu… A krosty pojawiaja sie falami, juz nawet na ramionach :(( Ciekawa jestem, kiedy ta alergia minie (i czy w ogóle)…

            Poza tym, jest juz 6 zębow – 4 gorne i 2 dolne. Igor raczkuje jak najety, buty ustawia po calym domu, jezdzi autem plujac siebie i innych niemiłosiernie. Teraz juz nawet przy jedzeniu pluje…

            Acha, no i bije wszelkie rekordy pod wzgledem wagowym – 2 tygodnie przed ukonczeniem 11 miesiecy ważyl 8 kg (i to wyjątkowo najedzony)… Pod tym względem nie ma chyba sobie równych.


            A, Igor ( 11m.) i? (18.08.04)

            • Re: 10 – miesięczniaki

              u nas dzis wyszedl pierwszy zabek i uwaga….gorna lewa dwojka… A i pewnie niebawem beda i jedynki bo dziasla napuchniete… bedziemy czekac dalej ale 23 maj zapisujemy do kalendarza
              oprucz tego to raczkuje jak szalona…. Najbardziej pasuje jej lazienka (lubi sie kapac ) mowi baba i dalej piluje slowo ebe ( mysle ze nie piwo ) a tak poza tym to jest wesolym dzieckiem i bardzo muzylalnym przy myzyce potrafi wyginac sie na wszystkie strony ( niewiem po kim to ma )
              jesli chodzi o jedzenie to tez najchetniej by jadla to co my… Niemamay uczulenia wiec po troszku prubuje… A sloiczki np kurczak z warzywami to jak jej daje to patrzy na mnie a w jej oczach widac ”niech sobie mama sama to zje ” bardzo lubi jesc jogurciki,chrupki,a i kawalek chlebka nie odmowi

              poz i zyczymy naszym rowiesnikom duzo zdrowka i milego opalania we wakacje 🙂
              aska z olivia 10 miesiecyi dawidem 5lat

              • Re: 10 – miesięczniaki

                Soniaczek od tygodnia raczkuje, pokazuje pa, pa ;gdzie jest oko, nos ; stoi przy meblach; rzuca różne przedmioty i woła bał; od wczoraj wstaje sama w łóżeczku ; gada do nas po swojemu; duuużo się smieje ( nawet teraz gdy wychodzą jej hurtem zabki ), lubi muzykę – śmiesznie podryguje gdy ją słyszy oprócz tego bije brawo i robi koci łapki.
                Jest słodka, kochana i przecudowna!
                Ma 3 zabki u góry i 4 na dole. Niestety nie za bardzo chce z nich robić pożytek, a to dlatego, ze głównie je rzeczy zmiksowane. W skład jej menu wchodzi mleko z kaszką, zupki ze słoiczków, jogurty, jaja, deserki, banany i jabłka, czasami jakiś kawałek chlebka, bardzo lubi tez ssać ogórki kiszone…
                Wazy około 8,5 kg i nosi głównie ubranka na 86 cm.
                Jak na nią patrzę to wierzyć mi się nie chce jak duzo potrafi i jak pieknie uczy sie nowych rzeczy…i pomysleć, że rok temu o tej porze mieszkała jeszcze w moim brzuchu

                rita25 i Sonia 03.07.03

                • Re: 10 – miesięczniaki

                  Jak widzisz Krzemianka u nas z waga podobnie, więc sie nie martw…grunt, ze rosną i dobrze sie rozwijaja.
                  A jak Ty sie czujesz?

                  rita25 i Sonia 03.07.03

                  • Re: 10 – miesięczniaki

                    Jake czopki stosowałaś? Ja daję Viburkol, ale teraz na marne się zdaje i do tego ta biegunka…

                    Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

                    • Re: 10 – miesięczniaki

                      Mikołaj ma na razie trzy ząbki na dole, zaraz będzie mu szedł czwarty……. na górze wszystko spuchnięte ale jeszcze same dziąsełka. Stosujemy calgel który w zasadzie nie wiem czy pomaga ale jak mały przymarudza to mu smarujemy i przynajmniej jest chwila spokoju bo się oblizuje…. chyba mu ten żelik samkuje 🙂
                      Co do postępów to chodzi za dwie rączki….. w zasadzie nawet już za jedną…….. wszędzie go pełno…… robi piaskownicę z domowych kwiatków, wyciąga psa za uszy i dewastuje mu posłanko, no i ma jedną podstawową zasadę… im głośniej coś uderza tym fajniej się tym rzuca :))…… poza tym otwiera wszystkie szafki…. bałagan robi w trzy sekundy….. A dom po posiłakch wygląda jak stajnia Augiasza

                      Z jedzonkiem jest w zadadzie coraz lepiej, jakoś chyba alergia się uspokoiła… je w zasadzie wszystko oprócz jajek, kurczaka no i surowych owoców…. do jedzenia nie trzeba go zachęcać….. wciąga wszystko co w zasięgu wzroku łącznie z rzeczmi na naszych talerzach 🙂

                      Co by tu jeszcze……. a… ostatnio hitem jest zaczepianie brzegu kojca dolnymi ząbkami i wyrywanie materiału do góry…. zastanawiam się tylko co pierwsze pójdzie materiał kojca czy ząbki 🙂

                      Ewa i Mikołajek ur.14.07.03

                      • Re: 10 – miesięczniaki

                        Filipek waży 10,5 kg. Zaczyna chodzic na czr=terech dostaje sie wszedzie potem wstaje i puszcza co czesto jeszcze konczy sie guzem. Juz jestem sama zla na siebie a moj maz chce mu zrobic kask ze steropianu:)
                        Fliper ma 8 zebow i kolejne 4 wdrodze. Mowi mama, tatuś Dziadzia, bach, bee jak broi. A broi jak najety Wali wszystkim co popoadnie we wsztsko co sie nawinie pod reke. Ostatnio odkryl u babci ze mozna wyjac dwa szczebelki z łożeczka wiec wyjął i juz gnał w telewizor nimi walić. Oj ja matka tak marzyłam zeby miec łobuza to mam. Tylko mu sie oczy świeca od tego brojenia. Wczoraj byliśmy w zoo zachwytom nie było konca Tylko sie Fliper wkurzyl nie na zarty ze nie mozna wielbłada za kudły potargać.
                        pozdrawiam,

                        Beata i Filip 19,07,2003

                        • Re: 10 – miesięczniaki

                          Chciałaś Matko łobuza…
                          Skąd ja to znam.
                          Julcio już samodzielnie chodzi więc drżyj okolico. Mieszanie wody w ubikacji szczoteczką do zębów, grzebanie w koszu na śmieci, walenie w wannę tłuczkiem do mięsa, wywalanie ziemi z kwiatków to tylko część jego pomysłów. Kask jest niezbędny, bo przy tym sposobie bycia guz rośnie na guzie. A ja głupia cieszyłam się, że Młody tak szybko nauczył się raczkować, a potem chodzić.

                          Z innych danych…
                          Waga ok 13 kg.
                          Zęby sztuk 8.
                          Spanie nieszczególne.
                          Pomysły przekomiczne.
                          Mowa jedynie w języku własnym.
                          Apetyt przeogromny.

                          Ada i Juliusz 17.07.03

                          • Re: 10 – miesięczniaki

                            Hej !
                            U nas słabo z ząbkami mamy dwie dolne jedynki i górne już się przebiły, więc lada moment będą już całe. Jesteśmy na etapie leczenia ospy, na szczęście to już końcówka.
                            Tomek raczkuje jak torpeda, wstaje trzymając się mebli, łóżeczka, próbuje stawiać kroczki.
                            Jemy już prawie wszystko, głównie nasze jedzonko, czasami dam słoik zupki , deserki głównie słoiczkowe, ale

                            Kamil16maj Tomek30lipiec

                            • Re: 10 – miesięczniaki

                              Hej !
                              U nas słabo z ząbkami mamy dwie dolne jedynki i górne już się przebiły, więc lada moment będą już całe. Jesteśmy na etaoie leczenia ospy, na szczęście to już końcówka.
                              Tomek raczkuje jak torpeda, wstaje trzymając się mebli, żeczka, próbuje stawiać kroczki.
                              Jemy już prawie eszystko, głównie nasze jedzonko, czasami dam słoik zupki , deserki głównie słoiczkowe, ale uwielbia banany.
                              Miałam iść na szcepienie, no ale niestety muszę teraz przełożyć wizytę. 7 kwietnia Tomek ważył 10,900g!!!
                              Teraz troszkę schudł przez choróbsko.
                              Świetnie się bawi ze starszym bratem, gada rano w łóżeczku jak najęty hihi, woła mama, tata, daj, nie i wiele innych swoich słówek.
                              Jest kochany. No i uwielbia tańczyć !!!!
                              Pozdrawiam. Życzę dużo zdrówka. Pa.

                              Kamil16maj Tomek30lipiec

                              • Re: 10 – miesięczniaki

                                Sonia ma 6 ząbków, które uwielbia myć szczoteczką do zębów (oczywiście bez pasty do zębów). Jak prawie wszystkie dzieci w tym wieku raczkuje, ponadto chodzi za jedną rączkę i od tego bardzo bolą nas kręgosłupy, no cóż trzeba to przetrwać. Ostatnio nauczyła się jednej śmiesznej rzeczy. Otóż jak zwracamy jej uwagę, że czegoś nie należy robić to przymyka na chwilę oczka i robi taką śmieszną minkę (mąż mówi że to podobno po mnie 🙂 ). Jeśli chodzi o spanie, to prawie przesypia noce, bo idzie spać o 8 budzi się po 5 dostaję wtedy mleczko i dalej idzie spać i wstaje o po 6 rano.
                                pozdrawiamy
                                Anetta i Sonia 25.07.2003

                                • Re: 10 – miesięczniaki

                                  z tym kaskiem to i mój mąż wymyślił to samo!!! zwłaszcza jak młody centralnie czolem zaliczył kant stołu… od niedzieli bowiem odkrył że można raczkować i zasuwa w szalonym tempie po mieszkaniu – poza tym cudnie chodzi za jedna rączkę potrzbny mu tylko jeden palec i wio!!!! plecy nasze odmawiają psłuszeństwa bo rodzice gatunku tych wysokich (ja mam 180cm)

                                  I ZAZDROSZCZĘ tego apetytu!!!! co ja się namęczę z wciskaniem mu czegokolwiek – wyjątek robi tylko dla chrupek kukurydzianych i szynki, tu się paszcza otwiera sama:))

                                  pozdrawiam efik i Stefek (14 lipca)

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 10 – miesięczniaki

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general