10 tydzień:)

Witam serdecznie,

Jestem w 10 tygodniu ciąży. Chciałabym Was zapytać na co szczególnie muszę uważać tzn. co jeść czego raczej nie, jak ze stresem (słyszałam że dzieci lubią stres ponieważ wtedy płuca się lepiej rozwijają), jak z lekami, witaminami itp.

10 odpowiedzi na pytanie: 10 tydzień:)

  1. Zamieszczone przez dziubek1982
    Witam serdecznie,

    Jestem w 10 tygodniu ciąży. Chciałabym Was zapytać na co szczególnie muszę uważać tzn. co jeść czego raczej nie, jak ze stresem (słyszałam że dzieci lubią stres ponieważ wtedy płuca się lepiej rozwijają), jak z lekami, witaminami itp.

    Stres odpada, chyba że chcesz mieć nerwowe dziecko. Leki odpadają, ewentualnie nospa lub apap a witaminki powinnaś brać, np elevit lub falvit, bo to są typowe witaminki dla kobiet w ciąży. No i gratuluję.

    • Zamieszczone przez dziubek1982
      Witam serdecznie,

      Jestem w 10 tygodniu ciąży. Chciałabym Was zapytać na co szczególnie muszę uważać tzn. co jeść czego raczej nie, jak ze stresem (słyszałam że dzieci lubią stres ponieważ wtedy płuca się lepiej rozwijają), jak z lekami, witaminami itp.

      GRATULUJE!!!!!
      hm…to już było tak dawno ale z tego co pamiętam to nie dzwigaj ciężkich rzeczy
      jeśc możesz wszystko do 3 miesiąca dziewczyny mają poranne mdłości,ja je miałam przez cały dzień 😉 ale to nie wszystkie dziewczyny mają je.wzbogac ”diete”o warzywa owoce bo wiadomo witaminki;)
      leków sama nie bierz każdy lek skonsultuj z lekarzem 😉 a i bierz kwas foliowy bez recepty w aptece 😉

      • hej ja jestem blisko w 6 tygodniu! jeść masz wszystko na co masz ochotę i ile chcesz! żadnego dzwigania i stesolka:Nie nie::Nie nie::Nie nie:! ja witamin nowych nie biore bo te co mam są ok i wyniki też mam bd! co do leków mi ginekolożka zakazała brać jakichkolwiek leków!!! mogą one zaszkodzić dzidzi na tym etapie! nawet nospy jeżeli boli Cię brzuszek to postaraj się wytrzymać ból! duzo odpoczywać! no i jeżeli nie zgłosiłaś się do lekarza to goń z podskokami

        a przede wszystkim dbaj o siebie GRATULUJE zdrowej i spokojnej ciąży!!!!

        Zapraszam na czerwcówki bo chyba termin właśnie w tym miesiącu masz!?

        • Zgodze sie z przedmowczyniami na temat wiekszosci z jednym jednak wyjatkiem sa produkty nie zalecane do jedzenia w ciazy .
          Owoce morza, sery plesniowe niepasteryzowane, pasztety, miesa musza byc tzw well done :). Jest troche tych ograniczen najlepiej spytaj gina lub znajdz na google.
          No i gratulacje 🙂

          • Zamieszczone przez JoannaM31
            Zgodze sie z przedmowczyniami na temat wiekszosci z jednym jednak wyjatkiem sa produkty nie zalecane do jedzenia w ciazy .
            Owoce morza, sery plesniowe niepasteryzowane, pasztety, miesa musza byc tzw well done :). Jest troche tych ograniczen najlepiej spytaj gina lub znajdz na google.
            No i gratulacje 🙂

            tka tak ale to wiadome chyba cio? czy nie? ważne że któraś pomyślała! tak tak mnie też powtarzano żadnych takich nawet np zupka z dnia poprzedniego schowana w lodóweczce i odgrzana jest niby bee ale ja nie przesadzam nie lubię marnować jedzonka!

            • Zamieszczone przez zuzik146
              hej ja jestem blisko w 6 tygodniu! jeść masz wszystko na co masz ochotę i ile chcesz! żadnego dzwigania i stesolka:Nie nie::Nie nie::Nie nie:! ja witamin nowych nie biore bo te co mam są ok i wyniki też mam bd! co do leków mi ginekolożka zakazała brać jakichkolwiek leków!!! mogą one zaszkodzić dzidzi na tym etapie! nawet nospy jeżeli boli Cię brzuszek to postaraj się wytrzymać ból! duzo odpoczywać! no i jeżeli nie zgłosiłaś się do lekarza to goń z podskokami

              a przede wszystkim dbaj o siebie GRATULUJE zdrowej i spokojnej ciąży!!!!

              Zapraszam na czerwcówki bo chyba termin właśnie w tym miesiącu masz!?

              termin na pewno na MAJ 🙂 hehe wiec zapraszamy do “majóweczek”:)

              • Zamieszczone przez dziubek1982
                Witam serdecznie,

                Jestem w 10 tygodniu ciąży. Chciałabym Was zapytać na co szczególnie muszę uważać tzn. co jeść czego raczej nie, jak ze stresem (słyszałam że dzieci lubią stres ponieważ wtedy płuca się lepiej rozwijają), jak z lekami, witaminami itp.

                przede wszytskim gratuluje!
                i odetchnij troche, ciaza to nie choroba, jesli przebiega prawidlowo, nie potrzebujesz specjalnie zmieniac swojego stylu zycia – chyba ze pracujesz ciezko fizycznie

                dbaj o siebie tak, jak dba o siebie przecietny zdrowo odzywiajacy sie i dbajacy o kondycje czlowiek

                osobiscie jadlam wszystko na co mialam ochote, lacznie ze wspomnianymi serami plesniowymi (wybieraj po prostu te pasteryzowane), nie pilam alkoholu, ograniczylam kawe…
                ale czy nie powinien tego robic kazdy dbajacy o zdrowie czlowiek?

                duzo plywalam, chodzilam na dlugie spacery

                po prostu sluchaj swojego ciala – na pewno powie ci, co jest dla ciebie dobre
                i wybierz sobie porzadnego ginekologa – niezastapiony!

                po prostu ciesz sie ciaza!

                • Zamieszczone przez zuzik146
                  tka tak ale to wiadome chyba cio? czy nie? ważne że któraś pomyślała! tak tak mnie też powtarzano żadnych takich nawet np zupka z dnia poprzedniego schowana w lodóweczce i odgrzana jest niby bee ale ja nie przesadzam nie lubię marnować jedzonka!

                  Widzisz Ty wiesz :). Ja nie wiedzialam gin mnie uswiadomil :). Przeczytalam pare artykulow, ktore potwierdzily jego slowa. Uwielbiam sery plesniowe i pasztety jednak odstawilam na czas ciazy. Dmucham na zimne ;).
                  A co do odgrzewania dan to ja tez to robie ale przeciez wiem kiedy gotowalam i czy produkty byly swieze itp.

                  • nie jadłam serów pleśniowych
                    surowych ryb mięs
                    nie piłam alkoholu
                    piłam kawę heh
                    nie paliłam
                    nie dźwigałam
                    witaminki brałam prenatal clasic
                    UNIKAJ STRESU
                    pozdrawiam i gratuluję życzę spokojnych 9mscy

                    • lepiej unikaj stresu!!
                      co jeść? raczej wszystko, mi wczoraj gin powiedział mniej soli( bo mi się woda zatrzymuje) i mniej ostrych potraw.
                      a tak to nie jem pasztetów, wątróbki, serów pleśniowych, witaminy dopiero jak lekarz zaleci,
                      ogólnie Twój organizm sam Ci podpowie, co masz jeść, mnie np. odrzuca od słodyczy, a przed ciążą nie było dnia, żebym czekolady, czy batonika zjadła 🙂

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 10 tydzień:)

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general