100 pytań do…, czyli proszę o radę…

… a raczej rady; bo mam kilka pytań, a skoro już znalazłam chwilę i “przepędziłam” męża od kompa… to zaczynam
1 – kupkowy problem – juz drugi dzień jak moje dziecie nie zrobiło kupki… wiem, że to nie jest jeszcze problem gigant; moje pytanie brzmi – kiedy mogę zacząć się przejmować??
2 – ciepłe łapki – mit czy prawda?? w moim domu (starej kamiennicy z “wywietrznikami” przy oknach) jest raczej chłodno i staram się ciepło ubierać Piotrusia; czasami ma takie cieplutkie ręce, a gdzieś słyszałam i dzisiaj od mojej babci też, ze dzieci nie powinny mieć ciepłych dłoni, bo to świadczy o chorobie (domyślam się że chodzi o przeziębienie); Piotruś ząbkuje (prawie bez przerwy – MAMY 7 ZĄBEK) i trochę kicha (z czym już walczymy); więc – czy to prawda czy mit??
3 – miewam zawroty głowy i powinnam przyjmować regularnie magnez (taka drobna “wada” serca, której się nie leczy dopóki nie dzieją się rzeczy niepokojące); czy jeszcze karmiąc mogę przyjmować taki magnez w tabletkach zwykłych lub musujących??
4 – czy popełniam duży błąd karmiąc Piotra (8,5 miesiąca) kaszką przez butlę?? przyznam, że robie to z wygody, a wieczorem dlatego, że Piotruś się przy butli uspakaja i lepiej zasypia

Poza tym muszę się pochwalić, moje dziecie chodzi przy meblech i jak stanie na nóżki to się puszcza i jakiś czas (z resztą coraz dłużej) utrzymuje równowagę, aż nie pacnie (lub usiądzie – też coraz częściej) na pupę

Pozdrawiam cieplutko

moni i 01.05.05 i Aniołek 02.12.03

4 odpowiedzi na pytanie: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

  1. Re: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

    1: kupki – my na 5 dzień dopiero pomagaliśmy Dorocie przy kupce
    2: ciepłe łapki – pierwsze słyszę o czymś takim
    3: nie wiem co z tym magnezem
    4: jak dla mnie to nie popełniasz błędu, ja to bym nawet powiedziała, że ciesz się, że Ci to pije, moja dopiero niedawno dała się przekonać do takiego czegoś!

    A nowej umiejętności gratuluję, tak samo jak tego, że pada na dupkę – to bardzo ważne, przynajmniej sobie krzywdy nie zrobi:-)

    Dorota 08.08.04

    [Zobacz stronę]

    • Re: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

      1. Jeszcze pare dni sie nie martw…
      2. Moje dzieci miały/maja zimne rece jak je boli brzuszek A jak wszystko jest ok to maja cieple. W czasie goraczki faktycznie zuzkowe lapki sa wrecz gorace…
      3 nie wiem
      4 Zu jadla wszystko przez butle, bo miala duze klopoty z nauka jedzenia lyzeczka, wiec ja niczego zlego w tym nie widze…

      Kas
      Buzi od Zuzi i synka Tymka

      • Re: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

        Według mnie:
        1- ja się nie przejmuję. Moje dziecię w zależności od tego co je robi kupki co 1-3 dni. Jak nie wykazuje objawów bólu brzuszka to olewam. Możesz dać ciepłej wody do picia, to rozluźnia kichy…
        2 – ja zawsze sprawdzałam, czy dziecku jest ciepło na karku – często było tak, że jak już łapki były ciepłe to karczek upocony – wtedy trzeba rozebrać. Weź pod uwagę, że maluch teraz się wiecej rusza, moze więc możesz go lżej ubierać?
        3 – nie wiem, nie pytałaś lekarza, który dał Ci magnez?
        4 – Ja karmiłam kaszką tylko łyżeczką – bałabym się próchnicy po takim wieczornym posiłku (bo i tak Aśka nie tolerowała butli), bo chyba nie myjesz mu potem ząbków? Wg mnie lepiej na dobranoc dać pierś – mleko kobiece ma inny skład, technika ssania jest taka, że nie dotyka zębów – podobno udowodnili, że nawet nocne cycanie nie powoduje próchnicy.

        No i gratuluję nowej umiejętności!

        Pozdrawiam,

        • Re: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

          ja tylko do 4. ja bym tego nie robila, rozumiem, ze tak jest wygodnie, ale po pierwsze szkoda zabkow, kasze sa upiornie lepkie i slodkie, a jak rozumiem skoro przed snem, to nie myjecie juz tych 7 zabali, a poza tym to nie jest dobry nawyk zasypianie przy jedzeniu. 8,5 miesiaca, to juz wystarczajaco duzy czlowieczek, zeby nauczyl sie samodzielnie zasypiac, potem bedzie go tego znacznie trudniej nauczyc.
          moj Ptynio jadal na kolacje kaszki, ale wylacznie lyzeczka, zreszta butli nigdy nie uzywalismy.

          Effcia, FLANEK (20.08.03) i….ktoś (30.08.06)

          Znasz odpowiedź na pytanie: 100 pytań do…, czyli proszę o radę…

          Dodaj komentarz

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →

          Wielotorbielowatość nerek

          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

          Czytaj dalej →

          Ruchome kolano

          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general