100% sztucznego karmienia

Drogie Mamy,
W mojej karcie ciąży lekarz kategorycznie wpisał zastrzeżenie, że nie będę karmić dziecka piersią, absolutnie nie wchodzi to w grę. Poród co prawda dopiero w czerwcu ale postanowiłąm zorientować się co będę mogła zaoferować mojemu maluchowi żeby absolutnie nie był głodny jak się urodzi. Jeśli tylko będziecie miały czas i ochotę to będę bardzo wdzięczna za wskazówki czym, jakimi produktami karmić maleństwo od pierwszych chwil po urodzeniu i to w sytuacji gdy na pokarm matki nie ma co liczyć, Buuuu 🙁 Kiedys obiło mi się o uszy, że dobrze jest dawac dziecku mleko kozy, ale czy tak zaraz po urodzeniu? Oczywiście jeśli to prawda to sprowadze tą kozę i jestem nawet skłonna trzymac ją w mieszkaniu byle tylko zapewnic mojemu skarbowi prawidłowe pożywienie i rozwój.

skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

8 odpowiedzi na pytanie: 100% sztucznego karmienia

  1. Re: 100% sztucznego karmienia

    Kazdy pediatra na wyrost niejako poradzi ci preparat Nutramigen który jest tragiczny w smaku i zapachu. Nie jest to takie głupie bo jak dziecko popróbuje czegoś bardziej cywilizowanego wtedy nie chce jesć tego paskudztwa, ale niektóre dzieci to lubią…. Mój synek w szpitalu był dokarmiany zwykłym bebikiem (!). Ale ono go uczulało i poprzez całą gamę rożnych mieszanek mlecznych trafiliśmy na Isomil i jest w miarę ok. Jest to mleko sojowe, smak niezły. Nie mam pojęcia czy noworodkowi mozna podać mleko kozie, ale wydaje mi się że na początek raczej sztuczna mieszanka bylaby lepsza:)

    • Re: 100% sztucznego karmienia

      a dlaczego masz akazane karmic piersia. pytam tak z ciekawosci jakie sa przeciwskazania bo jakos nic mi do glowy nie przychodzi.
      moja corcia na poczatku slabo przybierala i kazali mi w szpitalu dokarmiac. dawali mi bebiko, ja nie dokarmialam (zaparlam sie) wiec nie wiem jakie bylybyby skutki.

      • Re: 100% sztucznego karmienia

        Nie mogę karmic piersia ponieważ mam zwłóknienia w piersiach, tzw. włókniaki i pare blizn pooperacyjnych po usuwaniu poprzednich. W związku z czym kanaliki mlekowe sa poblokowane i groziłoby mi gromadzenie sie mleka bez ujscia i stan zapalny non stop a dziecka i tak bym nie nakarmiła.

        skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

        • Re: 100% sztucznego karmienia

          Mieszankę pewnie Ci jakąś zalecą w szpitalu. Na forum dużo mam chyba zaczęło stosowac Bebilon firmy Nutricia ze względu na prebiotyki. O tym mleku oraz innych tego producenta mozesz poczytac na stronie Poza tym z tradycyjnych mlek jest jeszcze NAN firmy Nestle. Oczywiscie są to mieszanki dla zdrowych dzieci – jeśli małemu coś “wylezie” to już Nutramigen itp – ale o tym na razie nie ma co mysleć
          powodzenia

          • Re: 100% sztucznego karmienia

            mieszanek jest tyle na rynku że naprawdę jest w czym wybierać, ale myslę że chyba będzie lepiej nie testować wszystkich na noworodku :)) zanim trafi się na odpowiednią. Może za wczasu udaj się do pediatry z przychodni który będzie prowadził twojego maluszka i porozmawiaj z nim o zaistniałej sytuacji
            pozdrawiam

            • Re: 100% sztucznego karmienia

              Mój maluch w szpitalu darł się niesamowicie z głodu, a wcześniej pogryzł mi brodawki do krwi, i tam dokarmiali go Nutramigenem. Po powrocie do domu kupiłam NAN, ale prawie niewykorzystałam. Jak doszliśmy do tego że on jednak cay czas pomimo ciągłego dostawiania jest głodny, teściowa poprosiła znajomą magister o mleko i dostała Bebilon Pepti – to mleko antyalergiczne, na kolkę i bez zawartości białka mleka krowiego, przy czym na receptę tańsze 50 % i tylko do kupienia w aptekach. Zapach i smak niekoniecznie przyjemny, ale na pewno zdrowsze,mojemu smakuje bardzo, ale on zje wszystko. Ma 3 miesiące a od na samej butli jest 1 miesiąc- najedzony, nie ma kolki, wysypki i w ogóle śpi w nocy po 7 godzin. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

              • Re: 100% sztucznego karmienia

                poczytaj sobie [Zobacz stronę] może to ci cos pomoże. My karmilismy od poczatku Bebilonem

                • Re: 100% sztucznego karmienia

                  Dziekuje Wam za wszystkie podpowiedzi 🙂 napewno z nich skorzystam i jeszcze nie raz poprosze Was o rade 🙂 Co prawda jeszcze zostaly mi 3 miesace ale pewnie tak szybko zleci jak do tej pory i czuje sie juz bardziej przygotowana 🙂 Pozdrawiam Mamy i przesylam calusy dla Maluszkow 🙂

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 100% sztucznego karmienia

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general