11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

No i co Wy na to W pierwszej ciąży też wiedziałam, szybko bo w 16 tc.. A teraz 11 tc.
Mój synek będzie miał braciszka.
Pozdrawiam
Kasia, Piotruś 19m i bąbelek majowy

27 odpowiedzi na pytanie: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

  1. Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

    Wiem ze iwwoj w pierwszej ciazy tez wiedziala ze bedzie synek juz w 11 tygodniu 🙂

    • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobij

      to bylo usg genetyczne? bo w 11 tygodniu czlowieczek ma zaledwie kilka centymetrow, to pewnie na normalnym juz by nie bylo widac…. ja cie nie pobije, dowiedzialam sie w 24 tc 🙂

      pozdrawiamy !
      maja i

      Adaś (19.05.2004)

      • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobij

        ja w 32


        Ola i Ulcia (24/03/04)

        • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

          ja miałam usg gen. w 13tc i wtedy sie dowiedziałam o tym,że bedzie synek Może gdybym poszła wczesniej..
          POZDRÓWKA!!

          • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

            A to ciekawe, bo organy kończą się kształtować dopiero w 12 tc 🙂 Mam nadzieję, że genialny ginekolog – jasnowidz dobrze strzelał 🙂 Gdzie takie super usg robią?

            Szymon

            • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

              właśnie miałam to samo napisać 🙂 Tylko pogratulować takiego ginekologa (albo sprzętu)

              Kaśka z Natusią 2,5 roku 🙂

              • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                robiłamw Szczecinie na normalnym USG, dzidzia ma już zauważalną płeć. Nie pytajcie mnie o szczegóły bo nie jestem lekarzem. W każdym bądź razie ten sam lekarz w pierwszej ciąży tez mi okreslił płeć. Zakładam, że skoro mówi, to wie co mówi. Gdyby nie wiedział, lub dzidzia ustawiła by sie pupcią to by nic nie było widać.
                A jak ktos nie wierzy to przeciez nie zmuszam, A i nie zmyślam tak sobie żeby sie pochwalić.
                pozdrawiam
                Kasia

                • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                  Moj lekarz tez podal mi plec juz 2 miesiace temu, ale tak na 60%, tydzien temu jednak powiedzial juz co innego. Takze nie bylabym taka pewna na Twoim miejcu. Ale moze sie oczywiscie okazac ze udalo mu sie “trafic”. 🙂

                  pozdrawiam,
                  Edyta + Ktosiek

                  • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                    Ja dowiedzialam ze w 28tc w 34tc zostala plec potwierdzona.
                    Moim zdaniem nie powinnas sie za bardzo ekscytowac, poniewaz u chlopcow jaderka zstepuja duzo duzo pozniej… moj Gin nie podjal by sie przewidzenia plci w 11tc.

                    Rybcia

                    • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                      To nie chodzi o brak wiary, ale o to że pewne rzeczy są raczej nie możliwe. Ale może Twoje dziecko jest starsz niż myślisz 🙂 A już wychwycienie taego w 11tc na zwykłym usg graniczy z cudem. A poprzednio zdaje się, że ten sam lekarz odkrył płeć dziecka w 16tc…

                      Wydaje mi się zatem, że Twój lekarz jest nierzetelny. Bo na tym etepie ciąży nie mówi się takich rzeczy. Przynajmniej w oparciu o zwykłe usg. Albo jak juz wczoraj pisałam jest jasnowidzem… A że opcje są dwie to ryzyko błędu nie jest tak wielkie :))

                      Ciekawe co profesor Roszkowski by powiedział na ten temat 😉 hihihihi, ale by bluzgał.

                      Szymon

                      • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                        Ja Cie bic nie bede, jestes przeciez w ciazy 😉

                        Fajnie by bylo, gdyby to sie sprawdzilo i tego Ci zycze, choc jak inni, bynajmniej nie z zawisci (ja mialam pomylki co do plci i bylo ciekawiej 😉 hihi ) tylko przez logikę… W 11. tygodniu mialam w ogole swoje 1. usg (byc moze ze o tydzien ciąza byla zawyzona, z powodu nieregularnego cyklu – wskazywałaby na to wielkosc płodu) i Mati mial wtedy 36 mm… trudno sobie wyobrazić, żeby w tym wieku normalnym sprzetem wykryc płeć… w sumie margines pomyłki jest niewielki… w te albo tamtą stronę, wielu mozliwosci z płcią nie ma 😉 trzymam kciuki, by rozpoznanie bylo prawdziwe – jesli tak – a przeciez to mozliwe, bo nie wiemy, jaki to naprawde jest sprzet i lekarz – ten lekarz powinien byc slawny, skoro widzi nie do konca ukształtowaną płeć, na pewno takze dobrze rozpoznaje, czy narządy dziecka dobrze się rozwijają.

                        • kwietniowa-magda Dodane ponad rok temu,

                          Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                          witam!
                          dr Roszkowski bluzgałby bluzgał…hi, byłam u niego w 11 tc i ten naprawdę nieprzeciętny specjalista nie ujawinił mi takich informacji, może nie chciał, choć wątpię…
                          gratuluję ginekologa (nie jestem złośliwa)…poczekamy zobaczymy…też już bym chciała wiedzieć kogo noszę w brzusiu, a musze czekać az do 21tc…
                          zdrowych brzusiów

                          madzia&szkrabek

                          • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                            mi tenze osobnik okreslil plec ok 18-19 tyg, cwaniak – niezle strzelal 🙂
                            pozdrawiamy
                            emalka i Zuzka, ur.21.04.03

                            • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                              no proszę jaki on był wspaniałomyślny 🙂 Ale skoro pan dr ze Szczecina na zwykłym usg wypatrzył (wywróżył?) płeć dziecka w 11tc to dr Roszko pewnie już ją zauważył w 10 tylko chciał żebyś powalczyła ze swoją ciekawością jeszcze trochę znajac jego zapędy do gnębienia kobiet jest to wielce prawdopodobne 😉

                              Szymon

                              • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                no wszystko pięknie, tylko żebyś się potem nie zdziwiła, w tym wieku płeć jest pewna tylko i wyłącznie na podstawie badań genetycznych, u mnie miała być dziewczynka w 22 i 27 tc a “nagle” w 31 cos wyrosło i mam Dorianka

                                osobiście nie wierzę w tego typu rewelacje, ale oczywiście życze ci żeby to był dobry strzał, w ogołe uważam że jeśli gin twierdzi na 100% że zna płeć w tak młodej ciąży to coś tu jest nie tak


                                Kasia i Dorianek 23.05.04

                                • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                  Mi lekarz na usg genetycznym w 11 tyg. powiedział, że na 60% będzie chłopiec (czy na 80, już nie pamiętam…). Powiedział, że na tym etapie to jeszcze nie wiadomo ale jego wprawione oko przychyla się ku chłopcu. Na następnym usg (już zwykłym) inny lekarz tez powiedział, że przychylałby sie ku siusiakowi, jednak to równie dobrze mogą być duże wargi.
                                  Może nie ciesz się jeszcze za wcześnie. A może dobrze strzelił?

                                  Daga, Zuza 18m i Kubuś “Aba” 31tc

                                  • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                    Oj dziewczyny nie ekscytujcie się tak bardzo.
                                    Byłam dzisiaj u gina w Warszawie (bo tu teraz mieszkam) i pytam czy to możliwe żeby mozna było poznać (a nie wywróżyć, bo lekarz to ostatecznie nie wróżka) płec tak wcześnie. I co powiedział? Że jak dzidzia sie odpowiednio ustawi a organy płciowe sa rozwinięte, to jest to bardzo możliwe.
                                    Poza tym ja jestem świadoma tego, że tak na pewno to ja będę miała chłopca na 50 % :-).

                                    A tak na marginesie, to mąż mi powiedział, żeby Wam przekazać, że on ma do kolan i jego potomki też tak mają, o! I to wyjasnia cała tajemnicę. (tylko, że on to chyba przede mną ukrywa, bo ja nie zauważyłam)
                                    Na prawdę, mogą się zdarzyć rózne rzeczy nie negujcie tak ostro.
                                    Kasia, Piotruś i 50% Michałka i 50% Agatki

                                    • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                      to powiedz mi co to był za lekarz… Bo mój tata jest dosyć znanym i sznowanym położnikiem ginekologiem – z naciskiem na położnika i jak mu to opowiedziałm to się serdecznie uśmiał :)) Opowiedział mi przy tym taką historię:

                                      Był kiedyś pewnien położnik ginekolog dr Kwaśniewski z tych kwaśniewskich 🙂 i on był ekspertem od wczesnego wykrywania płci. A robił to tak: Ogladał i mówił “to będzie dziewczynka” a potem szedł na zaplecze gabinetu i wpisywał do kalendarza chłopiec… A po porodzie jak się okazało że to jest dziewczynka mówił: “a nie mówiłem” a jeśli urodził się chłopiec wyjmowal swój kalendarz otwierał i pokazywał co ma zapisane mówiąc: “że się Państwo chyba przesłyszeli, bo on ma wyraźnie napisane, że to miał być chłopiec” :))

                                      pozdrawiam

                                      Szymon

                                      • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                        hihi – bardzo mi sie podobał tekst Laminji 😉

                                        Mysle, ze nikt sie nad miare nie ekscytowal, oddając sprawiedliwosc, to podgrzalas atmosfere, bo ujelas swojego posta w forme jakichs zawodow – czy ktos tez mial okreslone tak predko- czy Cie ktos pobije; pytalas co my na to – czego wiec sie spodziewalas? gdyby reakcja byla beznamietna, nikt by Ci pewnie nie odpowiedzial… mysle, ze reakcje wcale nie byly ostre, co wiecej – przeczytalam tu kilka konstruktywnych wypowiedzi – w przeciwienstwie do wypowiedzi cytowanego przez Ciebie lekarza, ktory powiedzial, ze rozpoznanie płci jest mozliwe, jesli sa juz rozwiniete narządy rozrodcze – a to przepraszam ten pan nie wie, w jakim wieku płodu narzady te są rozwiniete? czyzby w 11 – tygodniowym zyciu zarodka byly kilkutogodniowe roznice w rozwoju, sprawiające, ze ktos widzi płec w 21. tygodniu a ktos inny w 11.?

                                        widze, ze podchodzisz do zagadnienia rozsądnie, ale moim zdaniem tak sfromułowałas pierwszego posta, ze sprowokowałas takie a nie inne odpowiedzi od osób, ktore chcialy po prostu byc realniej spojrzala na sprawe, bo wcale nie pisalas, ze wątpisz w diagnoze, tylko ze znasz juz plec i szukasz kogos, kto by Cie w szybkosci wyprzedził… a teraz z mezem robicie sobie zarty z nadwrazliwych forumowiczek… 😉 prawda jest taka, ze troche je podpuscilas…

                                        a swoja droga pewnie cale forum bedzie bacznie sledzilo losy Twojej ciazy 🙂

                                        • Re: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                          oj Lea, a Ty to chyba czytasz w moich myślach 😉

                                          Kasiu gdyby nie tytuł Twojego posta moja reakcja byłaby pewnie inna, ale… Lea już napisała o co chodzi 🙂

                                          A lekarz, sorry jest idiotą i ja się wcale nie emocjonuję tą sprawę tylko mi Ciebie żal 🙂 Ktoś Ci coś wmówił, a Ty w to uwierzyłaś w 100% – bo gdyby tak nie było czy pisałbyś posta o takim tytule? I jeszcze myślałas, że my Ci nie wierzymy 🙂 hahaha, ależ wierzymy. Tylko ja ze swojej strony uważam, że nie powinno się pisac takich postów. Jednak największa jest wina lekarza, który nie powinien był nic takiego mówić – bo jest to niezgodne z prawdą. Pewne rzeczy są po prostu nie możliwe :(( A reakcja… była adekwatna do tonu Twojej wypowiedzi.

                                          Szkoda mi takich naiwnych kobiet jak Ty… Choć dziwi mnie, że mając już jedno dziecko dałas się nabrac na takie tanie chwyty jak określenie płci w 11tc.

                                          Lea – to chyba niestety nie była podpucha… Bo gdyby tak było to pół biedy 😉

                                          Szymon

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 11 tc, a ja znam już płeć! Czy ktoś mnie pobije?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general