…11-to kilowy połroczniak ;-)

witam wszystkie mamusie po mojej malej przerwie;-) łacznie z mdlosciami ogarnela mnie jakas niechec do korzystania z komputera nie moglam sie przemoc po prostu omijałam go z daleka;-)moznaby to dopisac do obiawow wczesnociazowych poza mdłosciami;-) Chcialam sie podzielic z Wami bo moze to jest normalne;-) widzialam na placu zabaw 11 kg polrocznego dzieciaczka 😉 Zosia jest jak na swoj wiek wzrostowo wysoka bo maz ma 196 cm ale wagowo raczej norma bo prawie 8kg no i rozwija sie jak zwyczjny polroczniak czyli ksiazkowo jak to okresla moja tesciowa 😉 Wczoraj bylam w lekkim szoku widzac siedzacego na trawie chlopca sadzilam, ze ma jakies 9 miesiecy zaraz zagadala mnie jego mama pytajac o Zoske w jakim jest wieku i szczeka mi opadla kiedy sie dowiedzialam. Jeszcze bardziej otworzylam usta kiedy mama mowil, ze o,5 kg opakowanie Nana wystaracza Jej na poltora dnia + jeszcze paczka kaszki smakowej. Maluch je dzien i noc co dwie godziny !!! i kobieta nie nadaza robic dla niego mleka wiec ma przygotowane butelki w lodowce 😉 acha i nie obca jest mu czekoladowa princessa ktora zjada cala ;-)Jest taki duzy i silny, ze powoli wsadza go w chodzik. Moze moje zdziwienie jest bezpodstawne i nie jest to dla Was zadna nowosc ale postanowilam sie tym doswiadczeniem podzielic. Zosia nie nalezy( czasami niestety) do zarloczkow ale chyba wole zeby jadla tak jak teraz 😉 Pozdrawiam goraco. Daglezja


ZOSIA 27.03.2005

37 odpowiedzi na pytanie: …11-to kilowy połroczniak ;-)

  1. Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

    Nie odpowiem, ale muszę to napisać: nie moge się oprzeć wrażeniu, że mam de ja vu zupełnie jakbym coś identycznego już tu czytała
    Qrcze – przedweekendowa głupawka

    • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

      Miejmy nadzieję, że dziecko pokazuje się od czasu do czasu u lekarza i że on ma jakąś kontrolę nad jego dietą oraz stopniem rozwoju…

      • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

        A mnie sie Kasiasta zdaje że niedawno jakaś mama pisała że jej dziecko półroczne podobnie (czy nawet więcej..?) waży….. No chyba że i mnie się coś rzuca

        Aga z Szymkiem (24.03.1999) i Julcią (12.06.2004) !

        • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

          daglezja wystarczy zajrzec na nasz majowy watek i zobaczysz, ze sa chłopcy co waża np 10 kilo a sa karmieni normalnie czyli pod kontrolą.

          • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

            “bo maz ma 196 cm ale wagowo raczej norma bo prawie 8kg no i rozwija sie jak zwyczjny polroczniak” – taki chudziutki maz, a tak sie ladnie rozwija? :))

            Mateusz 08.05.2005

            • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

              widzialam kiedys takie dziecko, koszmar…rewelacyjny egzemplarz na bardzo otyla osobe w doroslym zyciu….brak slow

              • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                Tak, było coś takiego, ale czytając co Daglezja napisała, miałam nieodparte wrażenie, że czytam dubla wiadomości

                • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                  o raaaaany jestem w szoku, mój 16,5 m waży 10800

                  ciekawe czy to dziecko ma takie faktycznie potrzeby czy to “wina” mamy……princesse je?????????? o , coś mi się zdaje ze to mamuśka go tak tuczy i jeszcze pewnie jest dumna że tkaie duże i zdrowe dziecko….szok po prostu


                  16 m

                  • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                    LOL

                    Juleczka (Puchatek) 12.12.04

                    • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                      O rany! Przesada, tym bardziej, że to dizecko tyle je, a nie “rośnie” np. z piersi. Ta matka powinna mniej mu dawać. Po pierwsze otyłość, po drugie takie “silne” dziecko wsadza w chodzik?? Murowane zbyt duże obciążenie kręgosłupa, a skutkach nie chce mi się pisać, wszystkie wiemy… Wykrzywione nóżki, które nie udźwigną takiego ciężaru, tym bardziej, żę na siłę” uczone (chodzik)
                      Eh, współczuję, bo na pewno nie łatwo ograniczać jedzenie dziecku, ale do tego Princessa? Sam chyba nie zawołał, że chce! 🙁

                      Dagmara i Emilia 13.06.04

                      • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                        niestety wiele mam, babć jest obciązonych przekonaniem, że im dziecko więcej zje tym jest zdrowsze… Przykre jest to i przerażające… Ta nieświadomośc krzywdy jaka wyrzadzają własnemu dziecku…

                        Monika + Julka 7 lat i Antoś 22 m-cy

                        • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                          Jestem w szoku, szczególnie w związku z ta princessą… dlaczego niektóre matki KRZYWDZĄ swoje dzieci?!?!?! Nie rozumiem tego!
                          Jest duży i silny…. a może jednak otyły?

                          Agata i Ania (7.09.2004)

                          • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                            Jestem w szoku . I nie chodzi mi wcale o wage – moja cyckowa Marta ważyła prawie 10 kg w jego wieku, więc niewiele mniej.
                            Szokuj emnie sposób zywienia tego dzicka – jesli zjada tyle kaszek to chyba żadnych zupek i owoców juz nie daje rady – a przeciez one mają mniej aklorii, a więcej witamin! No i ten chodzik – żałosne. Będzie miał krzywe nogi i nadwyrężony kręgosłup. Skąd się takie ograniczone matki biorą? I dlaczego widzę podobne przykłady wokół siebie? I nawet nie można delikatnie zwrócić im uwagi, bo zaraz obraza majestatu – no bo skąd niby ja się mam na tym lepiej niz one znać – ani ja lekarz, ani pedagog… Smutne…

                            Magda & Marcia 07.09.04

                            • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                              no przepraszam, ale ta matka to wariatka, robi tucznika z tego chlopca i rozpycha mu zoladek, a pewnie si eidiotka cieszy ze dziecko “ma apetyt”

                              Edyta i

                              Juleczka 12-03-2005

                              • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                hihi, mój Kubek tez prawie tyle waży: 9600 i ma 5 miesięcy, na naszym majowym watku, tak jak Olinka pisała, to nic nadzwyczajnego. Jest głównie na piersi, dopiero zaczynamy eksperymentowac z jabłkami i zupkami.
                                no ale żeby princesse dać takiemu małemu dziecku, kurcze… a ja się tu czaję z jabłkiem, czy aby nie za wcześnie, no ale skoro jego matka mu podaje…

                                • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                  Hahaha dziewczyny u mnie to samo

                                  • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                    To było na pewno dziecko? A może rodzice pomylili go z gęsią albo innym tucznikiem? Szok. Głupota ludzka nie zna granic, jak mozna tak napychac to biedne dziecko jak jakąś kaczkę. We wszystkim jest potzrebny umiar.

                                    TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060522/dt/6/k/f4f7/preg.png/images/obrazek.gif[/img]

                                    Kacper 6.6.4

                                    • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                      Mój półtoraroczny synek waży 11,5 kg

                                      • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                        Porky, co to jest to “lol”? Bo nie wiem, czy sie cieszyc, ze ktos sie jednak zasmial z mojego dowcipu, czy to cos innego? 😉

                                        Mateusz 08.05.2005

                                        • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                          to jest LOL

                                          Juleczka (Puchatek) 12.12.04

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: …11-to kilowy połroczniak ;-)

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general