12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

DO 12 MCA NIE BYŁO PROBLEMU CZY DAWAŁAM JEJ PIERŚ CZY ZUPKĘ – TERAZ PRAWIE NIC NIE MOGĘ JEJ WCISNĄĆ DO JEDZENIA /NAJCHĘTNIEJ JADŁA BY TYLKO BUŁKI I BANANY/ A CIĄGLE DOMAGA SIĘ CYCKA I TO BRUTALNIE ZRYWAJĄC ZE MNIE BLUZKĘ – MYSLAŁAM O PRZESTANIU KARMIENIA JAK SKOŃCZY ROK A TU NIE DOSYĆ ZE NIE MOGĘ ODSTAWIĆ TO CYCANIE SIĘ JESZCZE NASILIŁO- JEJ ŚIADOMOŚĆ TEGO FAKTU NAJWYRAŻNIEJ WZROSŁA- ALE CO ROBIĆ JAK NIC NIE CHCE JEŚĆ TO JUŻ LEPIEJ CYCA NIŻ NIC—— CZY MIAŁYŚCIE TAKIE ZMIANY UPODOBAŃ KULINARNYCH WASZYCH POCIECH???? I JAK SOBIE PORADZIŁYŚCIE
DODAM ŻE ŻADNEGO MLEKA W PROSZKU I PŁYNIE NIE CHCE TKNĄĆ ANI PRZEZ SMOCZKI ANI NIEKAPKI- PORADŻCIE COŚ – PRZECIEŻ NEI BĘDĘ JĄ CAŁY CZAS KARMIĆ PIERSIĄ

Elżbieta

11 odpowiedzi na pytanie: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

  1. Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

    Ja bym przede wszystkim nie dawała cyca jak dziecko domaga się “brutalnie zrywając bluzkę”. Naucz małą, że to nie tak… Ja jestem “mądra”, bo Aśce od poczatku wprowadzałam zasady, że nie daję cyca w miejscu publicznym, w towarzystwie itd. (oczywiście jak już była na tyle duża, że mogła zjeść coś innego), więc nie miałam większych wojen. I tu bym doradzała konsekwencję – jak raz dasz gdy mała szarpie, to juz tak się będzie domagać, bo odkryje, że szarpanie i płacz działają. Jak Aśka już umiała powiedzieć “cycuś” to wymagałam od niej, żeby powiedziała to w miarę spokojnie, na płacz nie reagowalam (to znaczy reagowałam – przytulałam i tłumaczyłam, że nie wiem o co chodzi).
    Aśka inne mleko niż prosto z cyca (UHT 3,2 % – innego nie tknie) zaczęła jeść dopiero parę tygodni po tym, jak ją odstawiłam zupełnie. Od razu z kubka…
    Wcześniej dostawała jogurty naturalne – pod koniec karmiłam tylko do spania i rano, więc wydawało mi się za mało.

    Pozdrawiam,

    • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

      dopóki nie odstawisz od piersi tak własnie będzie. I sama sobie odpowiedziałas dlaczego – bo wzrasta swiadomość dziecka.

      Shibaa tak miała – jej Ania rok skończyła i zaczęła dokładnie tak samo sie zachowywać. Agata zdecydowała sie na odstawienieod piersi (odszukaj jej wątków – pisąła jak dośc trudno było jej to przejść) i mała natychmiast odzyskała apetyt i nagle okazało sie że i mleko je i inne rzeczy też są pyszne.

      • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

        no tak ale jak ją teraz odstawię to będzie zupełnie bez mleka bo z butelki nie chce pić a i nawet kaszki przestała jeść
        gdyby piuła z butli to napewno bym odstawiła bo im póżniej tym gorzej a tak to co same jogurty i serki to chyb a za mało

        Elżbieta

        • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

          tak robię nie daje w dzień wcześniej wprawdzie raz ale dawałam zostało tylko rano i wieczór – ale nie wyobrażam sobie odstawienia rannego skoro nie pije mleka z butli to głodna zapewne i zadnej kaszy się nie tknie a tak zupełnie bez mleka ją zostawić to za wcześnie chyba nie?
          dizęki za odpowiedź

          Elżbieta

          • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

            i tu jestes w błedzie.
            Może zamiast butli daj jej w kubku? albo przez słomke? Przeciez to nie musi być butla?

            Pozbawiona mleka z piersi będzie pila to co jej dasz.
            Nawet jeśli nie to jogurty i serki wystarczą – moje dziecko prawie dwa lata wogóle nie piło mleka (nietolerancja laktozy) i nabiał miała uzupełniany serami i jogurtami TYLKO.

            • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

              z kubkiem niekapkiem próbowałam nie chce- ale ze słomką to jest pomysł spróbuje
              mówisz że jak nei dam piersi to będzie piła
              ja próbowałam rano kiedy najbardziej głodna podstawić butelkę- i nic nawet do ust nie wzięła dopieo jak z piersi zjała to się zainteresowała ale jako zabawką – miętosiła rękami smoczek
              . nie wiem z tym całkowitym pozbawieniem mleka to trochę się boję
              a powiedz jak często dawałaś jogurty

              Elżbieta

              • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                Witam! pisze do ciebie bo mam podobny problem.moja viki skonczy 12 miesiecy za 2 tygodnie.Wlasnie od jakiegos czasu moze od tygodnia moja mala stracila apetyt.z dnia na dzien przestala chciec jesc. Tzn jogurt czy serek zje ale nic poza tym.o obiadku moge zapomniec.Ale oczywiscie cycuszka nie odmowi wrecz przeciwnie ciagnie jeszcze wiecej.ja tez planowalam karmic najwyzej do 12 miesiecy ale to tylko tak latwo sie mowi.Jestem ulegla i nie potrafie tak odmawiac kiedy widze za ona tego jeszcze potrzebuje, zwlaszcza do snu. Moje kolezanki mnie uspokajaja ze z tym jedzeniem to prawie wszystkie dzieci maja taki bunt. Ale ze to przejdzie. Chce cie tylko uspokoic ze dziecko krzywdy sobie nie da zrobic i jak zglodnieje to sama bedzie sie domagac.pozdrawiam

                Vicky 23.04.2005

                • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                  rzeczywiście trochę jestem spokojniejsza skoro to tak ma być boję się tylko że ona te braki w obiadkach i dorosłym jedzeniu chce uzupełnić wołając o cycusia – skoro ja jej go będę odmawiać to właśnie wtedy mogę jej zaszkodzić- krótko mówiąc będzie głodn a- na razie próbuję nie dawać jej cyca w dzień tylko rano i na noc- potem spróbuje ograniczyc nocne dajac np kasze przed snem z łyzeczki- kiedys tak jadła….
                  a tak wogóle to martwię się tym tym bardziej ze po półroczu przestała mi przybierać na wadze – lekarka dała jej kreon że niby to żle wchłania a okazało się ze to infekcja dróch moczowych – dlatego jak nie chce zjeść zupki a cycka jej odmówię to się boję co bedzie z wagą- ale myslę ze rzeczywiście dziecko głodne nie da sobie chodzić i w końcu się przemognie. Pozostaje tylko problem braku mleka w płynie po odstaiwniu cycka. dzięki za wsparcie i rzyczę wytrwałości

                  Elżbieta

                  • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                    spróbuj zrobić tak: sciagnij mleczko swoje i podej przes smoczek/kubek itp. Wtedy się zorientujesz o co tak naprawdę małej chodzi- czy smak jej nie odpowiada czy sama forma jedzenia. Jeśli zje to znaczy, że faktycznie smak mleka modyfikowanego jej nie pasuje. Wtedy po trochu do swojego ściagniętego dodawaj tego modyfikowanego i zwiękaszaj proporcje na kożyść tego drugiego. Aż zastąpisz je całkowicie modyfikowanym. W tym czasien ie karm naturalnie, powedz, że cycunie są chore lub tp.
                    Jeśli zaś twojego mleczka nie wypije oznacza,że potrzebne jej jest samo cycanie. I tu trzeba by powoli zmniejszać jej dostęp do cyca, karmić rzadziej, krócej a w zamian dać więcej przytulania i głaskania. Mozesz też odczekać kilka tygodni, jest szansa, że mała zaspokoi gółd ciebie. Z tym, że wtedy może byćtrudniej odstawić dziecko od piersi. Absolutnie nie pozwalaj na szarpanie. Pokaż jej, że TA metoda nie skutkuje podaniem piersi.

                    Powodzenia, wiele mam przez to przechodzi więc i ty dasz sobie radę 🙂

                    • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                      nie kubek niekapek tylko kubek. zwykly kubek/szklanke, który ty bedziesz trzymać dziecku przy buzi.

                      • Re: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                        Właśnie się zastanawiam, kiedy Aśka zaczęła pić ze zwykłego kubka. I wyszło mi, że jeszcze wtedy nie umiała chodzić… A chodzić nauczyła się równo na roczek…
                        Szpilki ma rację – to już za późno na cofanie dziecka w rozwoju i wciskanie smoka – spróbuj ze zwykłym kubeczkiem.

                        Pozdrawiam,

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 12 MCY I NIC TYLKO CYCUŚ

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general