12 mies ile posiłków?????

Dziewczyny. Ile posiłków zjadają wasze dzieci w środku dnia? Jakie to posiłki? Co na drugie śniadanie, podwieczorek? Błagam o pomysły.
Kucharka ze mnie tragiczna 🙁

11 odpowiedzi na pytanie: 12 mies ile posiłków?????

  1. Re: 12 mies ile posiłków?????

    ok. 6-6.30 mleko
    ok. 9-10 śniadanie: kaszka mleczno-ryżowa lub kaszka mleczno pszenna lub pieczywo z masłem + jajecznica lub kanapka z wędliną lub serek bakuś (czasem + bułka)
    ok. 14 obiad
    ok. 18 deser ze słoiczka lub owoce świeże (banan, mandarynki, winogrona) lub kisiel z owoców mrożonych (morele) lub kisiel z własych przetworów (jagody, maliny, wiśnie); ostatnio jednak deserów Krzyś nie je… brak apetytu, na wszystko jest “ne ne ne”;
    po kąpieli kaszka

    [i]Ewa i Krzyś (ROCZEK !!!)

    • Re: 12 mies ile posiłków?????

      A jak mu dajesz kanapke? Ala nie umie kompletnie gryzc 🙁 Deserków tez nie chce. A na serki ma uczulenie 🙁

      • Re: 12 mies ile posiłków?????

        z chleba odcinam skórkę, smaruję masłem, kładę wędlinę i kroję na drobniejsze kawałki (mniej więcej 1,5 x 1,5 cm); Krzyś najczęściej bierze taki kawałek, zdejmuje z niego wędlinę i ją zjada, a chleb odrzuca… dopiero jak skończy się wędlina to bierze się za pieczywo 🙂
        a czasem po prostu daję kawałek bułki i 2-3 plasterki wędliny… jakoś sobie radzi 🙂

        [i]Ewa i Krzyś (ROCZEK !!!)

        • Re: 12 mies ile posiłków?????

          Oliwia je pięć posiłków dziennie, a w międzyczasie czasem podgryza jakieś chrupoki kukurydzuane czy spróbuje od nas jakieś jedzonko.
          Śniadanie: głównie kaszka mleczno ryżowa lub mleczno pszenna z rozdrobnionym bananem lub startm jabłkiem plus soczek marchewkowy
          potem serek Danio lub jogurt
          obiadek (raczej sama jej gotuje ale czasem zjada też te słoiczkowe)
          potem jest jakiś owoc albo świeży albo ze słoiczka, a często też kaszka Gerbera ” na dzień dobry “, do tego zje jeszcze troszke kanapeczki z masłem i wędliną
          kolacja to zazwyczaj też kaszka mleczna bo Oliwia nie chce mi już pić samego mleka, często daje jej też parówki albo jajka
          odkąd Oliwia zaczęła chodzić i jeść już bardziej normalne jedzenie ma znacznie lepszy apety ale i tak jest szczuplutka bo nie usiądzie na 5 min. tylko biega po całym domu i cały czas załatwai swoje sprawy:)
          pozdrawiamy;
          Dagmara i Oliwia ( 13 m )

          • Re: 12 mies ile posiłków?????

            Moja mała je mniej więcej tak jak Krzyś EwkiM, tylko ja zamiast mleka rano i kaszki wieczorem karmię. Na śniadanko najczęściej je parówkę i chlebek i popija kaszką lub mlekiem. Chlebek z wędlinką też przebiera że najpierw wędlinkę a potem chlebek. W między czasie podjada biszkopty lub chrupki kukurydziane i przytuli sie do cyca.


            Monika i Wiktoria 18.01.03

            • Re: 12 mies ile posiłków?????

              Julka rąbie mleko na I(ok.6.00) i II śniadanie(ok.10); czasem na drugie śniadanie zjada kanapkę z serem albo wędliną, troszkę twarożku(ale to w weekend, jak jestem w domu).
              potem ok. południa deserek – starte owoce z biszkopcikiem (czasami), ok. 14.30 obiad (domowy albo ze słoiczka), potem dopiero ok.18 podwieczorek – owoce do gryzienia – winogrona, mandarynki, banan, czasem troszke serka albo jugurtu, troszkę warzyw z naszego obiadu itp, na wieczór butla mleka.
              Też mam ciągły problem, co jej dać….

              • Re: 12 mies ile posiłków?????

                Adasko około 8 rani wypija butlę kakao,około 9 z dziadkami je sniadanie. Tzn.dziadkowie wcinają a on podjada wędlinkę lub suchą bułkęW sobotę i niedziele,gdy jestem w domu zamiast kakao robie mu kaszka lub bułke z mlekiem.Do popicia herbatke owocową.Około południa serek owocowy,soczek i spanie.Obiadek je około 14-15-taki juz dorosły.W końcu ma juz 21 m-cy.Około 17-18 podwieczorek-owoce / które wprost uwielbia-teraz króluja mandarynki/ lub jakieś ciasteczka. Na kolacje parówka albo chlebek z serkiem lub wędlina.Ostatnio musi być też i ogórek kiszony.Kapiel i przed snem butla mleka.

                —————————
                Mordeczka-najszczęśliwsza mamusia Adusia

                • Re: 12 mies ile posiłków?????

                  Julka
                  ok 6 bujtla z mlekiem bebilon pepti niestety!!!
                  ok 10 kaszka bezmleczna z bebilonem
                  ok 13-14 obiadek ze sloiczka gotowany oczywiscie swojski
                  ok17 owocki swieze lub ze sloiczka + biszkopciki
                  20-21 butla bebilonu pepti
                  W miedzy czasie podjada wszystko co jej wlezie pod reke tzn sniadanie z babcia, obiad z mama i tata i tony chrupek kukurydzianych.
                  nie chce pic sokow za to popija herbatki hipa w duzych ilosciach.
                  pozdrawiam


                  monika i julka 28.10.2002

                  • Re: 12 mies ile posiłków?????

                    Widzę,że wasze dzieciaczki jedzą już mniej mleka,a moja Hanka wcina jeszcze 4 butle po 180ml dziennie,kazda z dodatkiem raz kaszki zbożowej,kleiku ryżowego lub kaszki ryżowej z owocami.
                    W srodku dnia obiadek,potem podwieczorek tzn serek Bakuś,wzg owoce z biszkoptem.
                    Do tego dochodzi niezliczona ilość ‘mniam mniamów’ czyli suchych bułek,to co da się podebrać komuś z talerza,sucharków i chrupek,kawałków sera,wędlin itd itd
                    No i teraz tak myślę,po waszych wypowiedziach,że tego mleka trochę za dużo.Jak myślicie?
                    A i dodam jeszcze że mimo tego obżarstwa Hanka otyła nie jest,waży 10,5

                    Nela z Hanią (29.12.2002)

                    • Re: 12 mies ile posiłków?????

                      Jak dajesz wędlinę i kanapki. Córcia sama gryzie? Nie wiem, czy zauważyłaś, ze urodziły sie w tym smay dniu. Ala nic nie chce gryzc i boje sie jej dawac kanapki 🙁 Mleczne produkty ja uczulaja, wiec tez boje sie dawac 🙁

                      • Re: 12 mies ile posiłków?????

                        Kroję w kosteczki i cos tam sobie gryzie, a raczej mieli bo zębów za dużo nie ma. Rzeczywiście urodziły się tego samego dnia.
                        Wczoraj byliśmy u lekarza i troche mało waży. Niby przybiera ale waga niezyt wysoka. Nie wygląda na chudą. Ma ciałko tu i ówdzie. Lekarz mówi że w normie, w siatkach centylowych się mieści ale urodziła się z wagą 4370 a waży 8900. Podobno przy roczku dzieci potrajają swoją wagę urodzeniową. Do 13 trochę jej brakuje. W tydzień na pewno nie nadrobi.
                        Według mnie je dosyć dużo, nie wiem czy mało przybiera przez moje mleko, może sztuczne jest treściwsze. Może po prostu wszystko wybiega, bo jak nie śpi to cały czas jest w ruchu i w przeważającej części na nózkach.


                        Monika i Wiktoria 18.01.03

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 12 mies ile posiłków?????

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general