13-08-2012 Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych"

[Zobacz stronę]

Zdrowie Wszystkich Leworęcznych

Jestem ciekawa ile osób na forum dzisiaj świętuje?

32 odpowiedzi na pytanie: 13-08-2012 Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych"

  1. wszystkiego najlepszego 🙂

    ….rano złożyłam życzenia z tej okazji mojej Zuzannie :)… mój mały lewusek 🙂

    Pozdrówki 🙂

    • No to mam pretekst by zadzwonić do moich lewusków dwóch, po rodzicach praworecznych i po babciach z wyplenioną leworęcznością

      • Ja, mój małż, młodszy syn mój, mój brat, bratowa i bratanica
        Dziękujemy za życzenia

        • ja też świętuję 😀

          • ja również dziękuję za życzonka,u nas w rodzinie tylko ja lewus

            • Zamieszczone przez Relinka
              ja również dziękuję za życzonka,u nas w rodzinie tylko ja lewus

              Czyli jesteś wyjątkowa 😉

              • U mnie w rodzinie tylko daleki wujek. Jeszcze niewiem jak moje małe kobietki. 😉

                Piszą, że osoby leworęczne mają “wrodzony” talent manualny? Jak to jest u Was?

                Uwielbiam rysować (moim konikiem są szkice w ołówku) – podobno nieźle mi to wychodzi. Chociaż nie pogardzę też pastelami i lepieniem z masy solnej

                • moj synek
                  moj tato
                  dzis swiętowali!!!

                  • Zamieszczone przez ewike
                    No to mam pretekst by zadzwonić do moich lewusków dwóch, po rodzicach praworecznych i po babciach z wyplenioną leworęcznością

                    mojej babci też wyplenili – rękę jej wiązali z tyłu i prawą pisać kazali
                    mańkutów w rodzinie sztuk 4
                    z czego jedna malarka 😀

                    • Zamieszczone przez gosik
                      mojej babci też wyplenili - rękę jej wiązali z tyłu i prawą pisać kazali
                      mańkutów w rodzinie sztuk 4
                      z czego jedna malarka 😀

                      I słusznie, toz leworęczni to czarci pomiot 😉

                      Mój ulubiony fragment

                      Na porannej zbiórce przywiązać sznurem lewą rękę dziecka do boku i nie uwalniać jej aż do trzeciej po południu. W ciągu trzech miesięcy dziecko powinno opanować pisanie zgodne z wymogami. Na wszelki wypadek by nie wróciło do dawnego zwyczaju, jeszcze przez dwa miesiace przywiazywać lewą ręke do boku. Następnie zwołać wszystkich uczniów i odmówić różaniec w podzięce Bogu Wszechmogącemu za jego mądrość, dzięki której dziecko zrozumiało, że źle czyni i musi sie poprawić. Wszystkie dzieci boże są bowiem praworęczne ; leworęczne to czarci pomiot. Ptaki ciernistych krzewów

                      • Zamieszczone przez lilavati
                        I słusznie, toz leworęczni to czarci pomiot 😉

                        Mój ulubiony fragment

                        Na porannej zbiórce przywiązać sznurem lewą rękę dziecka do boku i nie uwalniać jej aż do trzeciej po południu. W ciągu trzech miesięcy dziecko powinno opanować pisanie zgodne z wymogami. Na wszelki wypadek by nie wróciło do dawnego zwyczaju, jeszcze przez dwa miesiace przywiazywać lewą ręke do boku. Następnie zwołać wszystkich uczniów i odmówić różaniec w podzięce Bogu Wszechmogącemu za jego mądrość, dzięki której dziecko zrozumiało, że źle czyni i musi sie poprawić. Wszystkie dzieci boże są bowiem praworęczne ; leworęczne to czarci pomiot. Ptaki ciernistych krzewów

                        • Moje dziecię też leworęczne,
                          ja prawą ręką tylko piszę,
                          praktycznie wszystkie czynności wykonuję lewą…

                          • ja tez jestem leworeczna 🙂

                            • No pieknie,nawet nie wiedziałam o takim święcie.Za rok mnie nie ominie

                              ok.Dziewczyny,a powiedzcie prawą tez piszecie?Ja pisze ale dość wolno i zaraz mnie ręka boli jakbym nie wiadomo co dźwigała.Za to nie potrafię w lewej dłoni trzymać noża,nożyczek i innych ciekawych przedmiotów.W szkole na tablicy też tylko prawą.I coś co od wczesnego dzieciństwa doprowadzało moją babcie do szału przy jedzeniu zupy podobno co chwile w innej ręce trzymam łyżkę,robię to bezwiednie i kompletnie nie zwracam na to uwagi. Mojemu tacie obojętne było którą ręką pisze w której nóż trzyma itd.

                              • Zamieszczone przez lilavati
                                I słusznie, toz leworęczni to czarci pomiot 😉

                                Mój ulubiony fragment

                                Na porannej zbiórce przywiązać sznurem lewą rękę dziecka do boku i nie uwalniać jej aż do trzeciej po południu. W ciągu trzech miesięcy dziecko powinno opanować pisanie zgodne z wymogami. Na wszelki wypadek by nie wróciło do dawnego zwyczaju, jeszcze przez dwa miesiace przywiazywać lewą ręke do boku. Następnie zwołać wszystkich uczniów i odmówić różaniec w podzięce Bogu Wszechmogącemu za jego mądrość, dzięki której dziecko zrozumiało, że źle czyni i musi sie poprawić. Wszystkie dzieci boże są bowiem praworęczne ; leworęczne to czarci pomiot. Ptaki ciernistych krzewów

                                Mojej babci tak wiązali,tragedia i lewa i prawą w końcu pisała strasznie

                                • Zamieszczone przez chopkola
                                  No pieknie,nawet nie wiedziałam o takim święcie.Za rok mnie nie ominie

                                  ok.Dziewczyny,a powiedzcie prawą tez piszecie?Ja pisze ale dość wolno i zaraz mnie ręka boli jakbym nie wiadomo co dźwigała.Za to nie potrafię w lewej dłoni trzymać noża,nożyczek i innych ciekawych przedmiotów.W szkole na tablicy też tylko prawą.I coś co od wczesnego dzieciństwa doprowadzało moją babcie do szału przy jedzeniu zupy podobno co chwile w innej ręce trzymam łyżkę,robię to bezwiednie i kompletnie nie zwracam na to uwagi. Mojemu tacie obojętne było którą ręką pisze w której nóż trzyma itd.

                                  Prawą ręką strasznie bazgrzę
                                  Nożyczki wygodniej prawą ręką
                                  Nożem mogę spokojnie prawą i lewą (na początku kroiłam tylko lewą – nauczyłam się prawą, bo moja mama prawie zawału dostawała widząc nóż w mojej lewej ręce
                                  Za to mina teściowej jak zobaczyła, że kroję lewą ręką była bezcenna – zbierała szczękę z podłogi )
                                  Łyżka zdecydowanie wygodniej lewą ręką
                                  Szycie, haftowanie, wyszywanie – igła zdecydowanie lewą
                                  I lewą ręką też mocniej biję po twarzy

                                  • Zamieszczone przez Redyna

                                    ja prawą ręką tylko piszę,
                                    praktycznie wszystkie czynności wykonuję lewą…

                                    u mnie podobnie….
                                    piszę prawą
                                    ale wiele czynności robie lewą ręką – operowanie kluczami wszelkimi i do mieszkania samochodu – lewą
                                    odkręcanie słoików – tylko lewą
                                    noga też lewa…. zaczynam iść lewą….
                                    wchodzić na schody, drabbiny też lewą….

                                    • Zamieszczone przez ewike
                                      No to mam pretekst by zadzwonić do moich lewusków dwóch, po rodzicach praworecznych i po babciach z wyplenioną leworęcznością

                                      O to tak jako moi synowie! Dwie sztuki leworęczne po rodzicach praworęcznych 🙂

                                      • Zamieszczone przez Nunak
                                        u mnie podobnie….
                                        piszę prawą
                                        ale wiele czynności robie lewą ręką – operowanie kluczami wszelkimi i do mieszkania samochodu – lewą
                                        odkręcanie słoików – tylko lewą
                                        noga też lewa…. zaczynam iść lewą….
                                        wchodzić na schody, drabbiny też lewą….

                                        dla wielu jest to niezrozumiałe 🙂

                                        ja prasuję jeszcze lewą ręką,
                                        i we wszelkie gry wymagające trzymania rakiety, paletki tudzież rzucania piłki
                                        operuję tylko lewą ręką,
                                        nożem kroję i lewą i prawą..

                                        • Zamieszczone przez Redyna
                                          dla wielu jest to niezrozumiałe 🙂

                                          dlaczego niezrozumiałe?
                                          Toż to nawet nowego mopa z IKEA musiałam oddać bo jest tylko dla praworęcznych i mi przy wykręcaniu go padała regulacja długości

                                          Ja potrafię pisać obiema a piszę zwykle obu ręcznie na klawiaturze, jem odwrotnie niż normy przewidują, nożyczki w prawej ale jak miałam dla mańkutów lewą tez było ok
                                          Jestem też lewonożna, lewe oko mam dominujące, ucho też

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 13-08-2012 Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych"

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general