13,5 miesiaca i nie chodzi?

witam! moja julcia ma 13,5 miesiaca i popiernicza tylko na czworaka.
urodzila sie w 40 tygodniu dostala 10 pkt
usiadla w 8 miesiacu, gdyz w piatym miesiacu stwierdzono ze miala niedotlenienie lekkie
a jak bylam ostatnio na badaniu stawow biodrowych bo oczywiscie ciagle bylo cos nie tak lekarz stwierdzil, ze nauczyla sie chodzic na czterech wszedzie dojdzie i tak jest jej wygodnie i zeby sie martwic jak za 4 mies nie zacznie chodzic..
nie wiem co myslec…
nie wkladam jej tez do chodzika
pozdrawiam

9 odpowiedzi na pytanie: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

  1. Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

    nie martw się tylko daj jej czas..rzeczywiście dzieciom jest wygodnie na czworakach…….
    musisz jej dawać okazję do świczeń – zachęcaj ją do wstawania – stawiaj wyżej np soczek, zabawcie się np jak skaczą żabki, koniki czy inna grę gdzie trzeba wstac….
    niedług zacznie:-)
    pozdrawiam

    ILONA I KUBEK(21.02.02)

    • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

      lekarz ma rację jeszcze nie czas na martwienie się. Przecież przemieszcza się raczkując więc po co ma chodzić. Twoja córcia sama dojrzeje do chodzenia i nic tu nie zdziałasz. Mój synek bardzo długo raczkował też się tym martwiłam a potem nagle zaczął chodzić. My matki mamy to do siebie że zawsze się martwimy że nasze dzieci robią coś później.
      Wyluzuj się i ciesz się z tego co jest a ani się obejrzyszz a Julcia będzie dreptrać

      Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

      • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

        nie martw sie. moja corka zaczela chodzic jak miala 14 m-cy i 6 dni (hihi). ze stawami bylo wszystko ok, a byla leniem i szybciej jej szlo na czterech. raczkowac zaczela w 11 m-cu (tez pozno).
        a jej chodzenie zaczelo siejak szwagier ja wzial a ona chciala do mnie i musiala postawic pierwszy kroczek.

        powodzenia

        Olag i Nina ur. 01.07.2002

        • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

          Mój bratanek zaczął sam chodzić jak miał 16 miesięcy. Nie zabierał się do tego wcześniej, nawet nie raczkował. za to w tym czasie świetnie rozwijał się werbalnie. Moja bratowa się martwiła, że rówieśnicy jej Jasia już dawno chodzą, a ten nie. W końcu stanął na nogi. Bardzo szybko dogonił w tej sprawności rówieśników, a ci w wymowie pozostali daleko w tyle.

          • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

            nie przejmuj się podobno dzieci pierwszy swój krok powinny postawić do 18m..tak mi powiedziała ortopeda.
            moja Weronika zaczęła chodzić jak skończyła 14m, wcześniej wszędzie na czworaka i nawet nie przejawiała chęci chodzenia…pewnego dnia wstała i poszła…

            ewka i Weronika 06.10.02

            • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

              wszystko jest w normie 🙂 daj jej trochę czasu

              Kaśka z Natusią (20 miesięcy 🙂

              • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

                mysle, ze nie powinnas sie martwić…u każdego dziecka jest inaczej…. Pawel zaczął chodzic w 11 miesiącu…moze dla pewności skonsultuj to z pediatrą

                • 14 m-cy i nie chodzi

                  Hej,

                  Jak ja Cie dobrze rozumiem.

                  Moja Kruszyna tez nie chodzi, mimo ze juz ma 14 m-cy. Caly czas na czworakach. Pozno usiadl – 10 m-c. Raczkowac zaczal w 11 i wtedy tez (dzien po pierwszym wypadzie na mieszkanie na czworakach wstal i zrobil pierwszy krok z trzymanka). Chodzi tylko z oparciem. Widzialam jego pierwszy kroczek, jak sie zapomnial to go zrobil, przedwczoraj przez pomylke zrobil kolejne 3 i dalej nic. Chyba sie boi…

                  Jedyne co nam zostalo, to czekac…
                  Dobrze, ze nie wkladasz do chodzika. Na pocieszenie, jak zacznie chodzic, bedzie miala bardzo wycwiczony kregoslup.

                  Podobno jesli raczkuje to jest ok, bo dzieci ktore lubia raczkowac pozniej chodza samodzielnie. No i raczkowanie jest bardzo zdrowe. A moze ona lubi raczkowac?

                  Pozdrawiam i 3maj sie,
                  Ag

                  • Re: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

                    Zu też nie chodzi. Raczkować zaczęła jak miała 11 miesięcy. Teraz próbuje sama stać, ale tak mimochodem, jak coś ją zajmie (klaskanie na przykład). Faktycznie przejmować się należy jak dziecko nie zacznie chodzić do półtora roku.
                    Pozdrawiam

                    Kaśka

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 13,5 miesiaca i nie chodzi?

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general