13 mies nie chodzi mam sie bac

dziewczyny ja nie panikuje ale Natali ma 13 mies nie chce chodzic…siedzi….wszystko dobrze ale nie chce nawer raczkowac…

14 odpowiedzi na pytanie: 13 mies nie chodzi mam sie bac

  1. Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

    Raczkowac nie musi. Na chodzenie tez w sumie ma jeszcze czas. A ile wazy Twoja coreczka? Moze w tym tkwi sedno sprawy?

    • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

      ula napisz prosze pomoz mi z tym co mam gadac i spiewac jej dzieki

      • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

        Adaś zaczal chodzic w 16 miesiacu, raczkowal w 11. takze nie ma sie o co martwic !

        maja i

        Adaś (19.05.2004)

        • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

          Moja zaczęła chodzić w 15 miesiącu – nie masz się co martwić, ma jeszcze czas, chyba, że widzisz inne niepokojące sygnały – dla własnego uspokojenia idż wtedy do neurologa dziecięcego.

          Ania i Ala (1,5 roku)

          • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

            O! tu Cię znalazłam. Jak tam budowa, a może już nie budowa, a zamieszkały domek? Coś zaginął nam wątek mam budujących – napisz co słychać.
            Aha, musiałam przeinstalować system i po włączeniu forum okazało się, że nie pamiętam hasła. Zalogowałam się na nowo, a tak naprawdę to ja – Anika2004.

            Ania i Ala (1,5 roku)

            • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

              Hej
              Mój Fifi zaczął chodzić w wieku 14 miesięcy.
              Nie ma reguły. Martwić można się zacząć jak dziecko skończy półtora roku i nie chodzi.
              A niektóre dzieci wogól nie raczkują – ten etap rozwoju,,pomijają” i zaczynają od razu chodzić. (dwie córki mojej siostry tak właśnie zrobiły

              Pozdrawiam

              Gosia

              Kwietniowy Brzusio ma 4 miesiące – duuuuży co?

              • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                Aleks zaczął chodzić dopiero mając 16 miesięcy. Na każdego przychodzi w końcu czas

                Ach te dziewczyny

                • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                  Dawid w tym miesiacu skonczy 13 miesiecy, sam nie chodzi, ale za to przy meblach czy zabawkach duzych idzie jak burza, trzymany za jedna raczke tez chodzi, ale wystarczy go puscic i siada na dupke, widac nie jest gotowy a ja nie bede go zmuszala.

                  Doti & Dawid (22.10.04)

                  • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                    Nic nowego w sumie nie napiszę: nie masz się czym martwić. 🙂 Rozumiem, że np. trzymana za raczki potrafi się utrzymac i przejść 2-3 kroczki?

                    Moja córeczka zaczeła chodzić w w ieku 14 miesięcy. Mój chrześniak ( w X skończył roczek) tez jeszcze sam nie tupta.

                    Pozdrawiam Milunia
                    Aga 2002

                    Edited by Milunia on 2005/11/17 16:33.

                    • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                      milunia…moja Natalusia nie chce podniesc wogole dupki..jak chce ja postawic to zadziera nozki wysoko… Nie staje nie daje kroczkow….siedzi obkreca sie bierze zabawki sama ale tak jakby bala sie wiecej….. Nie raczkuje nie chce lezec na brzuszku…leniuszek..dziewczyny poodpisywaly nie martwie sie…dziekuje….milusia znasz jakies rymowanki w stylu sroczka kaszke wazyla dzieki

                      • [OT] wierszyk-rymowanka

                        W odpowiedzi na:


                        znasz jakies rymowanki w stylu sroczka kaszke wazyla


                        Znam, tylko u mnie myszka kaszke warzyła:

                        Myszka kaszkę warzyła, warzyła robimy kóleczka na raczce
                        temu dała na łyżeczce po kolei zginamy/dotykamy paluszków rączki
                        temu dała na miseczce
                        temu w garnuszku
                        temu w dzbanuszku
                        a temu nic nie dała
                        latała, latała
                        symulujemy lot myszki
                        i tutaj się kukała laskoczemy maluszka pod paszką

                        Pozdrawiam Milunia
                        Aga 2002

                        • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                          Przemek skończył juz 16 miesięcy i nadal sam nie chodzi, od tygodnia czasem zrobi sam pare kroczków, typowe raczkowanie od 13 m-ca

                          Ewa z Przemkiem i Mileną

                          • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                            Monika zaczeła raczkować jak miała 13m a chodzić jak miała 16m. Martwiłam się strasznie. Niepotrzebnie.

                            pozdrawiam Alina, Dominik(10lat) i Monika(19m)

                            • Re: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                              A czy Natalka do tej pory rozwijałą się dobrze,tzn czy podnosiła główkę,siadała o czasie?A czy nie było problemów przy porodzie?To bardzo ważne-moja Ala niestety miała ten sam problem, nestety pediatra zbagatelizowała to i dopiero ja wymusilam na niej skierowanie do neurologa…Od wrzesnia chodzimy na rehabilitację i już po pierwszych zajęciach nauczyła się raczkować (wcześniej nie było o tym mowy!był krzyk jak nie wiem co..),teraz już wstaje i chodzi przy meblach. Jeśli coś Cię niepokoi to czym predzej skonsultuj to z neurologiem.U Ali było nawet podejrzenie porażenia mózgowego – na szczęście okazała się że jest ok.
                              Trzymamy kciuki za pierwsze kroczki!

                              Binia & Alicia(ur.10.06.2004)

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 13 mies nie chodzi mam sie bac

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general