13-stki podczas L-4

Dziewczyny, mamy okres tzw. 13 stek.. może ktoraś z was potwierdzi moje czarne przypuszczenia… Czy podczas zwolnienia, nawet takiego płatnego w teoretycznych 100% (bo u nie 100% to teoria, a mam znacznieee mniej) nie nalicza się tej dodatkowej pensji? Tzn. liczy się jako przepracowany okres tylko ten przed zwolnieniem, a za zwolnienie nie ma nawet marnego procenciku? 🙁 Po raz kolejny czuję się wycykana przez finanse na zwolnieniu 🙁

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

8 odpowiedzi na pytanie: 13-stki podczas L-4

  1. Re: 13-stki podczas L-4

    chętnie Lea bym ci pomogła ale nie znam sie na tym 😛

    • Re: 13-stki podczas L-4

      U nie wiem jak to jest, ale ja dostałam 13tkę, fakt że trochę na niej straciłam.

      Pozdrawiam

      Marta i Anastazja (04.01.2003)

      • Re: 13-stki podczas L-4

        No wlasnie chodzi mi o to, ile sie traci.. bo ja bylam na zwolnieniu 4 miesiace z tamtego roku, a dostalam 13 – stke po prostu na poziomie zebraczym…. no, bez urazy, ale nizsza, niz gola pensja zasadnicza okrojona do 80%, podczas gdy np. przez 8 miesiecy pracowalam na 1,5 etatu… po prostu dostalam polowe tego, co obliczylam sobie i jestem w szoku 🙁

        Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

        • Re: 13-stki podczas L-4

          Też z niecierpliwością czekam na 13-tke i jestem ciekawa ile dostanę. Mnie w zeszłym roku nie było 3 miesiące ;-((
          Mam nadzieje że za dużo nie stracę….

          • Re: 13-stki podczas L-4

            Wiesz Lea nie umiem ci pomóc, bo się na tym nie znam. Wiem tylko tyle, że będąc na zwolnieniu lekarskim bardzo się traci na trzynastce, bo trzynastkę nalicza się od wynagrodzenia zasadniczego(chyba nie wprowadzę cię w błąd), a na zwolnienu się traci. Ja straciłam połowę tego co nie będąc na zwolnieniu mi się należało (a byłam na zwolnieniu 5 miesięcy).
            Pozdrawiam

            Marta i Anastazja (04.01.2003)

            • Re: 13-stki podczas L-4

              Lea
              podejrzewam, ze pracujesz w budzetowce 🙂 !!!!!!. Trzynastka nalezy sie rowniez za okres zwolnienia, podobnie jak nalezy sie urlop wypoczynkowy. Bedac w ciazy dostajemy 100% pensji, ale jest to srednia z ostatnich 3 lub 6 miesiecy. Natomiast 13 -stka to 8% twoich zarobkow brutto z 2002 (jesli masz pit to sprawdz) pomniejszonych o podatek, ubezp. chorobowe itp. czyli z tych 8% dostaniesz tak ok 2/3. Tak mi to kiedys ksiegowa wytlumaczyla, mam nadzieje, ze nic nie pochachmecilam. Ja jeszcze ani pensji, ani 13 na koncie nie widze, a czekam z utesknieniem.

              pozdr

              ania m 20.08.2003

              • Re: 13-stki podczas L-4

                No wlasnie… ja bardzo stracilam, dostalam znacznie mniej niz wynosi moja gola zasadnicza pensja podczas l-4, czyli juz i tak okrojona o pół etatu… 🙁

                Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

                • Re: 13-stki podczas L-4

                  ….taaa……..premii tez nie dostajemy….. Fakt, pensja niby 100%, ale w praktyce….:((Pzdr!

                  gucia i mala foczka na 25.04

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 13-stki podczas L-4

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo