14-15 tydz – pytanko

Może to głupie, bo przecież każda kobieta jest inna i inaczej przechodzi ciąże, ale bardzo liczę na to że mnie uspokoicie. Otóż biorę ślub pod koniec kwietnia – będę wtedy w 14-15 tygodniu. Jak do tej pory nic nie przytyłam (8tydz.) ważę 55kg przy 172cm wzrostu. Niemniej brzuszek nie jest już taki płaski jak kiedyś… Mam jednak jakąś obsesję, że w 15 tyg. będę mieć ogromny brzuch, wielką piłkę i nie zmieszczę się w sukienkę… Nie daje mi to spokoju… Wiem, że będzie co ma być, ale gdybyście mogły mi tak napisać jak to u Was było/ jest w tym właśnie czasie z brzuszkami… Może choć troszkę się uspokoję. Podobno początek 2 trymestru jest jednym z najlepszych okresów pod względem samopoczucia, czy to prawda? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi…

Pozdrawiam serdecznie,
Claudia

18 odpowiedzi na pytanie: 14-15 tydz – pytanko

  1. Re: 14-15 tydz – pytanko

    Nic sie nie martw brzuszkiem, bo chyba jeszcze nie bedzie nic widac. U mnie tak wlasnie bylo. Wybrzuszylo mnie dopiero w 18 tc i to nie tak troche.
    Co do samopoczucia to owszem, mina wszystkie nudnosci i zmeczenie. Jedyny minus, ze nie bedziesz mogla pic zadnego alkoholu, ale to dla dobra dzidzi!
    Pozdrawiam serdecznie,
    Majka z Alexandrem i baby

    M&A&baby

    • Re: 14-15 tydz – pytanko

      Ja jestem w tym okresie! :-))
      Samopoczucie faktycznie dobre.
      Ja mam 2 kg na plusie, biust mi urusł o 2 rozmiary teraz mam duze D, brzuchol juz widać i noszę spodnie ciażowe. U różnych kobiet wygląda to róznie ale brzuszek na pewno ci trochę urośnie, biust i twoje wcięcie w tali może zaniknać !
      Cóż takie uroki ciąży :-))
      Pozdrawiam

      • Re: 14-15 tydz – pytanko

        Witam serdecznie!
        Z tego co piszesz jesteś szczupła (czy raczej byłaś przed ciążą :)). Ja przed ciążą ważyłam 58 kg (174cm wzrostu), a w 14-15 tyg. tylko 1-1,5 kg więcej (mam zapisane). Brzusio lekko mi wystawał, ale nie na tyle, żeby to był jakiś wielki 🙂 problem. Teraz to dopiero mam brzuchol 🙂 Ale przybieraie na wadze w ciąży to naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Ja do końca 4 m-ca przytyłam tylko 2kg, a potem nagle nieźle mi wyrzuciło brzuszek i dzisiaj w 27 tyg. ważę 10 kg więcej.
        A co do samopoczucia, to mniej więcej pod koniec 3 m-ca przeszły mi mdłości i wymioty i czułam się rewelacyjnie. Przestałam być zmęczona i śpiąca. Myślę więc, że wybrałaś bardzo dobry moment na ślub 🙂 ja też brałam ślub w kwietniu 🙂
        pozdrawiam gorąco!

        Basia

        • Re: 14-15 tydz – pytanko

          Hej
          Ja brałam ślub będąc w 16 tyg.
          Sukienkę wybierałam w 2 mc. Miałam,,na wszelki wypadek” na oku inną, większą, bo też nie wiedziałam na ile urośnie mi brzusio.
          Urósł, to fakt, ale zmieściłam się w wybraną sukienkę.

          Czym się przejmujesz, w jakąś wejdziesz na pewno
          Jesteś naprawdę szczupła i nie powinnaś mieć problemu.
          Nie martw się na zapas 🙂

          GOSIA i

          • Re: 14-15 tydz – pytanko

            hej, ja już miałam troszkę brzuszka w tym czasie chociaż nic nie przytyłam, przygotuj się na taką ewentualność, że może on wystąpić ale będzie jeszcze malutki raczej, ale może też nie być nic, ja należę do tych najbardziej brzuchatych i teraz mam bęben jak niektóre mamy tuż przed porodem, sama zobaczysz z czasem czy podrośnie czy nie, pozdrawiam i nie zadręczaj się, a co do sukni to zostaw sobie możliwość poszerzenia jej w razie czego

            13.06

            • Re: 14-15 tydz – pytanko

              hey,
              ja biore slub za 2 tyg i dokladnie bede w 19 tyg.sama boje sie, ze w kazdym dniu moze mnie wysadzoc,a wtedy nie wejde w moja gotowa juz sukienke.
              warto chyba by byla troche luzniejsza. Moja byla szyta jak bylam w 6 tyg z duzym luzem,ale nie przesadnym,wiec bardzo dawno,ale lezy jak ulal :):)
              moj brzuszek zaczelo byc widac niedawno tzn od 15 tyg,widac, zaokroglenie.Od poczatku ciazy przytylam 1 kg,wiec to nie jest przytyty tluszczyk,ale ladne zaokraglenie na dole brzuszka.
              Pewnie to jest sprawa indywidualna wielkosc brzuszka,ale mysle, ze w 15 tyg nie bedzie on taki duzy i nie bedzie to moment “wysadzenia”.
              A poza brzuszkami to wszystkiego najlepszego w nowym pieknym etapie zycia :):)
              Ja juz sie troche stresuje.
              pozdrawiam

              • Re: 14-15 tydz – pytanko

                Własnie zaczełam 14 tydzień – brzyszek już widać – szczególnie na golasa 🙂 i w spodniach ciążowych które dają mu możliwość się swobodnie uwypuklić 🙂 Ale nic się nie martw – jesli masz sukienkę z luźnym pasem napewno nic nie będzie widać bo nie jest to żadna piłka – po prostu jakbym była porzadnie wzdęta albo najedzona jak nie wiem co 🙂
                Agata

                • kasia-i-dzidzius Dodane ponad rok temu,

                  Re: 14-15 tydz – pytanko

                  Nie mozesz miec zbyt obcislej sukienki bo Ci sie moze nie zmiescic ale bez przesady…. W tym okresie brzuch nie rosnie tak szybko dopiero zaczyna sie zaokraglac…. Fakt ze roznie u roznych osob rosnie…
                  Ja pierwsze wyjscie brzucha zobaczylam koniec 14-15 tydzien ale miescilam sie spoko w normalne ubrania…tylko ciasno mi troche bylo…
                  Potem z tygodnia na tydzien coraz ciasniej i teraz juz sie nie mieszcze…..

                  A propos dobrego humoru…to teraz w połowie rozpiera mnie radość i energia!!!!

                  Kasia

                  • Re: 14-15 tydz – pytanko

                    Jesli jestes drobna, to moze w ogole nic nie byc widac. Ja np prawie do 8 miesiaca zadziwialam ludzi, gdy mowilam, ze za 2 m-ce rodze 🙂 Na serio brzuszek pokazal sie u mnie w 6 miesiacu chyba. A slub bralam wlasnie pod koniec 8-go. I czulam sie z tym wspaniale. Zycze milych wrazen.

                    kobin,Konciu i

                    • Re: 14-15 tydz – pytanko

                      Przede wszystkim gratulacje!!!
                      Niczym sie nie przejmuj tylko po prostu nie spiesz sie z kupnem sukienki. Faktycznie kazda kobieta jest inna ale ja na przyklad w 15 tygoniu bylam plaska jak decha. To byl akurat sylwester i mialam kreacje z brzuchem na wierzchu. Chcialam nawet wtedy zeby cos bylo widac ale znajomi nie mogli sie brzuszka dopatrzec:)
                      Dodam ze przed ciaza wazylam 52 kg przy wzroscie 170. Teraz jestem w 24 tygodniu i waze prawie 55 kg!!!(czyli tylko 3 kg do przodu i to nie cale)
                      Nawet jak brzuszek ci wyskoczy to odpowiednia sukienka da sie to zamaskowac. Zycze wam szczescia:)

                      OZZIE I córcia 1.07.04

                      • Re: 14-15 tydz – pytanko

                        Nie martw sie, w pierwszej ciazy brzuszek nie pojawia sie tak szybko. u mnie zaczelo byc widac cokolwiek dopiero okolo 20 tyg i to naprawde minimalnie. W ogole to pod koniec ciazy tez mialam nieduzy brzuszek.
                        A co do samopoczucia to zgadza sie, drugi trymestr jest najlepszy 🙂 W pierwszym mdlosci, sennosc itd. a w ostatnim czulam sie strasznie grubo i niezdarnie itp. 🙂
                        gratulacje z okazji slubu!
                        Ja tez biore koscielny pod koniec sierpnia 🙂

                        • dziękuję!!!

                          Dziękuję Wam bardzo!!! Uspokoiłam się, bo naprawdę nie dawało mi to spokoju. Sukienkę mam już kupioną, ale będą mi ją przerabiać w ostatnim tyg. – tak jestem umówiona, że będzie idealnie pasować, nie mam się czym niby przejmować, bo podobno wszystkie kobiety tuż przed ślubem albo tyją, albo chudną i to bez ciąży! Fakt – jestem szczupła i zwiększył mi się już biust, ale to akurat mi nie przeszkadza 😉 Bardzo mi pomogłyście, bo nie wiem skąd ta obsesja 🙂 Pewnie dlatego, że jak każda kobieta chcę, aby to był wyjątkowy dzień i chciałabym wyglądać ładnie… Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i życzenia! Trzymajcie kciuki! Troszkę boję się nadmiaru emocji, stresu – żeby dzidzi nie zaszkodzić, na weselu nie będę szaleć, ale chyba tej małej fasolce nie będzie przeszkadzać, że będę bardzo podekscytowana i szczęśliwa???
                          Pozdrowionka!

                          • Re: 14-15 tydz – pytanko

                            Nina urodziła się dzień po mnie (18.11) – śliczny mały skorpionek!!! Skorpionki są wspaniałe – gratulacje!

                            • Re: 14-15 tydz – pytanko

                              Myszula – gratulacje!!! Koniecznie musisz mi później opisać jak przebiegła ceremonia, jak się czułaś – ech – chcę znać wszystkie szczegóły (noc poślubna też może być 😉 ) Właśnie – jak zamierzasz sobie poradzić z emocjami – bo to przecież niesamowity dzień, różnie ludzie reagują – widziałam płaczące i śmiejące się przez całą mszę dziewczyny. Ja wolę na zapas o tym nie myśleć… Chociaż może właściwie powinnam? Przecież to będzie nasz dzień, jeden z najważniejszych w życiu! Pewnie masz już wszystko zapięte na ostatni guzik? Życzę cudownych przeżyć, wspaniałego samopoczucia i dużo dużo szczęścia!!!
                              Claudia

                              • Re: 14-15 tydz – pytanko

                                Ja wlasnie koncze 14 tydzien. Mam 164 cm wzrostu i przed ciaza wazylam 57 kg, nie jestem wiec chudzielcem. moj brzuszek pokazala sie pod koniec 8 tygodnia, ale od tamtej pory stoi w miejscu. Wygladam wiec mniej wiecej jak na dzien przed miesiaczka. Obcisle dzinsy powedrowaly na dno szafy. Nie dlatego, ze sie w nie nie mieszcze, ale nie sa juz takie wygodne jak kiedys, zwlaszcza gdy siedze. Z kolei moje spodnie ciazowe sa jeszcze duzo za duze. W sumie przytylam pol kilo. Nie wiem jak bedzie z Toba, bo to sprawa wysoce indywidualna, ale radze nie martwic sie na zapas. Bedzie dobrze. Istotny jest kroj sukienki, ale pewnie dobralas sobie cos odpwoedzniego. Poszukaj rowniez w archwium. Byl tam mail dziewczyny z podobnym problemem i w odpowiedzi od dziewczyn dostala kilka zdjec z ich slubow. Fajowskie zdjecia, warto poogladac. Na pewno bedziesz wygladac rownie slicznie jak one. Powodzenia

                                Magda & Malenstwo 03.09.2004

                                • Zaczelam 14 tydzien

                                  W 14 tc brzucha wielkiego jak pilka na pewno nie bedziesz miala, dzidzia jest jeszcze mala, ale juz moze byc widac, ze jestes w ciazy :-), u mnie na razie waga nie zmienila sie, a brzuszek widac pod wieczor, z samopoczuciem to pocieszajace, bo wlasnie zaczelam sie dobrze czuc, ale wczesniej bylo kiepsko. Jednakze, nie martw sie na zapas, sa dziewczyny, ktore nie maja zadnych dolegliwosci, sa takie co przytyly po 2-3 kg, kazda z nas indywidualnie bedzie przybierac na wadze i to samo dotyczy sie samopoczucia. Pozdrawiam

                                  Ania i Suzanna (08.09.2004)

                                  • Re: 14-15 tydz – pytanko

                                    Policzyłam, że na Wigilię byłam w 16 tygodniu i założyłam spodnie, w które bez problemu się zapięłam chociaz kupiłam je w maju. Wydawało mi sie, że brzuch już mam sporawy i nawet byłam zła, że te spodnie jeszcze na mnie dobre. Masz rację to różnie może być u każdej z nas, wtedy jeszcze nic na plusie nie miałam, ale faktycznie to były dopiero pierwsze dni, kiedy mogłam zacząć w miarę bez problemu jeść.
                                    Pozdrawiam
                                    Ewa i CÓRCIA 14.06.04

                                    • Re: 14-15 tydz – pytanko

                                      Cześć Mamusiu

                                      Dochodze właśnie do 14 tygodnia i nosze jeszcze moje jeansy biodruweczki !!!
                                      Nic się nie przejmuj będziesz piękną Panną Młodą !!! Tylko po weselnym obiadku będziesz musiała wciągnąć brzuszek ale to normalny objaw u wszystkich !!!

                                      uściski
                                      Magda

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 14-15 tydz – pytanko

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general