14-mc i ma tylko jednego zęba?!?! czy to normalne?

czy to normalne ze 14-sto miesięczne dziecko ma tylko jednego zęba no dole? Słyszałam że po pierwszym zaraz wychodzi obok drugi a tu nic !!Pierwszego dostała na początku grudnia 09, trochę mnie to już martwi bo słyszałam przeróżne “ploty” na ten temat np. ze dziecko możne mieć tarczyce!!!
Jak to było z waszymi dzieciaczkami??

16 odpowiedzi na pytanie: 14-mc i ma tylko jednego zęba?!?! czy to normalne?

  1. Miriam na swoje pierwsze urodziny miała tylko jedna dolną jedynkę:)
    Zęby wyjdą w swoim czasie a jeśli bardzo się martwisz i nie daje Ci to spokoju to idź do skonsultuj z lekarzem.

    Moja teściowa kazała mi dawać malej twarde kotlety, żeby się dziąsełka ścierały i zęby szybciej wyszły

    • Słyszałam podobną wersje do tych kotletów:) Niby, że dziąsełka nie chcą puścić. Mnie się wydaje, że wszystko w swoim czasie ale pewnie zapytałabym fachowca, po co się martwić na zapas.

      • Zamieszczone przez mamuska24
        czy to normalne ze 14-sto miesięczne dziecko ma tylko jednego zęba no dole? Słyszałam że po pierwszym zaraz wychodzi obok drugi a tu nic !!Pierwszego dostała na początku grudnia 09, trochę mnie to już martwi bo słyszałam przeróżne “ploty” na ten temat np. ze dziecko możne mieć tarczyce!!!
        Jak to było z waszymi dzieciaczkami??

        Normalne 🙂
        wiem że można się denerwować, bo sama czekałam na dwójki u dziecka bardzo długo (wszystkie inne wyszły) – dwójki wyszły jak miał 2lata i 2 miesiące

        niedawno pytałam dentystę o dziedziczenie skłonności do braku zębów (ja nie mam zawiązków dwóch stałych piątek) powiedziała że jak najbardziej dziedziczne

        zapytałam czy może być tak, że dziecku mleczaki np wogóle nie wyjdą, a ona że o takim przypadku nie słyszała i że mleczaki zawsze wychodzą 😀

        tylko czasem trzeba poczekać

        ze starszym tez dłuuugo czekałam
        pediatra widząc moje obawy zapytała,,a widzaiała pani kiedyś dziecko bez zębów?”
        No nie
        No ja też nie 😀

        p.s. a tarczynę ma na pewno

        każdy ma 😉

        • Moja Natalia też późno ząbkowała i w wielkich bólach się to odbyło, tony bobodentu schodziły, każdy ząb wyrzynał się bardzo długo, na roczek miała chyba tylko dwie jedynki, teraz ma 18 miesięcy i są wszystkie jedynki, dwójki, trójki, czwórki też. Natomiast doczytując na ten temat kiedyś znalazłam kilka opinii, że do stomatologa trzeba się wybrać kiedy dziecko do 18 miesiąca nie ma żadnego zęba. Może ktoś z Waszych przodków późno ząbkował?

          • Zamieszczone przez dąbro7
            Moja Natalia też późno ząbkowała i w wielkich bólach się to odbyło, tony bobodentu schodziły, każdy ząb wyrzynał się bardzo długo, na roczek miała chyba tylko dwie jedynki, teraz ma 18 miesięcy i są wszystkie jedynki, dwójki, trójki, czwórki też. Natomiast doczytując na ten temat kiedyś znalazłam kilka opinii, że do stomatologa trzeba się wybrać kiedy dziecko do 18 miesiąca nie ma żadnego zęba. Może ktoś z Waszych przodków późno ząbkował?

            moja ma 18 miesięcy
            ma jedynki (4 szt)
            dwójki (2 szt)
            czwórki (2 szt)

            reszty brak jak na razie

            • Mam znajoma co ma 13 miesięcznego synka i niema ząbków jeszcze..
              Wyjda na pewno nie ma si:Buziaki:e co martwić 😉

              • bardzo normalne
                i nie musisz sie wogóle niepokoic

                i nie zdziw sie jak zaczna wychodzić niestandardowo.

                • Nie martw sie na zapas… Akurat mojej córci pierwszy zabek wyszdł w 6 miesiacu i zaczeły sypac sie jeden po drugim…teraz ma 14 miesiecy ma po 2 jedynki góra dół,2 dwójki góra dół i wychodzace 2 trójki jednoczesnie na dole,natomiast córeczka kolezanki do 18 miesiaca nie miała ani jednego zeba…kazali czekać jej do 20 miesiąca i jesli nie wyjdą wtedy to niestety nacinanie dziasełek, bo bo zrobieniu przeswietlenia zabki były tylko nie wychodziły.W 19 miesiacu jak zaczeły wychodzic to szturmem jak grzyby po deszczu:)) Teraz jest juz przedszkolaczkiem i ma piekne równiutkie mleczne zabki i dzieki temu, ze tak późno wyszły dłuzej bedą jej słuzyć…przedszkolaki chodza z jej grupy juz jak szczerbolki, a ona nie:) im później wypadną i pojawiać sie będą zeby stały tym lepiej… Na pewno wyjdą to sprawa indywidualna jak siadanie, chodzienie…wszystko ma swój czas. Mój starszy syn ma 10 lat, a jeszcze gubi mleczaki od czwórek w głąb.

                  • mój syn miała pierwszego zeba jak miała 16 mies

                    wyjda napewno 😉

                    • Jeśłi się boisz, przejdź się do stomatologa na ocenę, czy dziecko ma zawiązki zębów mlecznych.
                      Wbrew pozorom zdarza się, ze dzieci nie mają zawiązków… rzadko, ale się zdarza, czasem wszystkich, czasem pojedynczych zębów.
                      TYlko tak się przekonasz, że nie masz powodów do zmartwień, a kwestia zębów jest kwestią czasu.

                      • moja baratanica ma 15 m-cy i dopiero tydzień temu wyszedł jej 3ci ząbek…tzn pokazał sie

                        • Zamieszczone przez mamuska24
                          czy to normalne ze 14-sto miesięczne dziecko ma tylko jednego zęba no dole? Słyszałam że po pierwszym zaraz wychodzi obok drugi a tu nic !!Pierwszego dostała na początku grudnia 09, trochę mnie to już martwi bo słyszałam przeróżne “ploty” na ten temat np. ze dziecko możne mieć tarczyce!!!
                          Jak to było z waszymi dzieciaczkami??

                          tak jak jzu któras z dziewczyn napisała nie masz co się narazie martwic. napewno wyjda, ale dla świetego spokoju pojdz do dentysty…
                          mojej NAtalce pierwszy ząbek wyszedł jak miała 3 miesiace, cieszyłam sie… A teraz ma 2 latka i jzu ząbki lapisowane, zapewne niedługo bedą czerniec i sie kruszyc…
                          tak wiec chyba lepiej jak pozniej wyjda bo i dłuzej posłuza

                          • nie martw się wyjdą na pewno
                            mój synek do roku nie miał nic, a potem szły w takim tempie, ze ho ho;)

                            • Nie martw się jak przyjdzie czas to wyjdą. Olek też miał późno zęby ale i tak rekord pobiła moja siostra miała jakość 14-15 miesięcy jak jej wyszedł pierwszy ząbek 🙂

                              • Ząbkowanie

                                Zamieszczone przez mamuska24
                                czy to normalne ze 14-sto miesięczne dziecko ma tylko jednego zęba no dole? Słyszałam że po pierwszym zaraz wychodzi obok drugi a tu nic !!Pierwszego dostała na początku grudnia 09, trochę mnie to już martwi bo słyszałam przeróżne “ploty” na ten temat np. ze dziecko możne mieć tarczyce!!!
                                Jak to było z waszymi dzieciaczkami??

                                Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyrósł pod koniec grudnia 09. Potem długo czekałam na drugi. Pojawił się na początku lutego br. A teraz wyrastają górne. Nie ma czym się martwić. Ząbki się pojawią. Pamiętaj że każde dziecko rozwija się własnym tempem więc nie ma powodu do obaw. Cierpliwości.

                                • Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 13-14 m-cy. Teraz ma 25 m-cy i ma: 4x jedynki, dwójki tylko na dole i 4x czwórki, czyli ma zaledwie 10 zębów. Dopiero mu wychodzi dwójka na górze. Każdy ząbek jak wychodzi to mija ok 2-3 m-ce żeby się w całości pokazał. Proces bardzo długi ale na szczęście łagodnie przechodzi. Do tego syn wygląda jakby miał 3,5 roku bo jest bardzo duży wiec wszyscy się dziwią jak może mieć tak mało zębów.

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 14-mc i ma tylko jednego zęba?!?! czy to normalne?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general