14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

Kochane, mam problem ze swoim 14-miesięcznym synkiem. Jako że ja pracuję, opiekuje się nim moja mama. Od jakiegoś miesiąca mały zachowuje się w stosunku do niej bardzo nieładnie, po prostu ją BIJE!!! Na sam widok babci dostaje furii, szczypie ją, drapie, bije… Stan ten się pogłębia. Dodam, że generalnie jest bardzo grzecznym dzieckiem i w stosunku do innych zachowuje się bardzo ładnie. Nie muszę Wam mówić, jak przykro jest mojej mamie, która wkłada w opiekę nad wnukiem całe swoje serce. Błagam, powiedzcie, że też tak macie…. Czy w taki sposób dziecko może okazywać tęsknotę za mamą, która zostawia go na cały dzień? Już sama nie wiem, co o tym myśleć… Ratujcie….

Ola

4 odpowiedzi na pytanie: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

  1. Re: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

    Cześć!!!
    Rzeczywiscie jest to problem ale powiem Ci tak Takie małe dizecko potrzebuje miec kontakt bliski z matką Przy niej czuje się bezpiecznie Od małego pewnie był do tego przyzwyczajony a teraz jest pozbawiony wg. niego bezpieczeństwa. Przy Tobie czuł się bezpiecznie i wiedział mały na swój sposób że nic mu sięnie stanie. Teraz jak jest ktoś trzeci do opieki to mały po prostu się buntuje i Twoją mamę utożsamia z twoim wyjsciem na ileś godzin. Postaraj się choć na pewno będzie to z poczatku trudne być razem we trójkę jesli to mozliwe by mały poczuł się bezpiecznie i nie widywał babci tylko wtedy gdy ty wychodzisz.ja kiedyś też miałam problem taki z moim siostrzeńcem jaK mama tylko wychodziła ten w ryk i nic nie pomagało. To jest taki wiek i nic się niwe poradzi, Mały czuje się jeszcze nie pewnie i musi być perzy nim ktoś do kogo ma zaufasnie.. mały Alek i Anna. Napisz mi jak sobie radzisz,

    • Re: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

      Jeszcze jedno staraj się często z nim przebywać poza domem chodz do znajomych jak masz chwilke czasu Jak mały sie przekona ze zawsze wraca bezpiecznie do domu myślę że skończą sie twoje i małego problemy bo właściwie to nie Twój problem tylko malego. Pozdrawiam.

      • Re: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

        Nie wiem czy w przypadku Twojego synka bylo tak samo jak u nas ale Dawid tez nie robil krzywdy nikomu oprocz babci.

        Przypadkowo odkrylam powod ogladajac kiedys nagranie wideo. Dawid walił babcie w glowe klockiem a ona co prawda mowila ze tak nie wolno ale smiala sie i zartowala. Po prostu nauczyla Dawida ze to super zabawa a on tylko pozniej “rozwijal temat”.

        Pomogl miesiac zdecydowanego tlumaczenia przez babcie ze tak NAPRAWDE niewolno i jezeli nie przestawal to przerywanie zabawy i odkladanie na ziemie nawet jezeli bardzo plakal

        smoki, Dawidek i ktoś lutowy

        • Re: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

          Właśnie przechodzimy z Adasiem przez coś podobnego.Adaś zostaje z moimi rodzicami w domu gdy my idziemy do pracy.jest z nimi stosunkowo grzeczny-raz jest lepiej raz gorzej-ale ogólnie idzie wytrzymac.Ale gdy tylko ja przychodze do domu wstepuje w niego istny diabeł.Do babci i dziadkA mówi ” sio “-czyli idzcie sobie.kopie ich po nogach i bije.moja mama sobie na to nie pozwala i ostro reaguje.Ale mój tata smieje sie z tego i to jest najgorsze. Tłumacze mu,że tak nie mozna z nim postepowac.Wczoraj odstawiał takie wrzaski-bo nie pozwoliłam mu wyciągnąć czegoś z szafki.Odstawiłam go do drugiego pokoju,żeby sie wyszalał i uspokoił,ale to nic nie dało.On ma dopiero 2,5 roku i już nas zaczyna terroryzować. Tłumacze mu,że jest niegrzeczny, ze tak nie można-ale nie wiem czy coś do niego dociera.Gdy wszytsko jest po jego mysli-jest kochany i uroczy.Ale gdy nie pozwalamy mu na coś naszym zdaniem nieodpowiedniego dla niego to zaczyna szaleć.
          Co mamy robic?????

          Dorota i Adaś / 15.04.2002 /

          Znasz odpowiedź na pytanie: 14-miesięczniak bije swoją babcię!!!

          Dodaj komentarz

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →

          Wielotorbielowatość nerek

          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

          Czytaj dalej →

          Ruchome kolano

          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general