15.10.2006 DZIEN DZIECKA UTRACONEGO

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
  • Autor
    Wpisy

narcowa

Z calego serca życzę Tym,ktore stracily Swoje skarby,nie wazne na jakim etapie Ich życia…dużo siły w pokonywaniu żalu,poczucia bezsilności.Nie jesteście Same.Dzielcie sie Swoim bólem,trudem,tęskontą,drobnymi radościami ze Swoimi bliskimi.Opowiadajcie o Waszych dzieciach..przecież Nasze maleństwa istnieją!!!!!
    dla Tych ,które odważa sie obejżeć zamieszczam link storny ze zdjęciami pożegnalnymi rodzin i dzieci.Moge napisać tylko jedno,żaluje że ja nie pozegnałam straconej w lutym Mojej Malutkiej Córeczki.

Edward Estlin Cummings

“Te dzieci, które śpiewają w kamieniu”

Te dzieci które śpiewają w kamieniu to

milczenie kamienia te

małe dzieci owinięte kwiatami

w kamieniu rozchylony

zawsze te milczące ma

leńke dzieci są płatkami ich

piosenka jest kwiatem na

wieczność ich kwiaty

z kamienia są

milczącym śpiewaniem

piosenki bardziej cichej

od ciszy wiecznie te same

dzieci na zawsze

śpiewające w wieńcu śpiewających

kwiatów dzieci z

kamienia z oczami

w kwiatach

wiedzą czy któreś

najmniejsze

drzewo dosłyszy

za zawsze na wieczność te dzieci śpiewające na zawsze

piosenkę złożoną

z milczącego jak kamień milczenia

przełożył Artur Międzyrzecki

Edited by millounia on 2006/10/14 09:14.

nadiam

Re: 15.10.2006 DZIEN DZIECKA UTRACONEGO

to straszne.zaluje ze tam zajrzalam. zszokowaly mnie te zdjecia.te rodziny usmiechniete trzymajace w ramionach martwe dzieci.po co robic takie zdjecia “rodzinne”,takie beztroskie? okropne,mnie to wstrzasnelo

Adrian i Julia

aneci

Dobrze, że rodzice tacy jak Ty mają taki dzień…
    Domyślam się że to dzień zadumy i wyciszenia.

Byłam na tej stronie wczoraj, linka podała jedna z marcowych koleżanek. Zdięcia delikatne, subtelne ale nie dla osób o słabych nerwach.
    Bardzo się wzruszyłam, szarpneły mną silne emocje. Szanuję fakt, że ktoś pragnie pokazać swiatu swoją tragedię. Wcale nie musi to być pokazane w jakiś drastyczny “typowy” sposób.
    Autor stworzył coś innego, niesamowitego…

Millounia życzę Ci dużo siły.
    Pozdrawiam serdecznie.

Kinga lat 11 i Igor – 1,5 roku

narcowa

dla mnie te zdjecia sa piekne..rodzice mogli trzymac swoje dzieciatka ,calowac i przytulac…ja zaluje ze to nie bylo nam dane.nawet nie widzialam mojej coreczki..slyszalam tylko ile wazy ,ile ma centymetrow..moze gdybym sie pozegnala..gdybym miala jakis namacalny dowod oprocz testu ciazowego,zdjec usg,nawet gdyby to byly takie “fotografie”,przeszlabym zalobe pozegnalabym moje dzieciatko…moze latwiej byloby mi sie pogodzic z z jej smiercia,gdybym ja pochowala,wiedzialabym ze moje dziecko jest szczesliwe.
    Magda,Natalka,Aniolek

kantalupa

Millouniu, to piekne zdjecia, chociaz przyznam Ci sie szczerze, bardzo bolesne. Nie przejrzalam ich, zerknelam tylko na miniaturki na pierwszej stronie. Taka piekna, beznadziejna milosc w cierpieniu. I tyle pogodzenia w rodzicach.
    Brakuje mi slow. Nie wiem, co moglabym Tobie napisac. NIe potrafie wypobrazic sobie zaloby po utraconym dziecku, obym nigdy nie musiala. Ale wierze, ze Twoja piekna milosc do Twojego zmarlego dziecka na pewno je uszczesliwia.
    Badz dzielna.

gosiag

Dziękuję Ci za tego posta i linka…. Nie wiedziałam, że jest taki dzień – także mój… Zdjecia sa wzruszajace i jak dla mnie absolutnie zrozumiałe…
    Polecam też artykuł w dzisiejszych Wysokich Obcasach “Ronić po ludzku”

jaewa

Dziękuję, że o tym napisałaś.

Tutaj mój post o mszach z okazji 15.10:
    http://www.dzieckoinfo.com/forum/showflat.php?Cat=&Board=12&Number=1294241&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1

Amelka Aniołek 2.04.2004
    i Błażejek 26.04.2005

ahimsa

Wysokie Obcasy

Dziś ukazał się poruszający artykuł o kobietach, które straciły dzieci.
    W Wysokich Obcasach

14.10.2004 Mati

gosik

Załuję, że nie mam choc jednego zdjęcia mojej córeczki…niekoniecznie chciałabym się nim dzielic z innymi, chciałabym miec je tylko dla siebie.
    Obrazy w pamięci są coraz bardziej rozmazane

Obejrzałam kilka w linku który podałaś…zbyt boli
    Nadal zbyt boli……

Chyba zawsze będzie

Gosia

Filipek (’04) i Igorek (’06)

ciku

Nie odważę się tam wejść…

Ciku z Kacperkiem 12.02.04 i maleńką nadzieją maj/czerwiec 2007

jutajazz

W Polsce jeszcze nie jesteśmy przygotowani na to, aby matki mogły pożegnać swoje dzieci, popełnia się błąd zabierania dzieci i nie mogą się one wtedy utulić i ucałować dziecko. Czasem przejście takiego traumatycznego przeżycia pozwala na bolesne, ale piękne rozstanie. Zdjęcia są piękne i podziwiam,że rodzice mają siłe pożegnać się z dzieckiem w taki sposób.
    Chylę czoła, bo jesteś silną kobietą – ULA

aga30

Ja nie dam rady wejść na tą stronkę, ciężko mi nawet odgądać zdjęcia Dawidka który odszedł od nas prawie 3 lata temu był z nami 3 dni. To nadal bardzo boli. Cieszę się natomiast ,że taki dzień jest obchodzony. Dowiedziałam się o nim w zeszłym roku tu na forum tak pewnie nawet nie wiedziałabym że taki dzień istnieje

30-01-2006

kateczka

smutne:)nie wiem czy ja bym dala rade trzymac n rekach swoje martwe dziecko i usmiechac sie(choc wiem ze to usmiech z wielkiej milosci i pozegnanie:)ale mi by chyba serce peklo..

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close