15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

Moj synek ma 15.5 miesiący i nie chce gryźć.Jedyne co ugryzie to flips-dla mnie to i tak wielki sukces choć flips ląduje zaraz na podłodze i synek absolutnie nie zajada się nimi. Nie chce nic sam spróbować,nie ugryzie ani pieczywa ani malinki ani nawet ogórka.Wszystko nosi w rączce i cieszy się,że mama dała,ale do buzi absolutnie nie weźmie.Z obiadami nie ma problemu,je większe kawałki choć oczywiście zdarzają się odruchy wymiotne jak trafi się coś większego. Może macie dla mnie jakieś cenne rady?Jak przekonać Go do gryzienia?Czy porostu czekać aż zacznie poprostu sam z siebie gryźć-przecież każde dziecko rozwija się w swoim tempie.Antoś wstał na nóżki jak miał 8mies. to może zacznie póżniej grźć? Gabrycha i Antoś

15 odpowiedzi na pytanie: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

  1. Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

    Chyba już powinien gryźć, bo potem będzie miał problemy ze zgryzem… a może jak zobaczy, ze inne dziecko gryzie to też zechce – Dorota tak ma; za nic nie chce pić, ale jak widzi, że inne dziecko pije, to też woła picie

    Dora 08.08.04
    tinyurl.com/czufo

    • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

      W odpowiedzi na:


      Antoś wstał na nóżki jak miał 8mies. to może zacznie póżniej grźć


      a kiedy dostał pierwszy pokarm do rączki, zeby gryźć?

      • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

        Z obiadami świetnie sobie radzi,nie przeszkadzają Mu kawałki ziemniaków czy marchewki.Dzisiaj idziemy do dentysty zobaczyć czy z ząbkami wszystko ok to zapytam o ewentualne kłopoty ze zgryzem.

        • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

          ok 9 miesiąca dostał flipsa i chlebek,niestety z racji alergii pokarmowej nie mógł dostać biszkopta czy herbatniczka

          • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

            Nam się ostatnio dentystka pytała czy Dorota normalnie gryzie.

            Dora 08.08.04
            tinyurl.com/czufo

            • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

              Staram się jak mogę zachęcać Antosia do gryzienia,ale przecież Go nie zmuszę.

              • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

                ale gmógł dostać banana, marchewke gotowaną, plasterek sera itd.
                IMO troche puźno dostał pierwsze jedzenie do rączki.
                Na “kiedy dziecko” jest własnie podobny wątek – może skorzystaj z tamtejszych rad?

                • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

                  Dzięki!!!

                  Na banana ma uczulenie:( sera też nie może-mleko ale marchewkę spróbuję.

                  • nie na temat, sorki

                    Kasiasta!!przepraszam, ze nie na temat, ale chcialam powiedziec, ze superanckie zdjecie!!! Normalnie corcia- cala mama!! Lustrzane odbicie!!

                    • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

                      Nie ma co sie przejmowac, mysle!! Najwazniejsze, ze z obiadkami nie ma problemu. Ja pamietam, ze Olivia tez nie chciala grysc, i bardzo dlugo miksowalam jej zupki, bo zachlystywala sie nawet kawaleczkiem marcheweczki, czyli nawet duszenie nie wchodzilo w rachube, tylko totalne przemiksowanie! Napewnio to przyjdzie samo z siebie, daj mu jeszcze troszke czasu. Agata i Olivia 27.07.04

                      • Re: nie na temat, sorki

                        już to dzisiaj drugi raz czytam i nie wierzę Na prawdę jesteśmy takie podobne???

                        Dora 08.08.04
                        tinyurl.com/czufo

                        • Re: nie na temat, sorki

                          Naprawde!! Przynajmniej na tym zdjeciu!! Wyraz twarzy, oczy, suuper, cala mama!! Pozdrawiam

                          • Re: nie na temat, sorki

                            To dla mnie jest niesamowite, musiała bym chyba stanąć obok by to zobaczyć;-)

                            Dora 08.08.04
                            tinyurl.com/czufo

                            • Re: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

                              Chyba zostaje Ci konsekwentnie podtykać różne smakołyki do gryzienia – takie jak dla niemowlaczków ;D.
                              Aśce w początkowym etapie dobrze szły: jabłka pokrojone na frytki (łatwe do gryzienia, nie krztusiły), pomidory, arbuzy, ogórki kiszone- też pokrojone na frytki… Teraz jest lato, możesz popróbować z różnymi owocami, może coś posmakuje :-).

                              Pozdrawiam,

                              • Re: nie na temat, sorki

                                Bo my tego nie widzimy! Mi tez kazdy mowil, ze cora do mnie podobna, a ja dopiero uwierzylam, jak moj maz wzial moje zdjecie, jak bylam mniej wiecej w jej wieku, i jej aktualne zdjecie, zrobil “fotomontaz”, i po prostu oniemialam!!! Moja Olivcia, to mala Agatka!! Normalnie mialam lzy w oczach!! POzdrawiamy Agata i Olivia 27.07.04

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 15,5 miesiący i nie chce gryźć!!!

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general