15 miesięcy -próchnica!!

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy

anula79

Od dwóch dni jestem zdołowana gdyż u mojej Karolinki zauważyłam dwie plamki na górnych ząbkach!! Byłam u dentysty ale za dużo nam nie pomógł gdyż mała nie ma zamiaru otworzyć buzi:-( Kazał nam obserwowac i przemywac rumiankiem a jak bedzie wieksza to zalecił lapisowanie. Czy naprawde nic jeszcze nie da sie zrobic? Poradzcie bo ja jestem załamana 🙁 aha mala usypia przeważnie przy mleku w butli i jak narazie to ciezko to zmienic…

anula i Karola 20.01.2005

kodo

Re: 15 miesięcy -próchnica!!

Radziłabym oswajanie z otwieraniem buzi u dziecka, tak żeby dentysta mógł lakierować czy lapisować zęby.
    U Kuby niestety było podobnie. Plamki pojawiły się gdzieś ok. 1,5 roku i brak współpracy z dentystą. Pozostało dokładne mycie zębów, ale próchnica robiła swoje.
    Teraz Kuba ma od jakiegoś czasy laipsowane i lakierowane zęby przez bardzo miłą, sympatycznę panią doktor. Na początku był szok, płacz , ucieczka z fotela, teraz jest lepiej.

Kubuś był karmiony przeze mnie w nocy piersią, przyjmował żelazo i to wpłynęło na rozwój próchnicy. Niestety :(((
    Życzę braku postępu w rozwoju paskudztwa.

pozdrawiamy

Dorota i Kuba (31.03.04)

olinja

Kiedy Jonatan skończył rok poszlismy do dentysty ale nie dlatego, ze skonczyłrok tylko dlatego, że zauważyłam taka malutka plamke na jedyneczce.
    Pan dr obejrzał i przy wspólnej pracy ładnie ząbek oczyscił.
    To nie była próchnica ale tworzaca sie płytka nazębna czyli w dalszym toku kamien nazębny. Oczywiscie to trwałoby troche.
    Pan dr kazał odstawić karmienie nocne. Jedzenie na noc przed myciem zębów. I nauka spania bez cyca/butii. Dodam ,ze Pan dr ma synka troche straszego od Jonka. On dokładnie tak robi.
    Od jakiegoś czasu odzwyczajam Jonka od nocnego jedzenia. Mam pod reka wodę ale najlepiej mieć meza z tą wodą :o)
    W tej chwili Jonatan przesypia praktycznie całe noce.

Ja i…

kornelka

przy okazji jak poruszacie ten temat- u mojej Kornelki tez zaczynają pojawiać sie białe plamki, a nie karmię jej w nocy od ok pół roku, myję jej zawsze wieczorem ząbki i nie daje jej nic w nocy do picia.

znacie dobrych dentystów dziecięcych najlepiej w Warszawie.

pozdrawiam

mamaala

W odpowiedzi na:

Na początku był szok, płacz , ucieczka z fotela, teraz jest lepiej.

lepiej? na ostatniej wizycie pani dentystka się zastanawiała czy to na pewno ten sam Kubuś, jest wspaniale 😉

Aga i Ala (10.02.2003)

mamaala

u nas też pjawiły sie białe plamki, ale Ala była starsz, bo miała ponad dwa lata no i niestety ma niedorzwój szkliwa, poszłyśmy do dentystki, moja córeczka buzie otwiera ładnie, a dentystka jest moja koleżanka ,więc Ala ja zna, ale i tak na pierwszej wizycie był lekki stres, w każdym razie ząbki zostały nie polapisowane tylko polakierowane i zmiany się cofnęły

Aga i Ala (10.02.2003)

mamaala

my chodzimy do zwykłej dentystki, która leczy zarówno dzieci jak i dorosłych, ale poszperaj w wyszukiwarce, ten temat już kilkukrotnie sie przewijał i pamiętam, że dziewczyny polecały jakąś klinikę dentystyczna dla dzieci na Ursynowie

Aga i Ala (10.02.2003)

kodo

Na szczęście :)))
    Rzeczywiście oswoił się i minął lęk, a pani doktor jest tak miła.

Byłam w gabinecie na osiedlu i powiedziano mi, że mogę przyjść z 2-latkiem, o ile nie ucieka z fotela !!! Widać, jak ważne jest podejście lekarza, bo przecież nie tylko rodzic ma oswioć dziecko z dentystą.

Żałuję tylko, że minęło sporo czasu od pierwszej niefortunnej wizyty, kiedy Kuba w ogóle nie otworzył buzi, zanim trafiliśmy do p. Anety.

pozdrawiamy

Dorota i Kuba (31.03.04)

beasia

U Ani na jedynkach też zauwazyłam biale plamki. Bylyśmy u dentysty i okazało sie, że wszystko jest w porządku- Ania ma po prostu takie szkliwo. Niezawsze wiec musi to oznaczać coś złego. Najlepiej sprawdzic u stomatologa.

Basia, Anulka 23 m-ce i 7.11.2006

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close