15 miesięcy -próchnica!!

Od dwóch dni jestem zdołowana gdyż u mojej Karolinki zauważyłam dwie plamki na górnych ząbkach!! Byłam u dentysty ale za dużo nam nie pomógł gdyż mała nie ma zamiaru otworzyć buzi:-( Kazał nam obserwowac i przemywac rumiankiem a jak bedzie wieksza to zalecił lapisowanie. Czy naprawde nic jeszcze nie da sie zrobic? Poradzcie bo ja jestem załamana 🙁 aha mala usypia przeważnie przy mleku w butli i jak narazie to ciezko to zmienic…

anula i Karola 20.01.2005

8 odpowiedzi na pytanie: 15 miesięcy -próchnica!!

  1. Re: 15 miesięcy -próchnica!!

    Radziłabym oswajanie z otwieraniem buzi u dziecka, tak żeby dentysta mógł lakierować czy lapisować zęby.
    U Kuby niestety było podobnie. Plamki pojawiły się gdzieś ok. 1,5 roku i brak współpracy z dentystą. Pozostało dokładne mycie zębów, ale próchnica robiła swoje.
    Teraz Kuba ma od jakiegoś czasy laipsowane i lakierowane zęby przez bardzo miłą, sympatycznę panią doktor. Na początku był szok, płacz, ucieczka z fotela, teraz jest lepiej.

    Kubuś był karmiony przeze mnie w nocy piersią, przyjmował żelazo i to wpłynęło na rozwój próchnicy. Niestety :((
    Życzę braku postępu w rozwoju paskudztwa.

    pozdrawiamy

    Dorota i Kuba (31.03.04)

    • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

      Kiedy Jonatan skończył rok poszlismy do dentysty ale nie dlatego, ze skonczyłrok tylko dlatego, że zauważyłam taka malutka plamke na jedyneczce.
      Pan dr obejrzał i przy wspólnej pracy ładnie ząbek oczyscił.
      To nie była próchnica ale tworzaca sie płytka nazębna czyli w dalszym toku kamien nazębny. Oczywiscie to trwałoby troche.
      Pan dr kazał odstawić karmienie nocne. Jedzenie na noc przed myciem zębów. I nauka spania bez cyca/butii. Dodam, ze Pan dr ma synka troche straszego od Jonka. On dokładnie tak robi.
      Od jakiegoś czasu odzwyczajam Jonka od nocnego jedzenia. Mam pod reka wodę ale najlepiej mieć meza z tą wodą :o)
      W tej chwili Jonatan przesypia praktycznie całe noce.

      Ja i…

      • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

        przy okazji jak poruszacie ten temat- u mojej Kornelki tez zaczynają pojawiać sie białe plamki, a nie karmię jej w nocy od ok pół roku, myję jej zawsze wieczorem ząbki i nie daje jej nic w nocy do picia.

        znacie dobrych dentystów dziecięcych najlepiej w Warszawie.

        pozdrawiam

        • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

          W odpowiedzi na:


          Na początku był szok, płacz, ucieczka z fotela, teraz jest lepiej.


          lepiej? na ostatniej wizycie pani dentystka się zastanawiała czy to na pewno ten sam Kubuś, jest wspaniale 😉

          • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

            u nas też pjawiły sie białe plamki, ale Ala była starsz, bo miała ponad dwa lata no i niestety ma niedorzwój szkliwa, poszłyśmy do dentystki, moja córeczka buzie otwiera ładnie, a dentystka jest moja koleżanka,więc Ala ja zna, ale i tak na pierwszej wizycie był lekki stres, w każdym razie ząbki zostały nie polapisowane tylko polakierowane i zmiany się cofnęły

            • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

              my chodzimy do zwykłej dentystki, która leczy zarówno dzieci jak i dorosłych, ale poszperaj w wyszukiwarce, ten temat już kilkukrotnie sie przewijał i pamiętam, że dziewczyny polecały jakąś klinikę dentystyczna dla dzieci na Ursynowie

              • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

                Na szczęście 🙂
                Rzeczywiście oswoił się i minął lęk, a pani doktor jest tak miła.

                Byłam w gabinecie na osiedlu i powiedziano mi, że mogę przyjść z 2-latkiem, o ile nie ucieka z fotela !!! Widać, jak ważne jest podejście lekarza, bo przecież nie tylko rodzic ma oswioć dziecko z dentystą.

                Żałuję tylko, że minęło sporo czasu od pierwszej niefortunnej wizyty, kiedy Kuba w ogóle nie otworzył buzi, zanim trafiliśmy do p. Anety.

                pozdrawiamy

                Dorota i Kuba (31.03.04)

                • Re: 15 miesięcy -próchnica!!

                  U Ani na jedynkach też zauwazyłam biale plamki. Bylyśmy u dentysty i okazało sie, że wszystko jest w porządku- Ania ma po prostu takie szkliwo. Niezawsze wiec musi to oznaczać coś złego. Najlepiej sprawdzic u stomatologa.


                  Basia, Anulka 23 m-ce i 7.11.2006

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 15 miesięcy -próchnica!!

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general