15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

Dziewczyny ile macie na plusie w piętanstym tygodniu? Ja jak narazie +2kg, a jem aż mi się uszy tręsą. Mogę jeść na okrągło. Boże, co to będzie ;))))))????
Dajcie znać!

Agnieszka termin 28 czerwca

16 odpowiedzi na pytanie: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

  1. Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

    ja co prawda jestem o miesiąc młodsza ale te 2 kg juz mam na plusie… w obwodzie pasa z brzuchem tez o 18cm więcej…. wczioraj mnie ginka oglądała i mówi że jest ze mna jak najbardziej oki:) więc chyba nie ma sie czym stresować jak na razie co?
    pozdrawiam efik z maluchem 21.07 03

    • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

      18 cm? Jejku! Przepraszam ale wydaje mi się to baaaardzo dużo! Ja mówiąc szczerze – ledwo bo ledwo ale jeszcze mieszczę się w rzeczy sprzed w ciązy – dalej noszę te same spodnie : na fakt trochę cisną i guzik jakby przeszkadza… może to ze mną coś nie tak?

      Agnieszka termin 28 czerwca

      • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

        w talii przed ciążą byłam szczuplutka 68cm:) jestem wysoka i zawsze byłam bardzo “ubita” a brzuszek w takim tempie wysadziło mi 2 tyg temu i to prawie w ciągu tygodnia. teraz stoi sobie w miejscu ale moja talia to 86cm:) nie da sie już nie zauważyć brzuszka nosze spódniczkę na szelkach bo mnie wszystko z przed ciąży ze zrozumiałych powodów gniecie. Pytałam o to tempo wzrostu wczoraj ginkę i ona z uśmiechem powiedział mi ze po mnie mogła sie tego spodziewać (zawsze mi mówiła przy badaniu że mam sie tak nie spinać a ja byłam bardzo luźno) bo widocznie miałam bardzo upchane wnętrzności które teraz zmieniają pozycję i do tego sie maluch rozpycha:)
        nie martwię sie i nawet dumna jestem z tego brzuszka:) efik z maluchem 21.07.03

        • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

          a ja mam już 4 kg do przodu i sie tym martwie co będzie później?????? 🙂 Iza + Ktoś 13.06.2003

          • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

            ja teraz jestem w 17-tym, a u lekarza byłam z zeszłym (czyli 16-tym) i przytyłam 2,8 kg
            pozdrawiam

            • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

              wielkoś brzuszka rzadko ma przełożenie na wagę… wszystko zależy od budowy ciała… od napięcia mięśni… ja w ciąży nawet kiedy schudłam przybierałam cm w talii…więc nie ma się czym martwić..to wszystko bardzo indywidualne…

              Pozdrawiam i życzę smacznego..bo mdłości pewnie macie już za sobą 😉

              Weronka (termin 6.06.03)

              • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                wyczytałam w jakiejs madrej ksiązce, ze prawidłowy przyrost wagi w ciazy to ok. 0,5 kg na tydzien.
                wiadomo, ze jak jednego tygodnia przytyje sie 1 kg, a nastepnego wogole to tez nic sie nie dzieje. niepokojace moga byc jedynie nagle skoki masy ciala nieadekwatne do tego co i jak sie jadlo. Norma jest przrost masy w ciazy 12-17 kg.
                wiec chyba nie ma sie czym w waszym przypadku przejmowac.w moim chyba tez
                pozdrowienia.

                ala i??? 28.07.2003

                • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                  No to ja jestem chyba rekordzistką.Jestem teraz w 14 tyg i ważę 58 kg, a przed ciążą ważyłam 52 !Jednak wtedy miałam niedowagę-więc może to dlatego. Musiałam sobie kupić spodnie “M” i jestem ciekawa jak długo je ponoszę
                  rita25(14.07.2003)

                  • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                    Ojejku, ja jestem +4 kg i muszę powiedzieć,że sprawa wagi najbardziej mnie w ciąży martwi. Oczywiście po zdrowym maluchu.;;:) Teraz waże 60 kg, ale jetsem wysoka i mam nadzieję że nie bedę musiała w domu drzwi poszerzać… później… 🙂 Brzuszek już mozna zauważyć i wprawdzie mieszczę się jeszcze prawie we wszystkie spodnie, ale częsci nie noszę, bo cisną w brzuch.

                    piszcie o tej wadzę cześciej, bo to mobilizuje do sprawdzania czy wszystko OK.
                    Buziaki

                    monia – termin: 9 lipiec

                    • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                      a ile wzrostu masz? ja teraz przy wzroście 179cm ważę 76 kg, w ciąży przytyłam 2 ale między ślubem w kwietniu a ciążą przytyłam niestety 6:( niby wszytsko w normie ale wagowo sporo i wszyscy znajomi sie dziwią że ja tylę ważę bo po mnie tego zupełnie nie było widać:)
                      pozdrawiam efik z maluchem 21.07.03

                      • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                        mój wzrost to 174 cm.
                        Ale po wysokich babkach to faktycznie chyba inaczej sie waga rozkłada, bo ja przytyłam 4 kg, ale nie czuje tego, tylko jakoś nie mogę się przyzwyczaić, że tak jakoś w pasie się dziwnie wygląda :-)))) Bo jak bedziemy duuuuuuuże to drzwi jak nic trzeba będzie poszerzać…
                        pozdrawiam maluszka i Ciebie! A czy już wiesz czy maluszek to On czy Ona?

                        monia – termin: 9 lipiec

                        • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                          Witam!

                          Ja narazie mam na swoim koncie 2 kg, bardzo czesto musze korzystac z toalety, jem co dwie godziny ale po trochu, bo wiecej sie nie da. Troche to meczace, chcialabym sie najesc pozadnie i miec spokoj na jakies 4 godzinki ale niestety.
                          W normalne spodnie nie miescilam sie juz w drugim miesiacu ale to z powodu tego, ze jestem juz czwarty raz w ciazy ( w tym 1 dziecko) tak wiec moje miesnie brzucha troszke sie zrelaksowaly i bardzo wczesnie widac bylo u mnie brzuszek.
                          Pozdrowienia.
                          malgoska i 15 tyg. maluch

                          • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                            To ja jestem na razie na 0 (po wcześniejszym -2kg). Ale wiem że nie długo się tym stanem pocieszę.

                            ave (termin 10 lipiec)

                            • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                              zgadzam się z twierdzeniem, ze brzuszek duzo zalezy od sily miesni, ja od wielu miesiecy odpouscilam sobie silownie i basen (takie komplatne lenistwo) i widze wyraznie moje slabe miesnie powiekszajacego sie brzucha,
                              chcialam zaczac plywac od nowego roku, mam maly poslizg 😉

                              kAhA

                              • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                                Hallo!
                                Aktualnie nadal jestem na minusie (3 kilo w stosunku do wagi sprzed ciąży) ale powolutku zaczynam się zaokrąglać w brzuchu i spodenki już jakoś tak cisną w pasie… 🙂 Na początku się martwiłam, że to niedobrze, że nie tyję, ale lekarka mnie uspokoiła. Jak widać dzieciaczek ze mnie ciągnie ile się da 🙂
                                pozdrawiam
                                emalka

                                • Re: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                                  Ja też mam 174 i przytyłam już 3 kg, a teraz właśnie jem naleśniczka ze śliwkami chyba żeby dobić do 4
                                  Ale chyba maluszek (albo maluszka ) wszystko wyciąga bo brzuch mam naprawdę spory

                                  Pozdrawiam
                                  Ewa [10.07.2003]

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 15-sto tygodniówki ile przytyłyście?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general