16-18 miesiąc życia dziecka, a szczepienia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy

agnessa

Jaką szczepionką szczepiłyście maluchy na błonicę, tężec, krztusiec i Polio? Czy są jakieś ich rodzaje? Czytam na stronie szczepienia.pl i nic nie rozumiem. Szczepienia 5w1, szczepionka 6w1, z WZWb, z WZWa, z HiB. Zupełnie nie czaję bazy.
    chciałybym aby to była jedna szcepionka, do tej pory nie szczepiłam Hib, za każdym razem to były zwykłe szczepionki refundowane. Czy teraz mogę dziecko zaszczepić tą z Hib plus jeszcze WZW? Czy to ma sens? Czy trzeba będzie dawać przypominające?
    W mojej przychodni niewiele się orientują w tej kwestii.

szprytka

Re: 16-18 mieś.szczepienia

Dzieciom powyżej roku przeciwko Hib podaje się tylko jedną dawkę szczepionki. Teraz powinnaś zaszczepić na DTP, polio i ewentualnie właśnie Hib. Myślę, że możesz zaszczepić szczepionką skojarzoną (5 w 1 czyli DTP+polio+hib czyli błonica tężec,krztusiec,polio,hib) nawet jeżeli wcześniej szczepiłaś państwowymi.
    Nie wiem natomiast co z WZWa, czy też jest w jakiejś skojarzonej szczepionce, bo ja nie szczepiłam.

Martyna i Maja (17.07.2003)

Anonim

My szczepiliśmy Aleksa szczepionką ACT HIB w wieku chyba 14 mies i z tego co wiem, po ukończeniu 1 roku wystarczy tylko jeden raz zaszczepić. Kupiliśmy szczepionkę w naszej przychodni za 40zł. Polecam to szczepienie – 3-miesięczny synek znajomych dostał niedawno posocznicę (inaczej sepsę – straszna choroba zatruwająca cały organizm), stan jego się ustabilizował, ale doszło do powikłania w postaci zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, które jest w takich przypadkach b.częste, a szczepienie przeciwko HIB głównie przed tym zapaleniem chroni.
    Co do drugiego szczepienia (błonica, tężec …) my kupiliśmy szczepionkę skojarzoną TETRACOQ (nie wiem dokładnie jak się to pisze) i teraz też ją kupimy jak będziemy szczepić małego gdy skończy 18 mies. Wolę go kłuć tylko 1 raz 🙂 Teraz już kuma o co chodzi i płacze 🙁
    Pozdrawiam

Magda & Aleks 03.02.2004

agnessa

dzięki za odpowiedź
    A nie można połączyć w 1 szczepieniu hib, DTP i Polio? to wtedy jest chyba to 5 w 1 ?

agnessa

dzięki
    dzwoniłam do Medicover, powiedzieli, że firma, która produkuje 6w1 ma problemy i do sierpnia tej szczepionki nie ma. Więc spróbuję 5 w 1. Tylko pani pielęgniarka nie wiedziała, czy można tak bez poprzednich szczepionek skojarzonych zaszcepić teraz i czy konieczne będzie powtarzanie….muszę to skonsultować z pediatrą….
    Aga i Ola 16/01/04

Anonim

Jeśli jest akurat taka szczepionka, to pewnie że można. My kontynuujemy tą samą co poprzednio 🙂

Magda & Aleks 03.02.2004

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close