17-miesięczna czytająca dziewczynka!

13 odpowiedzi na pytanie: 17-miesięczna czytająca dziewczynka!

  1. he he a moj 18 miesieczniak ledwo krowe palcem pokaze pora do neurologa sie wybrac

    • Zamieszczone przez Elza27
      he he a moj 18 miesieczniak ledwo krowe palcem pokaze pora do neurologa sie wybrac

      A ja byłam dumna, że moje w wieku 18 miesięcy zaczyna zdania składać z 2 wyrazów Ale za to moja Zuzia ślicznie pisze na komputerze, a co?
      Tylko co pisze, to już nie rozmumiem

      • Zamieszczone przez scarlet
        A ja byłam dumna, że moje w wieku 18 miesięcy zaczyna zdania składać z 2 wyrazów Ale za to moja Zuzia ślicznie pisze na komputerze, a co?
        Tylko co pisze, to już nie rozmumiem

        a to tak jak moj tylko ze on woli na scianach 😉

        • Zamieszczone przez Elza27
          a to tak jak moj tylko ze on woli na scianach 😉

          Moja na szczęście zrozumiała, że na ścianach się nie pisze 🙂

          • moja ma 13 miesięcy i ku zaskoczeniu wszystkich zaczęła przemawiać w stylu: a dzie je Dodo (Dorian), a cio to jest, dzie Doja (Dorian) 🙂

            • Ot kwestia wyćwiczenia dzieciaka
              Jeżeli ktoś ma czas i fantazję i parcie na szkło….
              Nie świadczy o jakimś wybitnym rozwoju

              • Zamieszczone przez ciapa
                Ot kwestia wyćwiczenia dzieciaka
                Jeżeli ktoś ma czas i fantazję i parcie na szkło….
                Nie świadczy o jakimś wybitnym rozwoju

                Dokładnie – jeden z moich w wieku 1.5 roku “czytal” loga sklepów – świetnie sobie radził ze słowami: tesco, real, lidl….

                • Zamieszczone przez ania_st
                  Dokładnie – jeden z moich w wieku 1.5 roku “czytal” loga sklepów – świetnie sobie radził ze słowami: tesco, real, lidl….

                  też potwierdzam teorię
                  w tym samym wieku mój Misiek rozpoznawał marki samochodów
                  “czytał” po znaczkach 😀

                  • Zamieszczone przez avi
                    też potwierdzam teorię
                    w tym samym wieku mój Misiek rozpoznawał marki samochodów
                    “czytał” po znaczkach 😀

                    Aaa właśnie marki samochodów – też to przerobiliśmy – miał wtedy 1r8m (pamietam bo mąż go wtedy niańczył), to samo widziałam u syna sąsiadów 🙂

                    • fajne, ze dziecko rozpoznaje ciagi znakow, niesamowite
                      choc z drugiej strony, jej rodzice maja cos wspolnego ze speech therapy, wiec po prostu dziecko mialo wieksze szanse, zeby byc wystawione na jezyk w wiekszym stopniu niz przecietne dziecko
                      zauwazylam, ze rodzice uzywaja przy dziecku jezyka migowego – to kolejna stymulacja w kierunku rozwoju mowy
                      moim zdaniem u dziecka jakiekolwiek odtworcze umiejetnosci mnie w ogole nie dziwia: to jest kwestia tego, na co dziecko jest wystawiane, co obserwuje u wlasnych rodzicow i czym jest stymulowane, to zdecydowanie nie jest jeszcze oznaka geniuszu
                      trzeba wyroznic aktywnosc tworcza i od-tworcza – ta pierwsza, to akurat w kwestii jezyka cos, co u dziecka trudno zweryfikowac (bo przeciez siedemnastomiesieczne dziecko nie jest w stanie fizycznie pisac, nawet jesli potrafi, jego fizycznosc nie wesprze tej umiejetnosci), ta druga, to dla odmiany kwestia stymulacji – jedno dziecko potrafi bezblednie nazwac 70 roznych bohaterow z pokemona, inne rozpozna ciagi znakow
                      nie musi, ale moze to swiadczyc o szczegolnych umiejetnosciach

                      • Zamieszczone przez Kata
                        moja ma 13 miesięcy i ku zaskoczeniu wszystkich zaczęła przemawiać w stylu: a dzie je Dodo (Dorian), a cio to jest, dzie Doja (Dorian) 🙂

                        Kata czy twój Dorian jest z czerwca?

                        No to będzie ładnie mówić, bo mój synek wcześnie zaczynał i teraz ślicznie mówi i niestety za dużo…

                        • Zamieszczone przez scarlet
                          Kata czy twój Dorian jest z czerwca?

                          No to będzie ładnie mówić, bo mój synek wcześnie zaczynał i teraz ślicznie mówi i niestety za dużo…

                          tak, przecież znamy się z czerwcówek 😉 tylko ze wtedy miałaś inny nick 😉

                          • Zamieszczone przez Kata
                            tak, przecież znamy się z czerwcówek 😉 tylko ze wtedy miałaś inny nick 😉

                            Już cię pamiętam
                            Co u Dorianka?
                            Pokażesz fotki?

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 17-miesięczna czytająca dziewczynka!

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general