18-miesieczniaki – spanie w dzień?

Jak w tytule – czy 18-miesięczniaki (i okolice) spią jeszcze w ciągu dnia?

Igor jeszcze spi, ucina sobie 1,5 h drzemkę.
W niedzielę mieliśmy popis – caly dzien nie spał. A noc? Koszmarna! Budzil się często, z wielkim rykiem. Nic mu nie dolegalo, normalnie przesypia już całą noc.

Odnioslam wrażenie, że nie jest jeszcze gotowy na całodzienną aktywność.

No to jak to jest z innymi dziećmi w jego wieku?

I jeszcze jedno – czy dzienna drzemka ma wpływ na godzinę zasypiania wieczorem?

20 odpowiedzi na pytanie: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

  1. Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

    Nie ma dnia, żeby Olo nie spał. Zawsze w godzinach 13-15 albo i do 16 śpi sobie smacznie 🙂 Ale tak to jest, że czasem śpi 1,5h, a czasem 3h! I o dziwo jak śpi dłużej, to nie ma problemu z pójściem spać wieczorem (21.00). A jak mało pospi w dzień, to wyprawia harce w nocy. Zreszta bardzo rzadko przesypia całą noc bez pobudki. Chyba uzależnił się od soczku w nocy 🙁

    • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

      A mój Kubek czasem śpi a czasem nie. Jak jest zdrowy śpi co drugi dzień 2 godzinki. A teraz jak jest chory to śpi codziennie.Dominik w Kuby wieku juz nie spał.Wiec to jest chyba indywidualana cecha dziecka. Kasia i..

      • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

        Ciesz sie poki mozesz ;))), moj Jas nie spi w dzien od prawie 2 miesiecy, z malymi wyjatkami ale wtedy nocne spanie zaczyna sie w okolicach godz 23 :(( i mama jest wykonczona bo tez wtedy pozno idzie spac (po polnocy) a 5:20 pobudka do pracy :((. Jeszcze niedawno Janek sypial w dzien tak slodko i mialam chwile czasu… eh…….

        Ewa i 1,5 roczny Jaś

        • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

          Iza śpi jeszcze w dzień ok 2 godz. A spać chodzi ok 20.30. Kiedy spi dłużej albo zasypia zbyt późno to przesuwamy godzine wieczornego spania ale tylko o ok. 30 min.

          Monika i Iza 19 miesięcy

          • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

            Myślę, że tak. Ola od dłuższego czasu śpi 2 godziny w ciągu dnia, a w nocy mniej więcej od 21 do 8. Kiedy z różnych powodów opuści dzienną drzemkę lub śpi krócej, ma problemy z zaśnięciem wieczorem, jest marudna i usypianie trwa nawet 1-2 godziny.

            Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 10.12.04

            • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

              marta śpi w dzień ok. 2 godziny, ale zawsze staram się żeby spała do maksmalnie 14.30. Jak śpi dłużej to potem są problemy wieczorem.
              Normalnie przed 21 juz zawsze śpi.

              Marta 18m-cy

              • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                Juliusz sypia w dzień ok. 2 godziny, ale tylko w tygodniu kiedy jest z opiekunką. Jak przychodzi weekend i jesteśmy w domku cała rodzinką to żadna siła nie zmusi dziecka do snu w dzień. Wieczorem, mimo to, zasypia bez większych problemów.

                Ada i Juliusz 17.07.03

                • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                  Julka jest troszkę starsza, i jeszcze ciagle śpi w dzień. z opiekunka zasypia bez problemów, ok 14na 1,5 h. w weekendy jest problem, bo nie chce spać. a jak nie zaśnie, to wieczorem jest padnieta. i wtedy idzie szybciej spać i szybciej sie budzi – wiec też źle…
                  dla niej optymalne jest 40 min-1 h, w okolicach do 15, wtedy wieczorem nie ma problemów.

                  • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                    i 34-miesięczniaki ucinają sobie jeszcze popołudniową drzemkę 🙂 nie zdarza się to Natusi codziennie, ale dość często (i na szczęście już nie ma wpływu na wieczorne zasypianie – ok. 22 – 22.30)

                    Kaśka z Natusią (w marcu 3 lata 🙂

                    • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                      Misiak sypia standardowo 1.5 – 2 godzinki, około południa (między 12 a 15). Jak się nie wyśpi, to są dwie możliwości – albo wieczorem pada i zasypia snem sprawiedliwego, albo nastąpuje przesterowanie rozumku i jest tak pobudzony a jednocześnie marudny, że zaśnięcie graniczy z cudem… Ale w końcu zasypia. Śpi średnio od 21-szej do 8 rano :))

                      26 sierpnia 2003

                      • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                        od ok. miesiąca Borys w ciągu dnia sypia mniej więcej 1,5 godziny. wcześniej miałąm z nim problem bo przez jakiś czas wogóle nie spał w dzień, ale za to wtedy przesypiał całe noce. teraz jest na odwrót i nocki doprowadzają mnie do szału.

                        Paula i Borys 1,5roku

                        • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                          Staś śpi w dzień 0,5-1,5 h, maksymalnie do 14.00 – wtedy je zupkę. Kładziony spać jest k. 20.15. Czasem zasypia od razu, czasem jeszcze godzinę wojuje

                          • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                            Sprobuj zamiast soczku podac wode. Ja tak zrobilam, bo myslalam, ze Malgosia oduczy sie nocnych pobudek na picie. Zamiast tego przyzwyczaila sie do wody. Lepsze to jednak niz soczek. Sprobuj, moze sie uda.

                            Jane, Małgosia 20m i

                            • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                              Malgosia zwykle spi ok 2 godzin, max do 16.00. Potem idzie spac ok 20.30-21.00. Jesli zdarzy jej sie dzien bez drzemki to i zasypianie wieczorne i nocka sa gorsze. Chociaz ostatnio z drzemka czy bez w nocy i tak mamy problem 🙁

                              Jane, Małgosia 20m i

                              • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                Mam pytanie : )
                                O której Staś zazwyczaj wstaje rano?

                                Dora i Martusia(25,05,2003)

                                • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                  Zwykle śpi do 6.50-7.15, ale dziś wstał o 6.30.

                                  • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                    Tymon czasami nie spi w ciagu dnia ale wtedy idziez zazwyczaj wczesniej spac.
                                    Oczywiscie, ze drzemka w ciagu dnia ma wplyw na to o ktorej dziecko zasypia a nawet jak spi.Generalnie jest zasada, ze nie powinno sie klasc dziecka wieczorem, wczesniej niz po czterech godzinach.

                                    Monia i Tymonek (08.08.03)

                                    • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                      mój mały śpi średnio w południe 1.5-2 godz do ok 16. idzie spac 22-22.30 ! ale za to śpi do 9-10 rano ! mi np. to odpowiada bo tez lubie sobie pospać !!! ciesze sie że nie wstaje np o 7 rano !!! a budzic to i tak budzi sie w nocy ok 3 razy !!

                                      pozdrawiamy

                                      • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                        Jagoda śpi 2-3 h jeden raz dziennie, codziennie:)

                                        Basia i Jagódka 28.06.2003

                                        • Re: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                          jagoda jeszcze spi w ciagu dnia ok 3 godzin. Uwazam, ze dziecko powinno spac w ciagu dnia a to dlatego, ze pozniej jest tak zmeczone, ze nie moze zasnac wieczorem !!! i nie ma litosci ;)))))) a czy my nie mamy ochoty przykimac w ciagu dnia? ;))))))) a pozniej hmmmm czasem padamy albo tluczemy sie w lozku bo zasnac nie mozna ;))))) Ja tam jestem przeciwniczka przetrzymywania dzieci !!! jak widze, ze senna, to bach do lozeczka 🙂

                                          Jagoda 01.08.03[/]

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 18-miesieczniaki – spanie w dzień?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general