2,5 latek jaki fotelik samochodowy

Hej podzielcie się opiniami B jeździ w foteliku chicco (dostaliśmy w spadku grupa od 0-18 kg) no właśnie ta grupa wg mnie to tylko na papierze jak wyszliśmy ze szpitala to wiozłam dziecko na kolanach, bo nijak takiego noworodka nie mogłam „posadzić” w tym ustrojstwie. Kupiliśmy fotelik od 0-13 kg (nosidło) w nim jeździł do jakiegoś 8 – 9 miesiąca (późno usiadł) na szczęście fotelik był z tych „dużych”, więc B się mieścił. Teraz jeździ w tym chicco, ale głowa mu wystaje już poza fotelik (Borys ma teraz ok. 97 wzrost i 14,5 waga). No i widzę, że musimy mu coś koniecznie kupić bo tfu na psa urok jakby nam ktoś wjechał w tyłek to kręgosłup szyjny B zagrożony ;o(.

Czy możecie polecić jakiś dobry fotelik, który starczy na długo i w przystępnej cenie? Chodzi o to żeby chłopakowi było w nim wygodnie, żeby się w lato nie pocił no i oczywiście bezpieczny. Tak sobie oglądam na allegro, ale zawsze lepiej jak ktoś doradzi.
No i nie wiem czy szukać od 9-36 czy mogę już od 15-36 kg?
a te tak sobie oglądam:
[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

26 odpowiedzi na pytanie: 2,5 latek jaki fotelik samochodowy

  1. ja też planuję przesadzić mojego 2,5 latka w kolejny fotelik. mam Graco- coś w stylu tego drugiego, który wkleiłaś. ale dziś rano byl program w tv i tam 4-letnią dziewczynke sadzali jeszcze do takiego z grupy 9-18kg. wiem, że to zależy od wagi ale namieszalo mi sie w glowie.

    • Trudno stwierdzić, który będzie dobry. Wrzuć sobie te foteliki w bazę na .
      Ja niewiele doradzę bo kupiliśmy bbb drogi fotelik (było to ogromne obciążenie dla domowego budżetu) maxi cosi tobi. Ale u nas bezpieczny fotelik znacznie ważniejsze znaczenie niż cokolwiek innego. Do fotelika bez rozsądnych ocen w crash testach nie włożyłabym dziecka… Ale wiadomo – nie wszystkich stać na taki komfort.

      • no właśnie tez bym się pewnie skusiła ale niedawno wzięłam kredyt na mieszkanie a CHF no cóż szkoda gadać, nota bene za chwilę rodzę i kolejne wydatki czekają więc szukam czegoś dobrego ale za rozsadną cenę (bo z tego mi wyrósł)

        • Zamieszczone przez mamamaksia
          ja też planuję przesadzić mojego 2,5 latka w kolejny fotelik. mam Graco- coś w stylu tego drugiego, który wkleiłaś. ale dziś rano byl program w tv i tam 4-letnią dziewczynke sadzali jeszcze do takiego z grupy 9-18kg. wiem, że to zależy od wagi ale namieszalo mi sie w glowie.

          i zadowolona jesteś z tego graco? ja mam wózek tej firmy (quatro de luxe) i jestem bardzo zadowolona a B bardzo go lubi no właśnie a synuś waży mniej niż 15 tylko wysoki jest strasznie

          • z fotelika jestem bardzo zadowolona- starszy w takim jeżdzi od 3 lat i dlatego chcialam taki sam kupić mlodszemu

            • Zamieszczone przez agago
              no właśnie tez bym się pewnie skusiła ale niedawno wzięłam kredyt na mieszkanie a CHF no cóż szkoda gadać, nota bene za chwilę rodzę i kolejne wydatki czekają więc szukam czegoś dobrego ale za rozsadną cenę (bo z tego mi wyrósł)

              Dlatego podrzuciłam tę stronę, żebyś mogła sprawdzić co jest bezpieczne, a pułap ceny musisz ustalić sama.
              A co do kredytu to też mamy w CHF… Masakra…
              Dobrze, że mój 3 latek włazi w ten 9-18 kg 😀 No i prędzej wyrośnie na wysokość niż wagowo więc myślę, że mi się chłopcy wymienią tym fotelikiem, a dla Starszaka kupimy coś rozsądnego….

              • Ja nie polecam fotelików 9-36. Wszystko niemal co uniwersalne to szajs.
                Konrad 3,5 latek nie mieści się w 9-18, kupilismy 9-36, ale nie jestesmy zadowoleni. Moze kiepski model wybralismy, my tez ograniczeni finansowo, bo kupowalismy trzy foteliki

                • [QUOTE=ulaluki;1739027]Ja nie polecam fotelików 9-36. Wszystko niemal co uniwersalne to szajs.

                  no właśnie żebyś zobaczyła jak próbowaliśmy B wsadzić w ten 0-18 gdy wychodziliśmy ze szpitala to byś padła za śmiechu a teraz chłopak ma ok 14,5 kg (gdzie jeszcze do 18) a mu głowa wystaje (normalnie nie ma o co jej oprzeć) wrrrrrr

                  • Zamieszczone przez agago
                    Teraz jeździ w tym chicco, ale głowa mu wystaje już poza fotelik (Borys ma teraz ok. 97 wzrost i 14,5 waga). No i widzę, że musimy mu coś koniecznie kupić bo tfu na psa urok jakby nam ktoś wjechał w tyłek to kręgosłup szyjny B zagrożony ;o(.

                    Mój 4 latek ma podobny wzrost, ale wagę o 2 kg większą…i właśnie szukamy fotelika w kategorii 15-36 kg.
                    Dla mnie ważne jest tez pochylane oparcie no i patrzę na trochę inny przedział cenowy 400 – 600 zł…jeszcze możemy sobie na to pozwolić…wiosna pewnie byłoby trudniej.
                    A to moje typy:

                    • Mi w sklepie facet mowil, ze fotelik jest dobry, gdy głowa nie wystaje z oparcia.
                      Ja bym chyba wybrała z zalinkowanych fotelikow ramatti, pewnie kupie teraz dla Konrada taki.
                      A my mamy też ramatti 9-18, Konrad ma 102 cm, głowa mu nie wystaje(albo nie wystawała, muszę sprawdzić, bp urosł ostatnio a rzadko jeżdzimy samochodem)

                      • JA mam ten Graco

                        I jestem super zadowolona, przejechala w nim cala europe.

                        • Zamieszczone przez agago
                          i zadowolona jesteś z tego graco? ja mam wózek tej firmy (quatro de luxe) i jestem bardzo zadowolona a B bardzo go lubi no właśnie a synuś waży mniej niż 15 tylko wysoki jest strasznie

                          Ja nie jestem zadowolona. Mam graco, glownie do jazdy po miescie – jest ok. Natomiast w trasie ten fotelik marnie sie spisuje – spiacemu dziecku glowka leci, nie ma sie na czym oprzec, a to dla nas bardzo wazne. No i nie wiem jak tam crash testy, ale chyba niezbyt…

                          Natomiast polecam taki fotelik:

                          Drozszy od tych, ktore podalas, ale wciaz nie z najwyzszej polki. No i o niebo wygodniejszy niz graco. Moja cora przesiadla sie do niego niedawno (miala juz ukonczone 3 latka), ale wzrostowo 100 cm i widze, ze mniejsze dziecko tez bez problemu moze w nim jezdzic, bo sprzaczka na pas jest na tyle nisko, ze nie bedzie podduszone 🙂 – to apropos teorii, ktorymi czestowal nas pan sprzedawca jak kupowalismy fotelik dla starszej – ze niby do tego typu fotela trzeba miec ponad metr wzrostu. Otoz nieprawda. Sprawdzilam w praktyce 🙂

                          • Zamieszczone przez ulaluki
                            Mi w sklepie facet mowil, ze fotelik jest dobry, gdy głowa nie wystaje z oparcia.
                            Ja bym chyba wybrała z zalinkowanych fotelikow ramatti, pewnie kupie teraz dla Konrada taki.
                            A my mamy też ramatti 9-18, Konrad ma 102 cm, głowa mu nie wystaje(albo nie wystawała, muszę sprawdzić, bp urosł ostatnio a rzadko jeżdzimy samochodem)

                            no własnie Ramatti są dosyć duże moje dziecie zawsze było ok 97 centyla wzrostowo i b. długo jeździło w tym pierwszym jak patrzę na np graco albo bebe comford czy chicco (0-13) to na pewno by się nie zmieścił jak miał 8 mieś

                            • Zamieszczone przez Jane
                              Ja nie jestem zadowolona. Mam graco, glownie do jazdy po miescie – jest ok. Natomiast w trasie ten fotelik marnie sie spisuje – spiacemu dziecku glowka leci, nie ma sie na czym oprzec, a to dla nas bardzo wazne. No i nie wiem jak tam crash testy, ale chyba niezbyt…

                              Natomiast polecam taki fotelik:

                              Drozszy od tych, ktore podalas, ale wciaz nie z najwyzszej polki. No i o niebo wygodniejszy niz graco. Moja cora przesiadla sie do niego niedawno (miala juz ukonczone 3 latka), ale wzrostowo 100 cm i widze, ze mniejsze dziecko tez bez problemu moze w nim jezdzic, bo sprzaczka na pas jest na tyle nisko, ze nie bedzie podduszone 🙂 – to apropos teorii, ktorymi czestowal nas pan sprzedawca jak kupowalismy fotelik dla starszej – ze niby do tego typu fotela trzeba miec ponad metr wzrostu. Otoz nieprawda. Sprawdzilam w praktyce 🙂

                              całkiem fajny tyle mogę dać grubo bym się zastanawiała jakbym miała dać powyżej 600, bo jeszcze samochód trzeba zrobic przed zimą oj chyba nam ze 3 tysie łyknie ;o( z drugiej strony młoda też będzie kandydatką do tego fotela w przyszłosci ;o)

                              • Chcialam napisac ze taki fotelik – zeby byl lekki i wygodny 😉

                                No to sie wypowiedzialam 😀

                                • Zamieszczone przez lauidz
                                  Chcialam napisac ze taki fotelik – zeby byl lekki i wygodny 😉

                                  No to sie wypowiedzialam 😀

                                  A po co lekki? Przeciez nie trzeba go przenosic jak kolyski 0-13… 🙂

                                  • Zamieszczone przez Jane

                                    Natomiast polecam taki fotelik:

                                    ja też! ja też!!
                                    jest świetny 🙂 Hania w nim jeździ od prawie roku, super trzyma główkę i dobrze ją chroni, wygodny do spania – same zalety 🙂

                                    • Czym ten się rózni od tego co zachwalacie, oprocz ceny?

                                      • Zamieszczone przez ulaluki
                                        Czym ten się rózni od tego co zachwalacie, oprocz ceny?

                                        o widzisz, ja mam ten tańszy akurat 😉 Różnica jest w ilości bocznych ramion – zobacz, tak jak się popatrzy to widać tę różnicę:

                                        • No rzeczywiście. Ale ten tańszy też jest dobry?

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2,5 latek jaki fotelik samochodowy

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general