2.5 latek zasypia z piersia

Witajcie Mamy!
Moj syn wlasnie skonczyl 2.5 roku. Zasypia tylko ze mna i oczywiscie z cycem. Tlumaczymy mu na wszystkie sposoby, ale nasz syn odpowiada ze on bardzo lubi mleczko i cycusia. Szukam mam, ktore karmily dlugo i jak pokonaly ten problem. Bardzo chcialam karmic piersia gdy bylam w ciazy, udalo sie, przyszlo mi to latwo i bardzo sie z tego ciesze. Jednak teraz pora na zmiane. Chetnie wyslucham kazdej porady!
Pozdrawiam!

Urszula i Hubcio 22 styczen 2004

8 odpowiedzi na pytanie: 2.5 latek zasypia z piersia

  1. Re: 2.5 latek zasypia z piersia

    Witaj. Czytając Twojego posta, widzę siebie.
    Artek usypiał przy cycu ponad 2 lata.
    Nie było sposobu, żeby zakończyć ten rytuał. Niestety pozostała tylko silna wola i tak na “siłę” go oduczyłam. Był płacz (również mój) i krzyki, ale uwolniłam się od bycia w domu na określoną godzinę (bo nikt nie uśpił, tylko mama).
    Powodzenia i silnej woli.

    Artek i kwietniowa fasolka

    • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

      ja karmilam co prawda do roku i ostatnie karmienie wyeliminowane to bylo wlsnie to wieczorne

      my odzwyczailismy Szymona dzieki temu ze ja wychodzilam a kladl go spac tata i w koncu usypial po tygodniu konsekwentnej walki dalismy rade!

      • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

        Moja kuzynka podkarmiala dziecko do 4 roku zycia. Tlumaczenia nie pomagaly, ale pomoglo smarowanie brodawek preparatem, ktory uzywa sie dla osob obgryzajacych paznokcie. Ma on bardzo gorzki smak ale jest nietoksyczny. Kuzynka powiedziala, ze mleczko sie najwyrazniej zepsulo bo juz za dlugo bylo w cycusiach 😉 Mala probowala jeszcze pare razy, ale zawsze mleczko bylo zepsute i odzwyczaila sie po jakims czasie

        • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

          Karmiłam Kubę długo, jak dla mnie za długo, ale próby z wprowadzeniem Nutramigenu, potem BebilonuPepti, a na koniec Isomilu (wszystkie na receptę, bo synek jest alergikiem) nie udały się.

          Kiedy Kuba miał prawie 22 m-ce, byłam z nim u moich rodziców i tam dzięki mamie udało się. Ona została z nim na dole, żeby położyć go spać, ja poszłam na górę. Mimo rozpaczliwego płaczu, krzyków i wręcz histerii synka nie zeszłam do niego. Było ciężko, też płakałam, ale wiedziałam, że muszę być konsekwentna.
          Usypianie trwało ze 3 godz., Kuba zasnął ok. 1, obudził się ok.4 i płakał godzinę.
          Następnego dnia próbował pocycać, ale zwsze odwracałam jego uwagę lub wychodziłam- na szczęście miałam cierpliwą mamę do pomocy.
          Ostatnim krokiem było zostawienie Kuby na tydzień u dziadków ( pierwsze nasze rozstanie- bolesne).
          Udało się dzięki wytrwałości, pomocy i konsekwencji.

          Twój synek jest starszy, więc może ta metoda ze smarowaniem piersi i tłumaczeniem, że mleczko się zepsuło.

          Życzę powodzenia i konsekwencji !!!

          pozdrawiamy

          Dorota i Kuba (31.03.04)

          • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

            Ja osobicie nie dosiwadczylam dlugiego karmienia piersia ale moja kolezanka miala ponad 3 latka i jeszcze jadla z piersi. Rodzice wywiezli ja do dziadkow na wakacje i pomogło. Podobno inne sposoby nie pomagaly, dopiero taki radyklany pomógł.

            Ewcia i Asieńka (4.03.2005)

            • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

              Dzieki!
              Chyba bedzie ciezko. Ja chyba przezywam to bardziej niz moj syn. Bede probowala moze jeden z Waszych sposobow sprawdzi sie u nas.
              Pozdrawiam!

              Urszula i Hubcio 22 styczen 2004

              • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

                nie jestem zwolenniczką aż tak długiego karmienia cycem, ja odstawiłam zaraz przed roczkiem 🙂 raptownie i… nie było takich lamentów… ale polecam zakupienie body z golfem i noszenie w domu kiedy synek chce cyca lub poprostu ewakuację do sąsiadki na wieczorne plotki :)…..i duuuuzo cierpliwości 🙂

                Pozdrówki 🙂

                baby-gaga.com/p/dev252pp___.png[/img]
                baby-gaga.com/t/eleelecrd20010725_-8_Mój+Tymoteusz.png[/img]

                człowiek uśmiechnięty jest bogatszy o… uśmiech

                • Re: 2.5 latek zasypia z piersia

                  nam tzn. mi w konsekwencji dopomogła choroba i branie przeze mnie antybiotyków, ale tego nie polecam.
                  ja malowałam piersi markerem czarnym ( wcześniej malowanie czerwonym suchościeralnym nie pomoglo i tłumaczyłam pokazując że mama ma ała i tak się utarło, że nawet jak Marysia podniosła mi bluzkę to sama mówiła: mama ała…
                  najgorsza była 1 noc, wtedy po jej 2 przebudzeniu dałam… ale nastepnej nocy było już zdecydowanie lepiej
                  Nasze karmienia były przede wszystkim na koniec dnia do spania i w nocy, w dzien już rzadko kiedy karmiłyśmy się tzn. raczej tuliłyśmy. Chyba najlepiej kolejno eliminować karmienia, przedłużać czas od jednego do drugiego
                  Życzę powodzenia i wytrwałości w konekwencji.
                  Pozdrawiam

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 2.5 latek zasypia z piersia

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general