2,5 letnie dziecko nadal sie slini (przy mowieniu)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy

niunia1229

moj syn w grudniu bedzie 3 latka.nie mowi wyraznie,ciezko mu wymawiac nowe slowa-nie mowi duzo, nadal sie slini.. jaki to jest powod? czy dlatego tak sie dzieje ze uczymy go w 2 jezykach mowic? (polski i niemiecki).

karolakoj

Mój Starszy ślinił się długo, przestał przed trzecimi urodzinami (zaczynałam się już zastanawiac, jak to będzie w przedszkolu… taki zaśliniony hehe). Pomogło przypominanie… „Hubcio, połykaj slinę”. Jest jednojęzyczny.

ewcia123

moj tez dwujezyczny, ma 2i pol, slini sie fest…
    minie samo, nie martwic sie chyba na zapas, wiesz zazwyczaj chce pewnie duzo i szybko cos powiedziec a ze jednak to ni:Strach:e zawsze wychodzi tak jak powinno to pewnie stad ta slina.przynajmnie ja sie tym nie martwie

agniese

Mój synek ma dwa i pół i też okropnie się ślini. Ja to myślałam, że to przez minimalną wadę zgryzu, ale teraz myślę, że to faktycznie brak nawyku połykania śliny… NIe martwię się na zapas, pewnie przejdzie mu jak sie już nauczy, że śłinkę połykać trzeba:)

lilavati

A dziecko ma prawidłowe napięcie mięśniowe?

kantalupa

moje mlodsze w styczniu bedzie mailo cztery lata
    slini sie na potege, mowi w trzech jezykach, ale nie sadze, zeby wielojezycznosc miala jakikolwiek wplyw na fakt slinienia sie
    zakladam, ze mu przejdzie i tyle

bep

Uff.. mój tak samo… Ślini się na maxa. Nie tylko jak mówi. Myślałam o wizycie u laryngologa, ale uspokoiłyście mnie :Wow!:

justa0584

Hej

To może być nieprawidłowe napięcie mięśni twarzy. Wybierz się z nim do logopedy, to ci powie czy to jest to.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close