2,5 roku i wymioty, co podać?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy

snoopy

jak w temacie,
    mój synek od dobrych dwóch godzin wymiotuje, co mu podać?
    pije cały czas herbate miętowa, ale jak na razie to co wypił zwrócił.
    pomóżcie!!!
    nie chciałabym od razu jechać z nim na pogotowie, bo dobry tydzień temu wrócilismy ze szpitala (leżał tam z zapaleniem krtani) i ma straszny uraz do tamtych widoków, białych fartuchów, kroplówek….

kasiex

mięta moze wzmagac wymioty
    podaj mu pepsi – wygazowane o temperaturze pokojowej – w malych ilowciach po troszke

carla27

Jeśli nadal masz problem polecam Vomitusheel – czopki homeopatyczne. Przy silnych wymiotach można nawet co godzinę. Jest też w kroplach ale est ryzyko, że zwróci.

Anonim

Zamieszczone przez alina24
    jak w temacie,
    mój synek od dobrych dwóch godzin wymiotuje, co mu podać?
    pije cały czas herbate miętowa, ale jak na razie to co wypił zwrócił.
    pomóżcie!!!
    nie chciałabym od razu jechać z nim na pogotowie, bo dobry tydzień temu wrócilismy ze szpitala (leżał tam z zapaleniem krtani) i ma straszny uraz do tamtych widoków, białych fartuchów, kroplówek….

ja nie czekam…jeśli wymioty powtarzają się przez 2-3h jadę na dyżur…

ewike

Najważniejsze niech pije dosłownie po łyżeczce, nie dużo na raz ale często. Dawałam Orsalit- doustny płyn nawadniający przy wymiotach i /lub biegunce.Moje za bardzo nie chciały, bo słonawy. Są wersje smakowe, my mamy taką podstawową i pewnie to był błąd

Anonim

odgazowana cola w temp pokojowej… nifuroksazyd… najlepiej nic do jedzenia nie wciskaj.

kama28

Tosia wymiotowała tak kilka dni temu, nic nie podawałam, na drugi dzień dostała gorączki, więc poszłyśmy do lekarza(to infekcja jelitowa). Dostała nifuroksazyd i enterol raz dziennie.

Z jedzeniem do dziś jeszcze ma zdecydowanie na pieńku 😉 Nie zmuszam do niczego.

neti

Ja też daję Orsalit i herbatkę w małych ilościach ale często (po łyżeczce). Chyba lepiej nie dawać ziołowych herbatek tylko zwykłe a orsalit jest niedobry, ale przemycam go po troszeczkę bo pomaga.

anna-pl

Moja mama mi poradziła podać mąkę ziemniaczaną rozprowadzoną w małej ilości wody. Po kilku łyżeczkach tego specyfiku wymioty przeszły 🙂

toffika

Orsalit lub colę tak jak dziewczyny pisały

snoopy

nie pojechaliśmy na pogotowie, ale do lekarza, który mieszka niedaleko nas, z łaską ale nas przyjął 😉
    zapisał Nifuroksazyd i lakcid
    wczoraj jeszcze przed wizytą wymioty ustały, ale nie czekaliśmy bo różnie bywa…
    ale pojawiła się biegunka i to bardzo często (10 razy w ciągu 4 godzin)
    po lekach jest lepiej, noc była spokojna, całą przespał, od rana 3 kupki
    a do picia mam podawać samą wodę niegazowaną ewentulanie z sokiem malinowym i właśnie łyżeczką w małych ilościach, teraz śpi
    mam nadzieje że będzie juz lepiej
    jedzenia nie wciskam, sam zjadł kilka słonych paluszków i dwa kęsy chleba z samym masłem

dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

dorotka1

bedzie dobrze

snoopy

Zamieszczone przez dorotka1
    bedzie dobrze

już jest poprawa,
    Niko właśnie wyszedł na podwórko,
    prosił, błagał w końcu gorączki nie miał, więc się zgodziłam 😉

dorotka1

no pewnie, przeciez nie ma przeciwskazan jesli nie ma okazji zarazic innych podworkowiczow

snoopy

Zamieszczone przez dorotka1
    no pewnie, przeciez nie ma przeciwskazan jesli nie ma okazji zarazic innych podworkowiczow

kurde! 😡 😡 jestem wściekła na siebie, bo właśnie małego kładłam spać i dziwnie gorący mi się wydawał, zmierzyłam temp i na razie jest 37,2 wrrr
    czyli coś się zczyna pewnie dziać
    po jakie licho go puszczałam na to podwórko?? 😡
    dałam mu czopek juz na zaś, kupy nie miał od kilku godzin, więc moze się uda i czopek swoje zdziała i nie wyląduje w pampku

uroki mieszkania w jedym domu: trzy dni temu synek szwagierki wymiotował i biegunka, Nikoś od wczoraj, od nocy szwagierka (ciężarówka), a od popołudnia synek teściowej, ciekawe kiedy przyjdzie kolej na mnie (na majową kulkę)???

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close